Общи приказки!

danilov
Регистриран: 31 дек 2010, 15:19

Re: Общи приказки!

Мнение от danilov » 19 апр 2020, 11:34

Имам наблюдение на по стари модели Нот 2 и 4 както и на iPhone 5s. Двата Нота със спрени актуализации до последната за тях версия наистина работят като в първият ден .Което не мога да кажа за iPhone 5s с версия 12 ios който стана доста по бавен и греещ. Също имам Нот 9 и iPhone X , разлика в бързината не намирам , също ми се е случвало айфона да забие което уж никого не се се случва с айфон.

pretorianec
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Мнение от pretorianec » 19 апр 2020, 11:43

danilov написа:
19 апр 2020, 11:34
Имам наблюдение на по стари модели Нот 2 и 4 както и на iPhone 5s. Двата Нота със спрени актуализации до последната за тях версия наистина работят като в първият ден .Което не мога да кажа за iPhone 5s с версия 12 ios който стана доста по бавен и греещ. Също имам Нот 9 и iPhone X , разлика в бързината не намирам , също ми се е случвало айфона да забие което уж никого не се се случва с айфон.
На всеки телефон може да се случи да “забие” при определени обстоятелства,и за никъде в поста си не твърдя че това не може да се случи! Що се касае до 5S това е телефон от 2013г!!! Самия факт че до миналата година(когато беше актуален iOS 12) е работил с последната версия тогава(6 години след премиерата си) е достатъчно показателен! Когато ми покажете какъвто и да е Андроид който има официална поддръжка 6г след премиерата си,и работи с последна версия на Андроид,ще се съглася и ще си взема думите назад....
Телефон с шайба(аналогов).

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 19 апр 2020, 11:53

Братле, обичаш да преиначаваш добре нещата.
USB3 съм ползвал и на други устройства като външни хардове, не само с телефона..
Също така не съм написал 100mbps а 100 MB/s - правиш ли разлика?
Не пренаписвам математиката, това ти е проблемът, че след като пише 5gbps ти си мислиш, че ще е точно 5.. няма как да стане - аз описвам реалните ми преживявания с технологиите, не гледам какво пише.
Сега - искаш да ми кажеш, че ти си ползваш играчките само в едни и същи условия ли? Всъщност това не ме учудва.. няма да се учудя ако ползваш телефон само в детската, когато мама и тате ти дадат :lol:
Аз за разлика от теб ползвам устройства както на работа, така и по време на почивка, така и при разходки..
И само да ти кажа, че ако толкова ми е зор да направя снимка, докато пиша мейл с телефона, с два клика съм я качил в писмото, вместо с един твой клик - чудо голямо и невероятно технологично предимство, няма що!
Ето това е обяснението на всеки един хейтър като няма по-добро - че какво ми пречи да си ползвам бавния и тъп метод - ще си кликам, ще инсталирам приложения, ще рутвам и ще магявя, важното е, че ще се репча на онези, които ползват удобното ;)
Най-лесно е да усмиваш технология, хвани направи ти нещо като си отворен..
Аман от хейтъри..

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 19 апр 2020, 12:13

radko89 написа:
19 апр 2020, 11:53
Братле, обичаш да преиначаваш добре нещата.
USB3 съм ползвал и на други устройства като външни хардове, не само с телефона..
Също така не съм написал 100mbps а 100 MB/s - правиш ли разлика?
Не пренаписвам математиката, това ти е проблемът, че след като пише 5gbps ти си мислиш, че ще е точно 5.. няма как да стане - аз описвам реалните ми преживявания с технологиите, не гледам какво пише.
Сега - искаш да ми кажеш, че ти си ползваш играчките само в едни и същи условия ли? Всъщност това не ме учудва.. няма да се учудя ако ползваш телефон само в детската, когато мама и тате ти дадат :lol:
Аз за разлика от теб ползвам устройства както на работа, така и по време на почивка, така и при разходки..
И само да ти кажа, че ако толкова ми е зор да направя снимка, докато пиша мейл с телефона, с два клика съм я качил в писмото, вместо с един твой клик - чудо голямо и невероятно технологично предимство, няма що!
Ето това е обяснението на всеки един хейтър като няма по-добро - че какво ми пречи да си ползвам бавния и тъп метод - ще си кликам, ще инсталирам приложения, ще рутвам и ще магявя, важното е, че ще се репча на онези, които ползват удобното ;)
Най-лесно е да усмиваш технология, хвани направи ти нещо като си отворен..
Аман от хейтъри..
Не, ти не може да смяташ, защото ако уж скоростта ти е 100 Mbit/s, времето за качване на 10 BG е 15 минути!
А това за мама и тате дали ми давали, беше апотеозът на тъпотията ти. Съдейки по ника ти, съм поне 10 години по-голям от теб и поне от 20 години живея доста далеч от родителите си!
Иначе си с големи претенции, а не може да пишеш даже правилно!
Вие наистина с айфоните сте зомбирани фанатици!
Хайде повече не ме занимавай с нелепиците си!!!

