smartwatch

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: smartwatch

Мнение от tzincbg » 07 апр 2018, 09:15

Най-изгодният не гаден е на Xiaomi фитнес горивната с едноцветен бял OLED дисплей за часа за 40 лв. И държи дълго като фитбита. Но за повече функции трябва другия Xiaomi watch за 180.

HuKcbH
Регистриран: 08 ное 2010, 12:34

Re: smartwatch

Мнение от HuKcbH » 07 апр 2018, 10:39

Използвам Gear S3 Frontier малко над 1 година. Уникална джаджа към телефона. Преди няколко месеца дойде нов ъпдейт и с него батерията можела да изкара месец, два... но като обикновен часовник, което мен не ме устройва. Разговори, четене и отговаряне на СМС-и, гласовото въвеждане е на ниво, редовно има промоции на циферблати безплатно. Батерията я зареждам всеки ден или през ден, но часовника се използва с почти всички функции.
Оригиналните каишки ми идват малко скъпи(силиконовите) и затова съм се ориентирал към Алиекспрес. Ако искаш да вложиш малко повече финанси в такава ждаджа ти препоръчвам силно Гиъра-красив, стилен, напълно функционален и наистина прилича на часовник.

Дигитален свят имат реплика на Фронтиера, разцъквал съм го, но е малко бъгав. Цената беше 200-300лв преди 3 месеца(сега може и да е поевтинял).

tweeg
Регистриран: 09 мар 2006, 10:23

Re: Re: smartwatch

Мнение от tweeg » 07 апр 2018, 12:18

Не си дорасъл за Suunto, Garmin и Polar и за какво всъщност се ползват тези часовници.

rumbo
Регистриран: 26 юни 2005, 08:30

Мнение от rumbo » 07 апр 2018, 17:47

Ами голямо хвалени на тия спортни тракери, голямо име- Suunto, пък ми изледжда 3 класи назад от примерно Huawei Sart watch 1.
Ползват се за 80 вида спорт, поне спартан-а.
Днес ходих да играя тенис. Има режим "тенис"
И знаеш ли какво показва? Нищоо, един хронометър. Аз щото не знам кога почвам и кога спирам.
Така могат и до 150 вида спорт да ги докарат- само от имена.
За качеството на дисплея идеше реч - както казах е пълна скръб, нито цвят,нито контраст, подсветката му прозира, като на дисплей от преди 20г. Размера е 50мм, а видимата площ 42 ( днес го мерих да му режа протектор).
За софтуера също- когато и да му отворя приложението, то е винаги разкачено от часовника. Синхронизацията отнема 1-2минути и после пак отначало
А и е беден на показания. В гривната ми от 50лв и неспециализирана за спорт има 3 пъти повече графики.
A даже и крачкомера му- най-елементарното нещо е грешно.

Не знам за какво се ползва, ама ми е ясно, че не трябва да струва повече от 200лв, щото от никъде не го докарват- нито от хардуер, нито от софтуер.
Ще си взема едно Xiaomi Amazfit Peace за 180лв и съм сигурен, че всичко ще му е с класи отгоре.

telefoncho
Регистриран: 03 авг 2009, 09:07

Мнение от telefoncho » 08 апр 2018, 13:17

Изгледах много ревюта на най-евтиния им мофел на ticwatch и ми допада, че е мн изчистен като дизайн, но за тия проблеми, които сподели не съм чул. Часовника ако се поръча от сайта им излиза 270 лв. мисля. Аз търся нещо до максимум 300лв, дори и ако е втора ръка

rumbo

Re: Re: Re: Re: smartwatch

Мнение от rumbo » 08 апр 2018, 17:35

Четох го в мненията след покупка на часовника в алиекспрес.
Според мен вземи си Amazfit-a.
Тези с андроид ще ги зареждаш всяка вечер и ще ти омръзне.
amazfit-а държи по около седмица и ще ти излезе от 150-200лв, според зависи, далище ти го обметят.
А, ако не искаш да рискуваш в олх-а са по 200лв

AVKansazov
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Re: Re: Re: Re: Re: smartwatch

Мнение от AVKansazov » 08 апр 2018, 19:47

Не са съвсем смарт но ми вършат страхотна работа.Часовника държи 10 дни, гривната 16(въпреки че по характеристики е 9 ).Часовника е с постоянно включен монохромен дисплей, има 8 скина, мери пулса автоматично и чертае диаграма, показва нотификации и при обаждане и двете устройства могат да отхвърлят повикването от дисплея, алуминиев корпус и здраво стъкло(с една драскотина за 10 месеца защото го чукнах в стъклото на една масичка, корпуса е повече надран).Недостатък му е отвратителния тъч, много нечувствителен и грешно отчита жестовете.Гривната е от пластмаса и се драска, единствената и екстра е да си намериш телефона през нея, дисплея е олед монохромен тъч, пулса го мери само ръчно но неизвестно поради какви причини диодите и пресвяткат през няколко минути сякаш го мери автоматично.Преди за да ги ползваш трябваше да инсталираш един куп приложения(хуаей услуги, уеър и здраве) скоро направиха ъпдейт и вече всичко се управлява само от "здраве"(не за всички модели но точно тези двата попадат вътре).Най-хубавото е че приложението държи стабилна връзка и не прекъсва или разкача като излезеш от него както други устройства които съм ползвал но е за предпочитане да не ползваш разни чистачки на кешове и тем подобни(връзката с гривната се влияе от тях, часовникът няма ядове).
Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Huawei MediaPad M5 Lite 8.0 + Xiaomi MiBox 3 8.0
+ Minix Neo U9-H 7.1.2 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro

rumbo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: smartwatch

Мнение от rumbo » 08 апр 2018, 20:31

Аз нося постоянно honor band 3, дето викаш по-яка връзка с блутуут не съм виждал. Откачам я и се самозакача сама веднага. Нося я на 20 метра настрани и ако само мина на 10м от нея и тя се закачила на мига. Няма начин да я спреш..
Сунтото се убивам да го вързвам и като мръдна се е откачило и трябва да го закачам пак ръчно и я се закачи, я не.

