Общи приказки!

gog88
Регистриран: 27 яну 2006, 08:24

Re: Apple представи евтин и мощен наследник на iPhone SE

Мнение от gog88 » 21 апр 2020, 18:50

toshvel написа:
21 апр 2020, 14:39
gog88 написа:
21 апр 2020, 14:34
toshvel написа:
21 апр 2020, 14:04

XIAOMI mi 9 SE държи бая, вервай ми. С последния iPhone 11 чиято батерия уж беше по-яко от iPhone XR имах големи проблеми, това беше и основната причина ТЕХНОПОЛИС да си го вземат обратно :)) Едно е да дам 600лв за телефон и поне да не ме е яд, ако батерията е шит ,ама за iPhone 11 1720лв кеш..... сори.....не е библейско! :lol: Тея уж 2 % биха ми били пъти по-скъпи за iPhone :)
Не знам от кой град си, но ако искаш като прекратят извънредното положение и имаш път към Велико Търново да пробваме за 4-5 часа заедно докато си пием питието на кой телефон ще издържи повече батерията, на твоето XIAOMI mi 9 SE или на моето скапано 11 про макс където има дисплей с половин инч по-голям?

хахаха само че ти си платил 3 бона , аз 600. И му трепереш сигурно повече отколкото аз на моя трошляк :))

а да , и твоето тежи като дъмбел, помпаш бицаги с него!
Който го е страх от мечки, не ходи в гората. Това са го казали хората...... доста преди с теб да сме се родили. Последните три телефона които съм купувал в периода от 24 август 2018 г. до 30 септември 2019 г. са с тегло, както следва: 201 гр, 208 гр, 226 гр. Като не искаш да си роб на дадена вещ, в случая телефон, като не искаш да даваш 2500 -3000 лв за телефон, като са ти тежки някои модели, си вземаш Нокиа 1110, която тежи само 80 гр. и в стендбай ще те изкара две седмици. Пишеш ми, че за 600 лв си си взел телефон. Пич, що се набута с толкова пара, като за двойно по-малко щеше да си вземеш Xiaomi Redmi Note 4, на който батерията ще изкара повече от XIAOMI mi 9 SE. Общото между двата телефона на Xiaomi, е че камерата им не става за никакъв чеп. Но си прав за едно, признавам ти го. Откакто си купувам тежки телефони, спрях да ходя на фитнес. Помпя бицаги с тях, както ти се изразяваш, пък ти хем си назад с 600 лв, хем трябва да даваш кинти за фитнес.
Кеф цена няма......
https://trud.bg/%D0%BA%D0%B5%D1%84-%D1% ... %BC%D0%B0/

Ванката, или някои друг модератор, може да премести мненията от последните две страници в тема общи приказки, защото нямат нищо общо по темата: "Apple представи евтин и мощен наследник на iPhone SE".
Apple iPhone 11 pro max, Midnight Green
Apple Watch Series, Nike 4 44mm
Apple AirPods Pro
Samsung Galaxy Tab S4 SM-T835-10.5",LTE, Black

pretorianec
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Мнение от pretorianec » 21 апр 2020, 19:55

Legolaself01 написа:
21 апр 2020, 18:25
pretorianec написа:
21 апр 2020, 17:35
Legolaself01 написа:
21 апр 2020, 16:19

За Римлянина.
Това казано точно от теб звучи много забавно....Извинявай, ама ти колко телефона с различна OS си купи? Риторичен е въпроса, разбира се....
Дори няма да си правя труда да купя смартфон нисък клас. И после да лъжа, че струва нещо, и в същото време купувам друг.
Аз купувах само ноутове. Тази година пробвах друго и съжалих. В бъдеще пак ще купувам само ноутове.
Дааам, Ултрата определено е от ниския клас телефони.....Предполагам не е нужно да ти обяснявам разликата между XR, и 11 Pro Max? Купих го най-вече защото искам и ми харесва! И да, аз за разлика от теб не съм дал 2600лв за телефон който в един момент съм решил че ми е прекалено голям(колкото и идиотски да звучи това). Доволен съм много от покупката си, а XR вече се води служебен телефон!

pretorianec

Мнение от pretorianec » 21 апр 2020, 21:09

Legolaself01 написа:
21 апр 2020, 20:52
pretorianec написа:
21 апр 2020, 19:55
Legolaself01 написа:
21 апр 2020, 18:25

Дори няма да си правя труда да купя смартфон нисък клас. И после да лъжа, че струва нещо, и в същото време купувам друг.
Аз купувах само ноутове. Тази година пробвах друго и съжалих. В бъдеще пак ще купувам само ноутове.
Дааам, Ултрата определено е от ниския клас телефони.....Предполагам не е нужно да ти обяснявам разликата между XR, и 11 Pro Max? Купих го най-вече защото искам и ми харесва! И да, аз за разлика от теб не съм дал 2600лв за телефон който в един момент съм решил че ми е прекалено голям(колкото и идиотски да звучи това). Доволен съм много от покупката си, а XR вече се води служебен телефон!

