Общи приказки!

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Общи приказки!

Мнение от Spikul » 18 апр 2020, 21:41

radko89 написа:
18 апр 2020, 21:06
Spikul, облак, ама за 10гб файл колко време ще ми трябва да го кача, че после да го сваля на компа.
И ако съм някъде без достъп до wifi сещай се какво ще се случи с мобилните :)
А останалите неща с мейлите - облак не работи така или иначе :)
Надявам се знаеш, че като ги даваш тези примери, поне си наясно, че 10 GB файл е половин час запис 4k? Това означава, че ако си снимал такъв файл е най-вероятно да си го снимал навън и качването в облака ще е станало много преди да си стигнал до компа си у вас.
Освен това, такова споделяне с дропса иска да си наблизо да компа, а ако търсиш скорост, все още няма по-голяма от USB 3.0 със скорости до 5Gbit/s.
А това с мейлите лично аз не го разбирам какво значение има бърза снимка? Мисля, че за това е далеч по-удачно за бърза комуникация да се ползва вайбър например.
Така че както виждаш, всяко нещо си има алтернатива.

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 18 апр 2020, 22:00

Spikul написа:
18 апр 2020, 21:41
radko89 написа:
Spikul, облак, ама за 10гб файл колко време ще ми трябва да го кача, че после да го сваля на компа.
Надявам се знаеш, че като ги даваш тези примери, поне си наясно, че 10 GB файл е половин час запис 4k? Това означава, че ако си снимал такъв файл е най-вероятно да си го снимал навън и качването в облака ще е станало много преди да си стигнал до компа си у вас.
Освен това, такова споделяне с дропса иска да си наблизо да компа, а ако търсиш скорост, все още няма по-голяма от USB 3.0 със скорости до 5Gbit/s.
А това с мейлите лично аз не го разбирам какво значение има бърза снимка? Мисля, че за това е далеч по-удачно за бърза комуникация да се ползва вайбър например.
Така че както виждаш, всяко нещо си има алтернатива.
Опитваш се да извърташ нещата.
10гб става дума за 10-15 клипа примерно.
Често обработвам видеото извън вкъщи и дори да е в облака означава, че трябва да го свалям, което ако няма wifi означава, че ще източа един куп трафик..
като споделям с дропса обикновено телефона ми е в ръката, а компютъра пред мен. Гарантирам ти, че свалянето става ако не по-бързо, то поне със същата скорост като през usb..
Относно мейлите - дори да игнорирам скоростта, с която ще го правиш - просто е удобно. Вмест да снимам, да пращам, да отварям, да свалям, да прикачвам - всичко става с един клик.. И говоря за мейл - работа, служебни условия - какви вайбъри те гонят? На клиент не мога да пращам официална комуникация по вайбър...

Както виждаш - не е нужно да търся алтернатива, която дори е по-неудобна. Не споря, че няма алтернатива, но работният процес по този начин е ускорен и съвсем по-лесен, което за мен е важно.
Но защо ли се учудвам - вие феновете на андроид - нямате проблем да рутвате, флашвате, инсталирате куп ненужни приложения и т.н. само и само да ви работи телефона. Какво да ти обяснявам..
Това, че ти имаш както времето, така и желанието да правиш всевъзможни магарии за да докараш същия ефект не означава, че всеки иска/предпочита това, да не кажа, че повечето хора не го могат или го избягват.
Еми, на "НАС" не ни се налага :lol:
Както се казва - "it simply works" и за мен това е по-ценно от каквото и да било.

Така че - радвайте се на играчките си и оставете хората да ползват каквото им е удобно. Просто не се опитвайте да убедите "нас", че черното е бяло и сме с промити мозъци, при положение, че знаем точно какво искаме и какво получаваме като купуваме тези "недъгави епълски боклуци, които не могат да се мерят със зверовете, които ползвате"..

Айде със здраве.

Spikul

Мнение от Spikul » 18 апр 2020, 23:44

radko89 написа:
18 апр 2020, 22:00

Опитваш се да извърташ нещата.
10гб става дума за 10-15 клипа примерно.
Често обработвам видеото извън вкъщи и дори да е в облака означава, че трябва да го свалям, което ако няма wifi означава, че ще източа един куп трафик..
като споделям с дропса обикновено телефона ми е в ръката, а компютъра пред мен. Гарантирам ти, че свалянето става ако не по-бързо, то поне със същата скорост като през usb..
Относно мейлите - дори да игнорирам скоростта, с която ще го правиш - просто е удобно. Вмест да снимам, да пращам, да отварям, да свалям, да прикачвам - всичко става с един клик.. И говоря за мейл - работа, служебни условия - какви вайбъри те гонят? На клиент не мога да пращам официална комуникация по вайбър...

