Виваком решиха да измамят клиентите на предплатени карти

denyo75
Регистриран: 03 мар 2009, 17:37

Re: Виваком решиха да измамят клиентите на предплатени карти

Мнение от denyo75 » 26 окт 2020, 19:56

И ако ще се минава на договор, защото натам май отиват нещата, мисля за благодарност към Вива, да прехвърля картите на фамилията към М-тел. Те всички оператори са един дол дренки, но предполагам така Вива ще трябва да прехвърли на М-тел текущите ни баланси по сметките. Защото аз тези 20 лева, точно с цел да говоря 500 минути за 11 месеца към Вива ги заредих. А сега излиза, че им ги подарявам почти.

Потребителски аватар
Luke_Netwalker
Регистриран: 12 дек 2011, 13:30

Мнение от Luke_Netwalker » 26 окт 2020, 20:40

denyo75 написа:
26 окт 2020, 19:56
И ако ще се минава на договор, защото натам май отиват нещата, мисля за благодарност към Вива, да прехвърля картите на фамилията към М-тел. Те всички оператори са един дол дренки, но предполагам така Вива ще трябва да прехвърли на М-тел текущите ни баланси по сметките. Защото аз тези 20 лева, точно с цел да говоря 500 минути за 11 месеца към Вива ги заредих. А сега излиза, че им ги подарявам почти.
Прехвърлиш ли картите към друг оператор, губиш всичко. Не почти, а направо им ги подаряваш - и пари, и минути.

Kevin_ss
Регистриран: 29 дек 2005, 00:08

Мнение от Kevin_ss » 26 окт 2020, 21:37

Донякъде прецакват, донякъде не. Зависи. Големият проблем на бонусите е, че при презареждане нямаш мобилни данни, а и си ограничен откъм това, че трябва да говориш само с вивакомци, вярно с натрупване. Тук никой те не кара да активираш пакет. Само при твоя нужда. Търсят те, и ти ги търсиш за 0.09 Ст. и то към всички номера. Имаш постоянно интернет, макар и ограничен, но го имаш. Периодът на валидност на картата е 11-1. А периодът на пакета е в зависимост от твоите нужди. Не виждам особена драма. По-добре е от на договор. Договорът те задължава, а тук, според нуждите. Като не ти харесва - хвърляш картата в кофата. Вечен фандък - нямама. Освен това вече ни е необходим повече нет, отколкото минути...🤗

mjoy383
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от mjoy383 » 26 окт 2020, 22:01

Не е точно така! Бонуси безкрай бяха много добри предплатени карти. Данни могат да се добавят. Аз всеки месец си ги активирам от картата на абонамент. Отделно от това, разговора е 44ст, но е на 30секундно отчитане или иначе казано 22 ст. След което е на секунда. Новата карта е 0,09, но реално е 27ст. Защото автоматично ти отчита 3 мин. Без значение колко си говорил. Виваком за пореден път се показаха като най-профанизирания оператор. Просто ще си пренеса номера в теленор на 12 лева за една година. И после ще ми изкочи такаста им 15 лева с неограничени разговори и 1 гб нет. На мен са ми достатъчни. Нет имам от Смарт У на селтаците. А и него ако преебът. Иделано, направо си спирам и тази услуга от Вивата. Продължават да са с най-калпавата телефония с най-много грешки при пренос на глас. Само дето нета им уж е добър ама вече и в това се съмнявам