На моята гривна си излизат нотификациите на кирилица и се четат целите. Като ти звънят виждаш името и можеш да затвориш. Мери си пулса и авто и ръчно. Стартираш тренировка директно от нея, без да носиш тел. След, което всички движения и графики се синхронизират. Батерия гарантирано над 20 дена ( само да не е посточнно вкл. пулсомера)
Да инсталират се 2 приложения. В случая услугите на хуавей май ги прескочи, щото към момента съм с мейт 10 про
Най ме е яд, че не се логваш с акаунт, както е при ксиаоми примерно и като смениш телефона, всичко започва отначало.
Цялата история на тренировки и пр. липсва

tweeg
Регистриран: 09 мар 2006, 10:23

Re: Re: Re: Re: smartwatch

Мнение от tweeg » 08 апр 2018, 21:15

[Quote]Ами голямо хвалени на тия спортни тракери, голямо име- Suunto, пък ми изледжда 3 класи назад от примерно Huawei Sart watch 1.[/Quote]

Когато си купувате нещо, добре е да сте наясно какво получавате, за да няма неприятни изненади после. Явно като си си вземал Suunto-то не си проучил как стоят нещата. Още повече, че говориш за Suunto Spartan, а това са 5 различни часовника, единия от които от 2014 година.

За да има полза за дискусията да изясним какво е спортен часовник, за да няма и други изненадани.

1) Спортните часовници за специализирани - първо са почнали да ги правят за колоездачи (да мерят скорост, обороти, после и GPS са добавили), после са минали към часовници за бегачи и накрая се появяват Multisport, ама това го разбирай като триатлонски (плуване, колоездене и бягане). Към тези 3 спорта като добавиш гребането и ски бягането, това е което може да се мери, всичко друго са изсмукани от пръстите графики. За да се мери нещо трябва еднообразни движения, а не гонене на топката. Има и една друга група спортни часовници - гмуркаческите, ама те са друга бира.

2) Силата на тези часовници е в свързаността към различни сензори (не към телефона) - пулсомери (този на часовника не е точен при тренировки и екстремни условия), оборотомери, power meter, footpod и т.н. Няма как просто с един часовник на ръката да се събере цялата информация. Тази информация е важна да я имаш при самото състезание/тренировка. На никой не му пука за нотификации от приложения, просто защото телефона не е с тебе, а на 10-20км. На никой е му пука за цветове, точки на дисплея, важното е да може да видиш това, което те интересува и да не се хаби енергия.

3) Имат много добър GPS за да може точно да отчита изминатото разстояние, а не да ти дава, че бягаш на зиг-заг. Важно е все пак дали бягаш с pace 4:00 или 4:15 на км.

4) Обикновено са с e-ink дисплеи, за да се пести от енергия.

5) Батерията на топ моделите трябва с вкючен GPS да покриват контролното време на Iron Man, което е 17 часа. По-ниския клас обикновено са наполовина.

6) Важно е да издържат на всякакви условия (студ, жега, кал, дъжд, влага).
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/28826996_2308261565866843_1450089597745796431_o.jpg?_nc_cat=0&oh=789aa0fb3a80594ed2b36d5cde71a9ea&oe=5B7244BB

7) Управлението е с бутони. Suunto опитаха със Spartan серията да минат на тъч, ама с Trainer-а пак се върнаха на копчетата. Няма как по време на тренировка/състезание да се ползва тъч.

8) Разни екстри за връзване с телефона - нотификации и тем подобни са на втори план. Също и 24/7 тракъри - да ти мери постоянно пулса, да ти брои крачни и т.н. Пак повтарям силата им е по време на тренировка/състезание.

Та в заключение ако не се занимавате активно (разбирай поне 2-3 пъти седмично) с някой от гореспоменатите спортове, добре си помислете преди да си купите спортен часовник.

Ако просто искате да си мерите крачките вземете си една гривна. Жена ми година и половина ползва Mi Band 2 и беше доволна, но реши да я съчетае с часовник и взе Nokia/Withings Steel часовника. Аз ползвам Garmin Fenix 3. И двамата не ползваме никакви нотификации на часовниците. Моя изобщо не е вързан с телефона, а жена ми връзва по веднъж на ден да синхронизира.

Legolaself01
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Re: Re: Re: Re: Re: smartwatch

Мнение от Legolaself01 » 08 апр 2018, 23:53

Не съм си купувал смарт-часовник.
Но имам като подаръци. apple 1, apple 2 и gear S3 Frontier. Поносих 1 месец apple 1, разочарованието ми беше голямо, каишката за 1 месец се скапа и почерня(беше бял), чак ме беше срам да го нося. Apple 2 го преподарих. S3 Frontier го ползвам и до сега. Страхотни циферблати, приложения, качествена изработка, чудесна видимост на слънце. Единствено е кофти, че се зарежда всеки ден. Но не е болка за умиране, вечер го слагам на стойката за зареждане и на сутринта е готов за ползване.

Отговори