Както виждаш - не е нужно да търся алтернатива, която дори е по-неудобна. Не споря, че няма алтернатива, но работният процес по този начин е ускорен и съвсем по-лесен, което за мен е важно.
Но защо ли се учудвам - вие феновете на андроид - нямате проблем да рутвате, флашвате, инсталирате куп ненужни приложения и т.н. само и само да ви работи телефона. Какво да ти обяснявам..
Това, че ти имаш както времето, така и желанието да правиш всевъзможни магарии за да докараш същия ефект не означава, че всеки иска/предпочита това, да не кажа, че повечето хора не го могат или го избягват.
Еми, на "НАС" не ни се налага :lol:
Както се казва - "it simply works" и за мен това е по-ценно от каквото и да било.

Така че - радвайте се на играчките си и оставете хората да ползват каквото им е удобно. Просто не се опитвайте да убедите "нас", че черното е бяло и сме с промити мозъци, при положение, че знаем точно какво искаме и какво получаваме като купуваме тези "недъгави епълски боклуци, които не могат да се мерят със зверовете, които ползвате"..

Айде със здраве.
Като ги пишеш тези фантасмагории, дали си вярваш?
Знаеш ли кога ще постигнеш с wireless скорост от 5 Gbit/s като от USB 3.0 - точно на кукуво лято.
А това за мейлите и клиентите със светкавичните снимки, хайде да го разправяш на друг. Кой нормален човек, имащ претенции за сериозно отношение към клиент, ще седне да пише мейл на телефона си и да му прави снимки с него докато му пише? Извинявай, но вече започна яко да си съчиняваш.
И хайде накрая да вземеш да четеш какво ти се пише, защото ми писна да си измисляш неща, които не съм казвал. Дори написах, че телефона е добро предложение, ама ти пак се плюнчиш и не може да приемеш, че екосистемата не е чак толкова незаменима като възможности.

radko89
Контакти:

Мнение от radko89 » 19 апр 2020, 00:41

Честно казано - наистина много често си ползвам телефона, както и компютъра за работа и за служебна комуникация, включително писане на мейли. Повярвай ми, не си съчинявам. Работата ми е свързана с производство, изисква се комуникация за прототипи и прототипни линии - снимки, видео и т.н. - аппле ме спасява, повярвай.
Относно това, дали еко-ситемата е заменима - аз казах кои фунцкионалности не мога да заменя с друга - ако нямате претенции - мълчете - ако имате - просто ми предложете алтернатива, която работи по този безпроблемен начин и всичко ще е ок.
И между другото - ти се намеси в тази дискусия, която се водеше с елфа, тъй че не се дразни, че отговарям.

radko89
Контакти:

Мнение от radko89 » 19 апр 2020, 09:52

Legolaself01 написа:
19 апр 2020, 03:55
radko89 написа:
Не само си технически неграмотен, но си абсолютен НЕВЕЖА. Поне като не знаеш нещо, защо пишеш за него, че и примери даваш. Първо си обясни какво е Aipdrop. Това е комбинация от wi-fi direct и bluetooth.
Ние го имаме от 10 години, вие от 1-2, и питаш дали мога? Не само, че мога да мятам безжично на компа, ами твоя клип 10 гб, мога дори да го гледам безжично на дисплея на компютъра. Колкото до другите ти простотии, Windows може да свърже всеки един телефон, без значение Андроид или iOS. На note 10+ приложението даже е вградено. На глупостите за имейлите още се смея. Опциите при Андроид са много повече както за емайли, така и за свързване със всичко. Даже телевизора ми има достъп до папките на компютъра и телефона, той ми говори измишльотини.
И за да те довърша ще ти задам едно въпросче, какъв е максималния размер на прикачен файл в емайл?

Христос Воскресе момци!