denyo75
Регистриран: 03 мар 2009, 17:37

Мнение от denyo75 » 27 окт 2020, 12:54

Бонуси безкрай е перфектната тарифа за пенсионери с 300 лева пенсия, 150 от които отиват за лекарства. Зареждаш 20 лева и в продължение на 11 месеца имаш активна карта от която при нужда можеш да се обаждаш и да ползваш 45 минути извън Вива. За този период имаш и 500 минути да се чуваш с други такива пенсионери, или ако си ги изчерпал да им кликнеш, те да ти се обадят. Когато наближи края на 11-тия месец, зареждаш нови 20 лева. Минутите към Вива и левовия баланс не изгарят, а се натрупват. Да, говориш скъпо извън Вива, обаче примерно, колко време имат GP-то или кардиолога да си говорят с теб? И това на цена 20/11=1.82лв на месец. Мобилни данни не ти трябват, защото 1-во, Нокиата с фенерче не разбира от тия неща и 2-ро, ти самия нямаш идея какво е това. При Вива Фрий, човек с подобни нужди, ще трябва задължително да дава по 5 лева на месец, което е над два пъти повече от до сега. Това ще е май единствената разлика, която ще забележи. И да я дебне повече, че трябва да се зарежда по на често. Вместо 20 лева на 11 месеца, сега ще трябва на около 4 месеца да слага 20 лева. Освен ако и зареждане от 1лв се брои за удължаване с 60 дни, ама едва ли.

davvad
Регистриран: 27 окт 2020, 18:19

Мнение от davvad » 27 окт 2020, 18:39

Бесен съм.
Имам картата 14 години ползвам я рядко, но поне зареждаш 20 лева и не мислиш година.
Писах им и ето ........
Здравейте, притежавам предплатена карта бонуси без край. На 26.10.20 г. получих смс с който ме уведомявате за спиране на плана. Към днешна дата имам 50 лева и 2430 мин. Новия план който ми предлагате не ме устройва. Желая да ме компенсирате за пропуснатите минути и възстановите наличната сума. Очаквам решение от ваша страна.

Отговора на оператора:

...................VIVACOM преустановява предлагането на тарифен план Бонуси Безкрай. Поради тази причина от 27.11.2020год. Вашата предплатена гласова услуга ще се предоставя при условия на план VIVACOM Free, който ще Ви предостави много повече включени услуги, по-голяма свобода на разговори и мобилен интернет. Баланса, който имате се запазва, валидността му е 60 дни след дата на миграция. Повече информация за предплатена тарифа VIVACOM Free може да откриете на следния линк :

https://www.vivacom.bg/bg/residential/c ... vacom-free .

Поднасяме искрените си извинения и Ви благодарим най-учтиво за проявеното разбиране.

Бихме желали да Ви предоставим като комплимент 1 000 допълнителни MB, които можете да използвате в следващите 30 дни.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 27 окт 2020, 19:17

Мдааа, много тъпо! И аз имах този план преди години, но изгоря като не се ползваше вече.
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Ilian K
Регистриран: 27 юни 2016, 21:57

Мнение от Ilian K » 27 окт 2020, 19:28

Не мога да разбера, защо са всички тези негативни коментари. С предплатена карта договор не се подписва и всеки знае това, никъде не е казано, че тези тарифи са вечни. Както оператора има право да промени условията, така и Вие можете да си изберете коя тарифа, или оператор да ползвате. Лично аз съм доволен от новите условия защото ако искам мога да ползвам Vivacom free, мога да зареждам по 5 лв на месец и да говоря. Ако искам да имам карта само за входящи зареждам 8 лв. и я ползва 11+1 месеца, дори само за входящи, въпреки че сумата отпада на 60-ия ден.
И най-важното, когато се появят по-изгодни условия имам избора да реша. Пропуснах да добавя, че ползва роуминг, както почти никоя друга предплатена услуга.

mjoy383
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от mjoy383 » 27 окт 2020, 20:08

:) тук си в голяма грешка. Всички предплатени услуги в Телвнор са с роуминг с далеч по-добри условия.

asa_sat
Регистриран: 21 фев 2010, 04:46

Мнение от asa_sat » 27 окт 2020, 20:17

Прясно вчера на 26.10.2020 г получих смс които гласи сира от предлагане настоящия ви тарифен план ще преминете на пакет free и така картата ми е от първите бонуси безкрай ето и при мен се случи е не ми харесва тази тарифа фрее като цяло но ще си изговоря паричките които са вътре и ще хвърля картата просто си гонят клиентите

Отговори