Сам си правиш филми.
Измисляш си нещо и си го обсъждаш.
Кой ти каза, че съм продал Ултрата, че ми е голям? :lol:
Единствената причина да го продам е Exynos. Ултрата и note 10+ са с еднакви размери. Ако знаех за карантината нямаше да го продам. От скука купих лаптоп.
Аз за теб говоря. XR е най-големия боклук на Епъл, но ти го представяше за нещо. Ако струваше нямаше да купуваш друг. Не че той струва.

Добре! Може и да съм се объркал за причината относно продажбата на Ултрата! Коригирам се...новата причина за продажбата на Ултрата е още по-идиотска(явно не си знаел че телефона който купуваш е с процесор Ексинос) или може би не знаеш че през последните няколко години Snapdragon бие категорично Ексинос? Нещо не ми е ясно как така специалист по-всичко като теб(в това число и устройства които никога не е притежавал)може да се прецака така!
Колкото до категоричността ти относно XR и дори като цяло iPhone устройствата не мисля да говоря изобщо! Там нещата са ясни и аз вече ги казах преди няколко часа!

gog88
Регистриран: 27 яну 2006, 08:24

Re: Общи приказки!

Мнение от gog88 » 21 апр 2020, 21:12

Legolaself01, подобно на теб съм фен на серията Ноут от 2011 г., когато представиха модела за първи път, ако не се лъжа. Тогава хората ми се смееха, когато ме видеха с тази тухла тежаща над 175 гр и ужасно голям за времето си.
Имам следното питане към теб, и вярвам, че няма да преувеличиш. Миналата година пропуснах Ноут 10 +, защото отзивите за батерията не бяха много добри. Интересуваме от първа ръка да ми кажеш колко държеше батерията при голяма натоварване? Ясно е, че си бил с Дракон процесор, но горе-долу ще се ориентирам.
Apple iPhone 11 pro max, Midnight Green
Apple Watch Series, Nike 4 44mm
Apple AirPods Pro
Samsung Galaxy Tab S4 SM-T835-10.5",LTE, Black

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 22 апр 2020, 09:23

Да попитам знаещите. Ще имам ли проблем с който и да е часовник при кънекция с Pixel 4, и кой часовник според вас няма да има никакви проблеми? Обмислям следващите устройства, които ще си взема в комбинация, да са Pixel 4XL 128GB & Honor Magic Watch 2 46mm. Сега събирам мнения все още за въпросните устройства и не бързам с покупките...
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 22 апр 2020, 10:29

Всеки часовник най-добре работи ( пълноценно ) със същата марка телефон :)

pretorianec

Мнение от pretorianec » 22 апр 2020, 10:39

Боби13 написа:
22 апр 2020, 10:29
Всеки часовник най-добре работи ( пълноценно ) със същата марка телефон :)
Аз съм на същото мнение! За най-пълноценен набор от функции,и най-добро потребителско преживяване,най-добрия вариант е собствената марка.

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 22 апр 2020, 11:20

Както се казва да са част от една техноеко система :)

pretorianec

Re: Ето цената на iPhone SE (2020) в България

Мнение от pretorianec » 22 апр 2020, 13:02

wer_aac написа:
22 апр 2020, 11:09
pretorianec
Не съм съгласен за пръстовия отпечатък. Както по-горе ти отговориха техния е с нова технология тип 3D лазер, а на останалите е тип капацитивен или както се казва не знам точно. Така, че не ми сравнявай средния клас с високия. Затова има забавяне но е много по-сигурен от на останалите скенерите.
Ще прощаваш но на средностатическия потребител не му пука дали е ултрасоник 3D,или каквото и да е,а да работи бързо и акуратно! Никъде не съм казал че технологията на Самсунг е по-лоша от на среден клас телефон! Разбира се,оптималния вариант предполагам се досещаш какъв е,а именно висока сигурност и надеждност заедно с бърза и безпроблемна работа! И тук отново Apple е с едни гърди напред защото Face ID e едновременно и едното и другото! Затова и казах в предишното си мнение! “Иновация” прекрасно! Ама хайде да се направи като хората,и тогава да се пусне на пазара...

