Общи приказки!

mitkobs
Регистриран: 02 сеп 2012, 01:46

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от mitkobs » 09 май 2020, 08:50

Виваком са добавили HD версиите на повечето каналите в TV GO и опция за гледане във формат 1080 HEVC!
Изображение
Последна промяна от mitkobs на 09 май 2020, 12:28, променено общо 1 път.
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic black
Galaxy Watch 46mm Silver

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 09 май 2020, 11:31

mjoy383 написа:
09 май 2020, 08:27
Виваком първо да си смени ценовата политика, второ да си подобри качеството на предлагата услуга – телефонията. Трето да си подобри покритието, че дори в покрайнините на София нямат 3г пък какво остава за 4г. Автомагистралите са гола-вода като покритие.
Точно тука си в пълна грешка.
И да, tvgo е с перфектно качество вече!
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Apple_fan
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Мнение от Apple_fan » 09 май 2020, 23:39

mjoy383 написа:
09 май 2020, 08:27
Виваком първо да си смени ценовата политика, второ да си подобри качеството на предлагата услуга – телефонията. Трето да си подобри покритието, че дори в покрайнините на София нямат 3г пък какво остава за 4г. Автомагистралите са гола-вода като покритие. Четвърто, да си обучи персонала да не са толкова невежи и зависими от слогана " много сме добри" - ми не сте толкова добри даже хич. Имат много какво да работят по себе си. Този формат с последните три месеца и промоциите да изчезне.
Единствено съм съгласен с твърдението, че трябва да си оправят телефонията.
А1 са единственият оператор, който няма добре оплътнена 4Г мрежа, т.е дори и в София има места, където на открито може да дропне на 3Г. Освен това са единственият оператор, при който 4Г-то дропва зад първата стена. Не навсякъде, но не и на малко места. Виваком се справя много по-добре в това отношение и причината не е в 4Г на 900 мхц, защото виждам, че лови банд 3 на закрито и банд 7 на открито. Не знам каква е тази глупост да си зададеш като приоритет 3Г мрежата и телефонът ти да играе на руска рулетка между 3Г и 4Г. За скорости пък да не говорим. Коментирал съм и преди.
Относно ценовата политика, мисля, че тази на Виваком е най-добра. Май месец всеки уикенд подаряват по 5000 МБ, което е супер, пакетите им с интернет и тв също са много добри.

mjoy383
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от mjoy383 » 10 май 2020, 08:30

Ми пак няма как да се съглася. Виваком точно в кое най-добър в ценовата политика? Може би, че подписал един път договор то не може да го променя цели 19 месеца? Това само във Вивата го има. Устройство ако не си купил при сключване - приключваш, чакаш като изоглавен 19 месеца. Покритието им ако си в 4г+ е най-калпаво, повтарям най- калпаво и говоря 4г+ когато си с телефон Самсунг , а не с китасйките версии на хуяатвей защото там си е фалшив плюса. Най-добра плътност на 4г+ е на Теленор в София говоря, А1 също са ок. Между другото А1 всяка седмица ъпгредват по 18 базови станции на 4,5г. И пак казвам, по пътищата А1 са най-добри а и за София са много ОК. Най-големия неодстатък на А1 е латентността при свързаност....ОГРОМНА Е ЧАК Е ДРАЗНЕЩО ВРЕМЕТО ЗА ЧАКАНЕ, А РАДИАЦИЯТА ТОГАВА Е НАЙ-ГОЛЯМА! Теленор в това отношение са най-добри и винаги са били много добри относно качество на разговори и латетност при свързване, но пакетните им услуги ( особено националните мгб ) са най-зле на най-висока цена при това се отчитат на 4кб, докато при а1 е на 1кб.

treyyy
Регистриран: 03 май 2008, 18:56

Мнение от treyyy » 10 май 2020, 08:48

mjoy383 написа:
10 май 2020, 08:30
Покритието им ако си в 4г+ е най-калпаво, повтарям най- калпаво и говоря 4г+ когато си с телефон Самсунг , а не с китасйките версии на хуяатвей защото там си е фалшив плюса.
Е аз съм с "хуяатвей" и 4г+ си е супер. Става въпрос за наблюдения в София, АМ Тракия и градове в източна България. Днес ще пробвам как е на Витоша и ще споделя.

mjoy383
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от mjoy383 » 10 май 2020, 09:37

Точно пък магистралата. А1 навсякъде е с 4г . Вивата около ихтиман, вакарел посока Ихтиман, след Траянова врати до разклона за Велинград са просто кръгла нула режима им е Е

