Общи приказки!

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Общи приказки!

Мнение от Ванката » 17 апр 2020, 11:55

От ОЛХ в момента може да се вземе 11 Pro Max 512GB чисто нов, неразпечатан, на цената на S20 Ultra в същото състояние. Сравнявам цените само и единствено в ОЛХ, да се вземе в предвид!
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

gog88
Регистриран: 27 яну 2006, 08:24

Мнение от gog88 » 17 апр 2020, 12:14

https://www.olx.bg/ad/samsung-galaxy-s2 ... 89WwD.html
Много прилична цена за флагман... без договор. То такава би трябвало да е стартовата цена на всички топ модели, без значение кой ги произвежда.
Apple iPhone 11 pro max, Midnight Green
Apple Watch Series, Nike 4 44mm
Apple AirPods Pro
Samsung Galaxy Tab S4 SM-T835-10.5",LTE, Black

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Re: Apple представи евтин и мощен наследник на iPhone SE

Мнение от radko89 » 18 апр 2020, 17:11

Хората, които купуват ябълка не я взимат заради една уникална функция, а заради целия пакет който получават. В повечето случаи ползват не само телефон, а и други техни устройства.
И за пример ще ти дам една уникална функция - airdrop.
Знам, че сега ще говориш как никой не я ползва и е малоумна функция, но това е нещо, което ползвам всеки ден и просто не бих могъл да си помисля да прехвърлям по друг начин информация между устройствата ми.
Ще ти кажа и втора - continuity, функция, която ползвам също всекидневно между таблета, компютъра, телефона и часовника.
Последната няма никаква алтернатива при други производители!
Мога да ги кажа, че докато не усетиш удобствата всекидневно с гореспоменатите гункции не можеш да ги оцениш!

И не на последно място - цената на апарата е под 1000лв, а със субсидия отива почти наполовина, тъй че..

radko89
Контакти:

Мнение от radko89 » 18 апр 2020, 19:04

Дай ми алтернатива на тези двете функции, които споменах - не се мятай като риба на сухо с гръмки изказвания.
Това ни бил проблемът.. аз проблем нямам.
По-ползотворно и ефективно с друго не мога да си върша работата от колкото с еко системата на епъл.
Да, пеобвал съм всичко друго но за момента без да го ошлайфат си е просто неизползваемо..

radko89
Контакти:

Мнение от radko89 » 18 апр 2020, 19:54

Legolaself01 написа:
18 апр 2020, 19:15
radko89 написа:
18 апр 2020, 19:04
Дай ми алтернатива на тези двете функции, които споменах - не се мятай като риба на сухо с гръмки изказвания.
Това ни бил проблемът.. аз проблем нямам.
По-ползотворно и ефективно с друго не мога да си върша работата от колкото с еко системата на епъл.
Да, пеобвал съм всичко друго но за момента без да го ошлайфат си е просто неизползваемо..
Ти говориш празни приказки. Това, че bluetooth не ви работи мен какво ме интересува. И че не знаеш какво е airdrop.
Кажи какво правиш и ще ти демонстрирам
Добре, три ситуации:
Ситуация 1: снимам 4к клип, който е 10гб, как ще го прехвърлиш от телефона на компютъра?
(С епъл - еърдроп ми отнема около 10тина мин)

Ситуация 2: снимам с DSLR-а, който автоматично ми качва заснетите снкмки на телефона, прибирам се, и ги качвам на компа. Ти как ще ги качиш? (С епъл еърдроп стотина снимки го прехвърлям за около 20-30 секунди).

Ситуация 3: пиша мейл, искам да снимам нещо и да го прикача - как го правиш? (С епъл просто кликам десен бутон и избирам снимай с телефон, отваря ми автоматично камерата на телефона, снимам и снимката вече е в мейла)
След това имам нещо, което съм записал на телефона - как го копираш в мейла? ( с епъл просто го копирам на телефона, след това пействам директно в мейла на компа)

А ако ти ми кажеш, че всичко това ще го направим с блутут - успех..

radko89
Контакти:

Мнение от radko89 » 18 апр 2020, 19:56

Това, че мога да си звъня свободно от всяко едно устройство и да говоря въобще няма да го коментирам - няма никакъв аналог.
Същото важи за iMessage..