Сега по дискусията - не ми даде нито един конкретен метод как ще изпълниш някоя от ситуациите, които дадох за пример - говориш празни приказки и обиждаш. Смей се на което искаш, но това са неща, които ползвам в ежедневието а технологията около мен помага да свърша по по-лесен начин.
Имал това, имал онова - нямаш нищо!
Не разбрах как да прехвърля безжично файл от айфона или ноута на компа, хайди образовай ме.
Колкото до мейлите - смей се, само това можеш. Оригиналният ти въпрос беше - кажете нещо, което айфона има, а другите нямат - показвам ти нещо, ти започваш да хленчиш. Въпросът ти не е - кое има повече опции. Не ме вълнуват повечето опции. Попита за уникална функция без аналог - ето ти я. На всичкото отгоре я ползвам, за разлика от многото опции на андроида и другите операционни системи - абсолютно безполезни...
Не само, че всяка една от технологиите знам какво е и на какъв принцип работи, но и я ползвам за разлика от теб.
А довършващото ти въпросче ми показва кой е невежият в случая.. :lol: :lol:
Само да те попитам аз нещо - знаеш ли защо се нарича екостистема? Така се опитваш да ми пробуташ несъществуващи фантасмагории на операционни системи, не направени една за друга, че се чудя кои са зомбитата с промитите мозъци вече..
Или си само ти.. Хммм... :roll:
Последна промяна от radko89 на 19 апр 2020, 10:02, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
algor
Регистриран: 07 сеп 2006, 10:38

Мнение от algor » 19 апр 2020, 09:53

radko89 написа:
19 апр 2020, 00:41
......
Не си губи времето - няма смисъл.
Никога, ама никога няма да разберат един предимно работещ с телефона си човек защо предпочита Apple пред който и да е свръх мега гига ултра супер як напомпан Андроид топ флагман и колкото и да им обясняваш елементаризми, няма да те разберат.
Това, че с iPhone правя дадено действие с два клика, а с Андроид с 12 за тях е без значение, както и факта, че не търся шарения и мега гига ултра бързо сваляне на торенти на апарата си, а искам бързина и надеждност най-вече в работните ми процеси, а след това ако имам време може и до удоволствията да стигнем.

пп. Христос Воскресе! Мир, любов и светлина за вас и семействата ви!
Ако искаш незабавно да видиш резултатите от труда си, мий чинии!

Spikul

Мнение от Spikul » 19 апр 2020, 10:47

radko89 написа:
19 апр 2020, 00:41
Честно казано - наистина много често си ползвам телефона, както и компютъра за работа и за служебна комуникация, включително писане на мейли. Повярвай ми, не си съчинявам. Работата ми е свързана с производство, изисква се комуникация за прототипи и прототипни линии - снимки, видео и т.н. - аппле ме спасява, повярвай.
Относно това, дали еко-ситемата е заменима - аз казах кои фунцкионалности не мога да заменя с друга - ако нямате претенции - мълчете - ако имате - просто ми предложете алтернатива, която работи по този безпроблемен начин и всичко ще е ок.
И между другото - ти се намеси в тази дискусия, която се водеше с елфа, тъй че не се дразни, че отговарям.
Започваш яко да се оплиташ в лъжите си.
Първо пишеше за скорости с wireless от 5 Gbit/s като от USB 3.0, което показва твоето непознаване на елементарни неща. И тук идва един недостатък на айфона - огромната разлика между неговото USB 2.0 и USB 3.0 на повечето андроидски флагмани. Но то за теб не е проблем, защото ние сме заблудени фенове и това ти дава право смело да отричаш математиката, която казва, че разликата е цели 20 ПЪТИ в скоростта между двете поколения.
Второ, оплакваш се, че ако ползваш облачни услуги ще ти глътне мобилните данни, а пък сега обясняваш как си постоянно до компа си и работиш в предприятие. Хайде избери си за кое да лъжеш, защото едното изключва другото. Или искаш да кажеш, че във вашето велико предприятие нямате Wi-Fi?
Та ползвай си каквото искаш, но недей да се опитваш да лъжеш както ти отърва, защото ти дадох пример кое е по-бързо и кое може да се ползва като алтернатива с облачните услуги например.
И да, Ноута се свързва безпроблемно с Windows и споделя всичко, включително снимки и видеа.

pretorianec
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Мнение от pretorianec » 19 апр 2020, 11:02

Христос Воскресе на всички! Да сте живи и здрави!