pretorianec

Re: Ето цената на iPhone SE (2020) в България

Мнение от pretorianec » 22 апр 2020, 13:17

saudzboa написа:
22 апр 2020, 10:59
pretorianec написа:
22 апр 2020, 08:21
radko89 написа:
21 апр 2020, 22:02
Малкл не съм съгласен с някои от аргументите ти.
Тъй като за теб явно не е важна толкова сигурността нямаш проблем да ползваш по-малко согурен face unlock, а всъщото време иронизираш ябълките, че предоставили “нова” функция, но я изкарали в някаква расйка светлина.
Еми да, за мен е важно като пуснеш нова функция наистина тя да работи като хората, особено ако става дума за отключването на телефонът ми.. особено като в него са мо всичките финанси и с него разплащам навсякъде.. не мисля, че на някой ще ми е приятно да му източат някаква сума, била тя и малка, при положение, че толкова се кахърим тук, че повече от 600лв са много пари..

Следващата точка, с която не съм съгласен е - не, не можеха да сложат на SE пръстовият отпечатък под дисплея, т.к. е с LCD дисплей - не става на тях. Ако трябваше да направят това цената нямаше да е това, което е, защото щеше да е с олед панел..
Ами да! Защо нямало това или онова? В крайна сметка за 900лв няма как да му сложат дисплей OLED,супер камера,и пръстов отпечатък под дисплея! И много правилно си го казал,хубаво е да се пускат нови функции които работят обаче! А не както е при Самсунг:

1.Сензор за отпечатък под дисплея миналата година с 10-ките: Пълна трагедия! И какво ли не правиха,ъпдейти чудеса,какво ли не и все още на работи като хората дори година по-късно в новите модели! Среден клас китаец със същата функция работи в пъти по-бързо!
2.Face ID на Samsung: Там само ще кажа че дори самия производител препоръчва да не се използва конкрстнага функция като способ за отключване на апрата,и други верификации,поради опасения за сигурността!
3.Проблеми с дипслея на Ултрата тази година,проблеми с батерия(нещо стандартно за тази марка) проблеми с камера(след една камара реклами).

Предпочитам пред това някой да се пъне и да се прави на много “иновативен” да изчакам ако трябва и една година до следващия модел,но да знам че ще получа работеща добре функция,а не боклук за една камара пари,който след това трябва да чакам да оправят в движение с ъпдейти! При това ако изобщо успеят....
Как да няма телефони с олед дисплеи и четец под дисплея за 900 лв. я пак?! Напротив , можеха да сложат поне амолед вместо лсд и да направят рамките по-тънки, но това са Епъл, алчни са и се възползват от доверието на потребителите. Моля ти се не говори за батериите само, днес се разправях с два айфона, като и в момента с една 6ца бера ядове мога да приложа и снимки. За тези пари този "нов-стар" телефон , просто епъл цедят до капка с 300% надценка. Подготвят ви за 12-ката :) дръжте се. Четеца на самсунг е ultrasоnic, създавайки 3D отпечатък, на останалите е обикновен , и да по-бързо ги четат на другите телефони.
Айфона ме радваше едно време, сега ме загубиха с алчността си, и това, че мислят всички потребители за овци. Цените има са неоправдано високи. Сега се мъча да заредя и ъпдейтна 6ца и 5s.
Разсмя ме сравнението ти с батерията на 6-цата! Мой човек,коя година е модел тая шестица помниш ли? Че на тази възраст това че батерията и е зле е най-малкия проблем,направи си е чудо че телефона работи мен ако питаш! Ама айде-батерията на айфона е зле щото си и позволила на 7г телефон да умре....Ти какъв телефон ползваше Xiaomi ли беше? След седем години,ако като цяло телефона ти не е умрял(което е адски вероятно)ще те питам как ти е батерията,и дали е като нова! Apple според теб били алчни?!? Ами добро утро! Айде давай кажи ми кои не са алчни в днешно време,и кои не се интересуват от свръх печалби? Samsung(че те вече янълката е минаха от към цени) HUAWEI(новия модел 2000лв даже няма и GMS) Xiaomi(до вчера всички ги хвалеха с ниски цени и какво ли не още,айде и те са вече в клуб 2000). Всички са алчни и всички се уливат с цени! Имаш два варианта или купуваш или не! Това е! Въпроса е какво обаче се получава за тези пари! Давам 2500лв за 11 Pro Max и получавам прекрасна камера,много добър дисплей,уникална батерия,бърза като светкавица работа сигурно и бързо Face ID,и производителност,и 5г гарантирана поддръжка! Плащам 2600лв за Ултра и получаваш проблеми с камерата,проблеми с дисплея,слаба батерия,поради слаба оптимизация на софтуер и хардуер(120херца ама като не си го направиш като хората батерията отива на кино) и дори не знаеш кога,и дали ще отстранят тези проблеми! Е,кой е по-добрия вариант в такъв случай...

Отговори