Rumm
Регистриран: 15 окт 2006, 11:10

Мнение от Rumm » 19 апр 2020, 12:36

:!: Абе смирете се. Днес е Велик ден. Честит на всички да е.

pretorianec
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Мнение от pretorianec » 19 апр 2020, 15:32

И дори и да го снима какво?!? Ще си хвърлите Андроидите в коша,и ще избягате в най-близкия Технополис да си купите по един iPhone.... Достатъчно пъти,в достатъчни теми,ви се даваха документални примери за това или онова,но вие винаги намирате начин да извъртите нещата,или ако няма толкова какво друго да добавите,просто млъквате за известно време и после се почва пак! Сега няма да е по-различно,така че който иска да си губи времето и да ви снима нещо(сякаш ще ви убеди) да заповяда....
Телефон с шайба(аналогов).

radko89
Контакти:

Мнение от radko89 » 19 апр 2020, 18:16

Spikul написа:
19 апр 2020, 12:13
Не, ти не може да смяташ, защото ако уж скоростта ти е 100 Mbit/s, времето за качване на 10 BG е 15 минути!
А това за мама и тате дали ми давали, беше апотеозът на тъпотията ти. Съдейки по ника ти, съм поне 10 години по-голям от теб и поне от 20 години живея доста далеч от родителите си!
Иначе си с големи претенции, а не може да пишеш даже правилно!
Вие наистина с айфоните сте зомбирани фанатици!
Хайде повече не ме занимавай с нелепиците си!!!
Кажи честно :shock: четейки писанията ти никога не бих предположил, че си 10 години по-възрастен :lol:
Legolaself01 написа:
19 апр 2020, 16:12
Не може да пускаш някакви неща без да знаеш дали е така. Елементарно е да изпратиш безжично файл от телефона на компютъра. Разрешаваш на компютъра СПОДЕЛЯНЕ В БЛИЗОСТ и в Windows Defender. После споделяш файлове от и към двете устройства. Избираш файла-споделяне- wi-fi direct и избираш компютъра. И мяташ. Преди беше с приложение Samsung All Share за PC. И ми излиза тука някъв, и го предтавя за иновация, при положение, че го ползваме от 10години. Ако пък имаш note 10+, няма нужда нищо да правиш. Достатъчно е да си в една wifi мрежа и да пуснеш приложението на Microsoft(вградено).
Колкото до вашата Екосистема, не е нужно да имаш всичко на Епъл. Айфона може да е свързан по същия начин и с Windows. А note 10+ може да е екосистема с макбук, Samsung DeX работи и с него. Сваляш приложението за MAC, свързваш и си готов.

И да лъжеш за скорости и функции, нямам думи.
10 гб файл по имейл? Пълен смях. Дори да го допуска някой емайл клиент, файла трябва да се качи на сървъра, после получателя трябва да го изтегли. Докато в някой облак е най-добрия вариант.
Хора, хора, вие съвсем иззверяхте..
Сега осъзнавам защо ме попита за максималния размер на прикачен файл в мейл :lol:
Никъде не съм писал, че ще пращам 10гб в мейл.
Показах 2 примера, които бяха отделни - единият беше за прехвърляне на 10гб файл между компютъра и телефона, другият беше за удобството в работния процес при съставяне на мейл примерно - никъде не съм твърдял, че пращам файл 10гб по мейл :lol: :lol: :lol:

СПОДЕЛЯНЕ В БЛИЗОСТ - сега реших да го пробвам - компютъра и Galaxy S9 на жената в една и съща 5G WiFi мрежа, изключението е въведено в Windows Defender, еми не можаха да се намерят.. нито посока телефон-компютър, нито обратното..
Толкоз със страхотната функция, която я има в Widnows от 2018 - не от 10 години, но ок..
И не съм казвал по никакъв начин, че е иновация - просто полезна функция, която ползвам всеки ден, удобна е и очевидно няма алтернатива (поне стабилно работеща)..
Убеден съм, че сега ще бъда нападнат, че не знам как да използвам тази перфектна, работеща и удобна технология... хаха.. Важното е, че която и да е технология да изисква от мен да се опитвам да я подкарам просто не си заслужава (особено ако има хиляди пъти по-добра алтернатива, която всъщност и работи :) )

Относно скорости:
сега реших да прехвърля малко по аърдроп за да сравним директно скоростите:
6 клипа - 11.76 GB - 6 минути и 3 секунди!
100 снимки (255 MB) - 9 секунди!

колкото до паметта на айфона - това мога да го покажа - 256гб версия ;)
Изображение

radko89
Контакти:

Мнение от radko89 » 19 апр 2020, 20:24

Ето, позволих си да направя набързо едно видео, в което се вижда колко бързо трансферирам 4.56 GB файл - 3 минути - за 10 минути ще метна над 15 GB...

Dan4o13
Регистриран: 21 окт 2019, 09:24

Мнение от Dan4o13 » 20 апр 2020, 08:31

radko89 написа:
19 апр 2020, 20:24
Ето, позволих си да направя набързо едно видео, в което се вижда колко бързо трансферирам 4.56 GB файл - 3 минути - за 10 минути ще метна над 15 GB...

Защо се занимаваш с тъпаци нека си чоплят бъгавите самсунги и да се радват

mod edit: Бан за една седмица!

radko89
Контакти:

Мнение от radko89 » 20 апр 2020, 09:31

Legolaself01 написа:
20 апр 2020, 00:49
radko89 написа:
19 апр 2020, 18:23
Какво точно си купил, че ми привлече вниманието - 144Hz, добър за игри като Assassin Creed Odyssey и е на приемлива цена щом е малко над 2000лв?
Не е кой знае какво. Почти е най-слабия от тази серия. Ама за карантината става.

https://www.speedcomputers.biz/acer-asp ... ki-laptop/
Да не разводнявам другата тема - как е качеството на сглобката на тези ейсърчета? За парите си хваща окото тази машинка.

Отговори