DegaE
Регистриран: 31 юли 2019, 12:31

Мнение от DegaE » 18 апр 2020, 19:58

Олелеле вие не разбрахте ли с елфа не може да се спори. За него няма смисъл човек да си купи нова кола, защото е излишна гъзария и вместо това да си вземеш 10 годишна.
За да не съм оффтопик, телефончето лично мен ми изглежда доста приятно. Да погледнато реално е просто ъпгрейдната версия на 8, но лично аз ползвам все още една 6ца и SE би бил перфектен ъпгрейд за мен, ако не бях решил, че ще изчакам до есента да видя какво точно ще предложат и от това което виждам до момента в изтеклата информация, ще си заслужава. Имам много приятели които искат да пробват iOS & iPhone и смятам, че SE е идеален за тест, плюс това съотношение цена и качество също е супер. Да не говорим, че и от страна на ъпдейти ще изкара много ама много повече, от който и да е андроид в момента, а да не говорим и за среден клас андроиди.

П.С. От толкова прехвалените “екстри” на андроида се възползват максимум 15-20% от собствениците им, даже може би и завиших процентите малко.

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 18 апр 2020, 20:09

radko89 написа:
18 апр 2020, 19:54

Добре, три ситуации:
Ситуация 1: снимам 4к клип, който е 10гб, как ще го прехвърлиш от телефона на компютъра?
(С епъл - еърдроп ми отнема около 10тина мин)

Ситуация 2: снимам с DSLR-а, който автоматично ми качва заснетите снкмки на телефона, прибирам се, и ги качвам на компа. Ти как ще ги качиш? (С епъл еърдроп стотина снимки го прехвърлям за около 20-30 секунди).

Ситуация 3: пиша мейл, искам да снимам нещо и да го прикача - как го правиш? (С епъл просто кликам десен бутон и избирам снимай с телефон, отваря ми автоматично камерата на телефона, снимам и снимката вече е в мейла)
След това имам нещо, което съм записал на телефона - как го копираш в мейла? ( с епъл просто го копирам на телефона, след това пействам директно в мейла на компа)

А ако ти ми кажеш, че всичко това ще го направим с блутут - успех..
Е хайде сега, ти за облачни услуги не си ли чувал?
Аз от години ползвам облачните услуги на микрометрите и може да прехвърляш каквото си искаш, когато си искаш, където си искаш. Та OneDrive го има в магазина и на Android доста отдавна, а аз го ползвам още когато имах Nokia Lumia 1020 от 2013 г.

Потребителски аватар
algor
Регистриран: 07 сеп 2006, 10:38

Мнение от algor » 18 апр 2020, 20:48

pretorianec написа:
18 апр 2020, 14:58

Алгор,какъв ти е основния апарат сега,и какъв е двусимовия андроид който ползваш? Три сим карти ли използваш? Ползвал съм двусимовата функционалност на iPhone,с есим на А1,но според мен има какво да работят още в тази насока! Андроид ги бие с много във dual sim функционалността.
Ползвах 11 Pro Max няколко месеца, но тежестта ме отказа и взех 11 Pro, който ползвам и до днес, а втория апарат ми е Самсунг.
Имам 3 български карти и 2 чужди, като ползвам 4 към момента, а като се наложи махам испанската и слагам английската.
Аз лично съм много доволен от e-sim на А1 и не мога да си обясня защо и другите два наши оператора не пуснат този вид карти, щом продават апарати на Apple.
Моето мнение е, че като сила на сигнала, чистота на разговора и бързина и обхват на интернета, нещата при e-sim са по-добри.
Относно функционалността на двусимовите апарати висок клас с Андроид наистина е по-голяма и като възможности също, но наличието на огромно количество минути към цял свят и това, че получавам СМС с пропуснато повикване на другата карта, докато говоря по едната е достатъчно като вариант при мен да върна пропуснатото обаждане и ме устройва напълно.
Само да кажа, че аз ползвам в 80 процента от времето си апаратите за служебно ползване като разговори и интернет услуги.
Андроид апаратите имат такива с два радиомодула и дават възможност винаги да си на линия и с двете карти, ама така пържат мозъка, че след 2-3 часа разговори на ден направо яко ме цепи тиквата и прибирайки се ми се драйфа от мобилни телефони и разговори хаха.
Ако искаш незабавно да видиш резултатите от труда си, мий чинии!

radko89
Контакти:

Мнение от radko89 » 18 апр 2020, 21:06

Spikul, облак, ама за 10гб файл колко време ще ми трябва да го кача, че после да го сваля на компа.
И ако съм някъде без достъп до wifi сещай се какво ще се случи с мобилните :)
А останалите неща с мейлите - облак не работи така или иначе :)

Отговори