По-темата бих добавил още нещо което айфон има(а другите не) и това е дългия софтуерен съпорт от 5г което позволява стари модели с “архаичен” хардуер(според вас)да работят като току що излязал от магазина телефон,като в почти не може да се намери разлика в работата на софтуера между модел на3-4години и таз годишен флагман! И колкото и да не иска да го признаете това е АБСОЛЮТЕН ФАКТ независимо как сега ще тръгнете да ми се пънете как тези ъпдейти били глупости,как нещата вътре в тях никой ме ги ползвал и т.н.
Едно време всички андроид фенове излизаха с мохабета за custom rom и значително по-ниската цена,което според тях оправдаше това! Сега когато цените на Андроидите отдавна гони(и е факт че задминава)продуктите на Apple какво ще кажете?!? Защото за мен е нереално телефон флагман на Самсунг за 2600лв да има едва две години софтуерен съпорт(иначе казано ме повече от две нови версии на Андроид)а дори и тях не получавате веднага,а ги чакат се месеци след релийза им... За оптимизацията на софтуера и перфектното му взаимодействие с хардуера дори не си заслужава да говоря...

radko89
Контакти:

Мнение от radko89 » 19 апр 2020, 11:08

Spikul,

не съм казал нито една лъжа.
USB3 e до 5gbps теоретично - аз реално постигам около 100 MB/s, което е горе-долу и скоростта, която постигам с airdrop.
Не ме вълнуват спецификациите а реално как работят нещата около мен. Кабел в телефона не съм включвал откакто съм го взел, така че не ме вълнува каква му е спецификацията.

Относно Wifi и облачните услуги - въпрос - не може ли телефона да ми е в ръката, а лаптопа в скута и аз да съм примерно в борисовата, да си работя и да пиивам биричка?
Примерът със снимките и мейла беше за работа в работни условия, този за облачните услуги и прехвърлянето на големи данни за случаите, когато нямам достъп до wifi.
Ползвам си каквото искам, както и не съм изрекъл нито една лъжа тъй че няма как да се оплета.
Това, че вие четете през редовете и след това пишете всевъзможни глоповетини, с които се опитвате да дескредитирате някой няма как да минат.
Алтернативите, които даваш имат повече минуси отколкото плюсове. Аз пък просто дадох пример за неща, които епъл устройство прави по-добре от всяко друго. Вие си мислете магариите как да докарате подобна функционалност - я с някое недъгаво и бъгаво приложение, я с цената на всичките ви мобилни данни.. и какво ли още не.
Относно прехвърлянето от ноут - хайде покажете на лаика как става де, образовайте ме, защото все още не съм видял нищо, само празни приказки.

Spikul

Мнение от Spikul » 19 апр 2020, 11:14

radko89 написа:
19 апр 2020, 11:08
Spikul,

не съм казал нито една лъжа.
USB3 e до 5gbps теоретично - аз реално постигам около 100 MB/s, което е горе-долу и скоростта, която постигам с airdrop.
Не ме вълнуват спецификациите а реално как работят нещата около мен. Кабел в телефона не съм включвал откакто съм го взел, така че не ме вълнува каква му е спецификацията.

Относно Wifi и облачните услуги - въпрос - не може ли телефона да ми е в ръката, а лаптопа в скута и аз да съм примерно в борисовата, да си работя и да пиивам биричка?
Примерът със снимките и мейла беше за работа в работни условия, този за облачните услуги и прехвърлянето на големи данни за случаите, когато нямам достъп до wifi.
Ползвам си каквото искам, както и не съм изрекъл нито една лъжа тъй че няма как да се оплета.
Това, че вие четете през редовете и след това пишете всевъзможни глоповетини, с които се опитвате да дескредитирате някой няма как да минат.
Относно прехвърлянето от ноут - хайде покажете на лаика как става де, образовайте ме, защото все още не съм видял нищо, само празни приказки.
Я само кажи с кой телефон си пробвал какви скорости развива USB 3.0? Нали имаше само айфони - случайно да знаеш, че те нямат 3.0, а са с още дъртото 2.0??? И как така постигаш с дропса 100 Mbit/s пък сваляш 10 GB за 10 минути? Пак ли пренаписваш математиката?
Та сам се дискредитираш и точно ти пишеш глупотевини - предприятие, пък градинка и биричка, пък 10 GB видеа, пък уж комп, а после лаптоп и т.н. и т.н. и т.н.
И само да ти кажа, че ако толкова ми е зор да направя снимка, докато пиша мейл с телефона, с два клика съм я качил в писмото, вместо с един твой клик - чудо голямо и невероятно технологично предимство, няма що!

П.п: Единственото наистина предимство за мен е по-дългата поддръжка на айфоните.
Последна промяна от Spikul на 19 апр 2020, 11:43, променено общо 1 път.

Отговори