Мнение за домашен интернет от А1/Виваком/Булсатком

R420
Регистриран: 19 яну 2007, 18:23

Re: Мнение за домашен интернет от А1/Виваком/Булсатком

Мнение от R420 » 21 окт 2020, 23:48

Много сте зле всичките. Човека пита конкретен въпрос който е основен и най важен за него, а именно "СЪРВЪР" не "РУТЕР". Връзката на дадения доставчик не трябва да се ограничава по портове. Никой до сега не сподели от конкретните три доставчика които се е ориентирал, дали има нвкакви ограничения! Разбира се питащия ако каже кои портове ще ползва, може би ще е по лесно. Успех, стана ми интересно от въпроса, но не мога да дам отговор защото не ползвам нито един от тях (доставчиците).

reedsolomon
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от reedsolomon » 21 окт 2020, 23:57

Булсат филтрират out 25, така че ако имаш smtp, няма да може да изпраща. Не са филтрирани съвсем плътно - оставен е достъп до някой и друг mx от по-големите мейл хостинги, но е въпрос на шанс сървърът да го нацели при някой retry. Иначе откъм скорост и стабилност всичко е перфектно. Дори международният е по-добре от този на А1 (там на моменти вечер е малко мизерно).

(Стори ми се просташко обяснението, че единственият начин да не е филтриран този порт е да се мине на бизнес план (4 пъти по-висока цена), затова този порт съм го прекарал с впн през друг доставчик, до който имам достъп.)

avanteex
Регистриран: 20 юни 2020, 16:01

Мнение от avanteex » 22 окт 2020, 00:25

здравейте,

понеже от както ползвам всякакви интернети до момента , само виваком прекараха оптика до адреса където живея, вярно по стълбове ги опънаха кабелите на открито са ама са оптични ,лично при мен по някога прекъсва интернета за много кратко но скоро не е прекъсвал единствено като няма ток нямам и интернет което е разбираемо, аз съм на скорост 50 мебаита даунлоад и 25 мегабита ъплоад , имам статичен айпи адрес пусйкал съм за проба хостинг нямаъл съм проблем с портове , лично съм говорил с съпорта на виваком и са ми казали че не салгат ограничение на портове, като цяло съм много доволен защото дори когато вали дъжд и има гръмотевици не ми се налага да спирам интернета и си го ползвам , с техния рутер съм и предполагам аз имам 2 рутера тп линк , ама няма как техния отпичен кабел да се сложи в обикновен рутер или бъркам ? между другото се надявам много да намалят цената на 100 мегабита интернет скорост да мога да мина на нея но кога ли ще стане не се знае ........

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Мнение от mishobehar » 22 окт 2020, 00:26

Благодаря за мненията. По принцип аз си имам 1 рутер - имам един TP Link Archer C7 с OpenWRT и мислих да купя още един за да има плътно покритие, но мога да се справя с този който ми дава доставчикът и моя си. Иначе А1 и Вива са с оптика до вратата, Булсат видях че имат в сградата. Не видях какъв е рутера на А1, няма го в сайта им, но Вива дават някакъв ZTE, който уж гигабитов, ама свободна продажба 30лв не ми вдъхва доверие. Както и да е, ако трябва ще купя още един, не е драма.

Май ще е Виваком, защото офертата 300мбпс за 19.99лв е супер, а аз и с ТВ ще го комбинирам, ще падне на 15.86. Към това имат включен статичен IP адрес, това в А1 се заплаща 1.99лв/месец.

vanci1990
Регистриран: 28 авг 2012, 15:04

Мнение от vanci1990 » 22 окт 2020, 05:53

Vivacom предлагат ONT NOKIA G-140W-C, което е двубандов гигабитов рутер, като за достъп до Web интерфейса му се изисква парола, която е уникална за всяко такова устройство. Такова устройство се предоставя за всеки план над 100 mbps, ограничение за порт и тн. Самата услуга няма. Аз и сестра ми сме на плана от 300 mbps. https://prikachi.net/image/x15rm https://prikachi.net/image/x1A36 https://prikachi.net/image/x1HoW

Отговори