PanasonicMobile
Регистриран: 28 юли 2011, 11:56

Мнение от PanasonicMobile » 10 май 2020, 09:42

Теленор пестят пари от backhaul и станциите извън града често са ограничени до 37 мбита.
А1 нямат никакви ограничения, имат в пъти повече клетки, (врачански балкан 3 броя, виваком 2, теленор 1), но и при 200 мбита пинга е 40 мс, а малко да мръднеш настрани и може да минеш на 3г. Виваком са мошенници и винаги са били такива. Единствения телеком, продаван 100 пъти с неясни собственици и цели. Теленор и те се запътват към дъното с чеха, пълен застой. Още са 2х2 мимо, нямат капацитет, нямат много станции с 2600, нямат покритие на много места. Ако а1 не се размърдат и плановете и мрежите ще си седят така дълго време, защото собствениците на другите два ги вълнуват единствено печалба и следваща продажба. Норвежците бяха единствената надежда за развитие, но вече ги няма.
Реално за 4 год. какво се промени? Почти нищо. Малко по високи скорости, малко повече мб и Volte при двата оператора. Но то кое ли в тая държава търпи развитие.

Maxthon
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Мнение от Maxthon » 10 май 2020, 11:03

mjoy383 написа:
10 май 2020, 08:30
Покритието им ако си в 4г+ е най-калпаво, повтарям най- калпаво и говоря 4г+ когато си с телефон Самсунг , а не с китасйките версии на хуяатвей защото там си е фалшив плюса. Най-добра плътност на 4г+ е на Теленор в София говоря, А1 също са ок. Между другото А1 всяка седмица ъпгредват по 18 базови станции на 4,5г. И пак казвам, по пътищата А1 са най-добри а и за София са много ОК.
Какво значи фалшив +? Всеки телефон (с андроид) при комбиниране на няколко честоти показва + на сигнала с малки изключения с андроид 10. И когато няма нужда от толкова скорост си разкача една и повече честоти. Това не означава, че ако телефона се задържи много на сигнал 4г, значи че няма 4г+ покритие. И оттам нататък всичко зависи от това какви комбинации от честоти са сложени в модемите на телефоните. Виваком преди година и половина добавиха лте900 на почти всички базови станции извън градовете сега няма и град останал без тази честота. Даже съм виждал и извънградски антени с 1800+2100+900 (15+15+5). За какви 18 антени иде реч когато конкурентите ти вече са го направили преди доста време. По пътищата може А1 да са най-добре ама явно под пътища визираш само магистрала Тракия.
PanasonicMobile написа:
10 май 2020, 09:42
Реално за 4 год. какво се промени? Почти нищо. Малко по високи скорости, малко повече мб и Volte при двата оператора. Но то кое ли в тая държава търпи развитие.
За съжаление Теленор докато си бяха ще към компаният майка бяха най-иновативния оператор при нас. След като го купи Келнер се случи точно това, което направи той и на другите пазари.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 10 май 2020, 11:23

Те! Четете за кво обхвата духа супата. После не мрънкайте, че Виваком са виновни...
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

defierofodds
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Мнение от defierofodds » 10 май 2020, 11:29

Вито написа:
10 май 2020, 11:23
Те! Четете за кво обхвата духа супата. После не мрънкайте, че Виваком са виновни...
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app
Повечето хора са тествали мрежите с повече от един модел и могат да си направят достатъчно обективни изводи (Че много рядко проблемът е в телефона).

А това, че един модел от дадена марка е със слаб сигнал, нищо не значи. То и iPhone 6+ (Сигурно и доста други техни модели) беше мега зле откъм обхват. От друга страна аз лично съм с втори модел на Xiaomi и сигналът е без компромиси. Попадал съм и на техен модел с по-слаб сигнал, който не купих именно поради тази причина. Но това се случва при всички производители, особено в този ценови клас. Няма производител, който да не се е издънил яко с нещо в даден модел, в това число и с обхвата. Ако погледнеш отзиви, ще видиш, че има оплаквания и за доста от флагманите на Самсунг, например; особено Ексинос-версиите.

Но при всички случаи въпреки разликите в силата на обхвата при различните телефони, общо взето където някой телефон губи обхват, то и този с по-силен приемник, който хваща някакъв сигнал, в повечето случаи е неизползваем и за интернет, и за разговори. И обратното, в зона с достатъчно добър сигнал, всеки телефон хваща достатъчно силен сигнал. Основната роля винаги е на оператора. Гледаш при различните модели разлики от по 5-7dbi, обаче на практика рядко се усещат в реални условия.

Отговори