Телефон със супербатерия, която издържа до една година с едно зареждане

number_320
Регистриран: 07 фев 2008, 15:32

Re: Телефон със супербатерия, която издържа до една година с едно заре

Мнение от number_320 » 13 мар 2008, 10:46

Съмнителна е новината и от още една гледна точка: литиево-йонната батерия се разрежда сама нацяло в рамките на 5-6 месеца - дори и без включен консуматор (независимо от сумарния капацитет - зависи от капацитета на единичните клетки, които в повечето случаи са еднакви).

"а най интересно ми е, дали се зарежда за един или два месеца тази батерия? Кажете де, а..."

Зависи от зарядното устройство. Променливата пак е не сумарния капацитет, а капацитета на отделните клетки.

asenna5
Регистриран: 22 мар 2006, 19:03

Мнение от asenna5 » 13 мар 2008, 13:58

На хартия всичко звучи добре, наистина. НО...на хартия. Всички призводители на хартия публикуват оптималните данни за своите батерии, примерно някакви си митични 8 часа разговори и 450 часа стенд-бай, ама всички ние сме се убедили, че това е далеч от истината. При всички положения телефона наистина ще бъде с много издръжлива батерия, но изнесените цифри могат да будят само усмивки..Все пак евала на китайците, аз лично не бих си взел подобен телефон, може би защото съм предубеден, но поне ще накарат другите производители да се позамислят, поне малко. В близките 2-3 години трябва да се появят в масово производство решения на повишеното енергопотребление от страна на мобилните устройства, това са горе долу първите стъпки в тази насока (първи бяха Филипс, надявам се да отговорят подобаващо на това) - но все още литий-йон-полимерните батерии не са нищо особено (само тежат по-малко) сравнени с АА или ААА.

number_320

Мнение от number_320 » 13 мар 2008, 15:02

"но все още литий-йон-полимерните батерии не са нищо особено (само тежат по-малко) сравнени с АА или ААА."

Интересно сравнение. Все пак АА и ААА са просто формати за батерии, и не казват нищо за използваната технология. Можеш да си убеден, че една АА батерия в NiMH технология има 3 пъти по-малък капацитет и 2 пъти по-голямо тегло от една АА батерия в LiIon технология.

LiPol технологията има същата енергийна плътност като LiIon, но за разлика от нея използва фолие като електролит - това е интересно предимство, защото с тази технология батерията може да бъде изпълнена във всякаква форма.

Единственото предимство на NiMH и NiCd батерии е, че (почти) не се влияят от околната температура (LiIon батерии не функционират нормално под -5 градуса - поради което акумулаторите на ISS са реализирани основно в NiMH и NiCd технологии)

Но: това е друга тема. Бъдещето е така или иначе във водородните клетки...

ronson
Регистриран: 05 ное 2007, 15:24

Мнение от ronson » 13 мар 2008, 15:02

Отдавна на пазара има китайски телефони с батерии 4800 mah, които държат по 3-5 дена. Ако този наистина е 16000 mah, то не е трудно да се сметне, че ще държи максимум 20 дена.

Това за месеците и годините е смешка. Поредния трик на китайците, за да задържат продажбите :)

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Мнение от mishobehar » 13 мар 2008, 15:40

Здравейте,
Все пак това така и не се оказа "жълто творение" защото и сайта Engadget я сложи тази новина, можете да видите на този линк:
Също така може да видите от къде са я взели :) :) :)

http://www.engadget.com/2008/03/13/chinese-lionking800-cellphone-claims-1-year-standby/

Spiderman_ot_selo
Регистриран: 08 сеп 2006, 20:58

Мнение от Spiderman_ot_selo » 13 мар 2008, 17:49

Аз,както Nistel, имах нещастието да ползвам подобно "жълто творение" с капацитет на батерията 3800 mAh и мога да кажа,че успяваше да изкара около 4-5 дена и то главно само с разговори,без използване на мултимедийните възможности на телефона(доколкото ги имаше).
Ако представения телефон успее да достигне енергийна независимост в рамките на 9-10 дена при нормално ползване на телефона,то бих сериозно се замислил дали да не си го купя.
Но предполагам,че жестоката реалност е съвсем друга и цитираните цифри от рода на няколко месеца в режим на готовност са по скоро извадени от нощните видения на някой китаец.

А иначе за мен си остава загадка как в съвременните телефони продължават да се интегрират батерии с капацитет по-малък от 1000 mAh.
Винаги това е бил големия проблем и нерешителност пред мен при закупуването на който и да е телефон.
Затова смятам,че Нокиа 1112 е перфектен :)

number_320

Мнение от number_320 » 13 мар 2008, 18:28

"А иначе за мен си остава загадка как в съвременните телефони продължават да се интегрират батерии с капацитет по-малък от 1000 mAh."

Големината на батерията е, както винаги, едната страна на медала. Все пак голямата батерия прави и апарата голям и тежък. Затова и капацитета на батериите не се променял много напоследък. Другото (според мен доста по-елегантно) решение на проблема е да се намали консумацията на ток. Точно в тази област много се промениха нещата в последните 2-3 години. Вече имаме чипсетове които изключват всички ненужни елемнти, когато не се работи с тях, имаме OLED дисплеи, имаме и светлинни сензори, които изключват осветлението на клавиатурата и намалят осветлението на дисплея когато има възможност. Работното напрежение на електрониката вече е навсякъде 1.8 V и по-малко...

Аз, лично, съм за оптимиране в тази насока - тогава капацитета на батерията няма да е толкова важен.

gguest
Регистриран: 23 сеп 2007, 04:36

Мнение от gguest » 13 мар 2008, 18:28

Подобни "новини" предизвикват в мен две мнения - първото е - че пак има печатна грешка. Масовите батерии, използвани в мобилните устройства от всякакъв характер, рядко имат номинален капацитет, по- голям от 2500 мАч. Така, че - новина просто няма.
Второто мнение, обаче е следното - в историята има много случаи на нововъведения, които работят. Ако китайците са развили фундаменталните си науки в такава степен, че са в състояние да регистрират подобни открития - заслужават уважение, а не съмнения. Това обаче се доказва! Така, че - моля съфорумците, които използват китайски телефони да споделят практиката си. Това ще е от полза за всички - и за вярващите, и за невярващите на новината :)

asenna5
Регистриран: 22 мар 2006, 19:03

Мнение от asenna5 » 13 мар 2008, 18:36

1112 е най-доброто не само според теб..:))
Бтв, дойде един клиент в магазина и се заговорихме за телефоните с 2 сим карти и слабите им батерии - от гледна точка на това, че издържат около ден и половина и не случайно се продават с две батерии.. Единодушно стигнахме до заключението, че две 1112-ки, залепени една за друга са най-добрият телефон dual sim (а и dual face) с най-издръжлива батерия..Смешно е, но е вярно.
:))

Отговори