Моля за помощ относно позвъняване от частен номер

ndmalinova
Регистриран: 09 мар 2020, 18:42

Моля за помощ относно позвъняване от частен номер

Мнение от ndmalinova » 09 мар 2020, 18:59

Здравейте на всички.Моля някой ако може някой да помогне.
От известно време ми клипва частен номер и то над 50 пъти на ден и това е всеки ден.
Страшно изнервящо е и това което съм направил до момента е че съм изпробвал всички приложение в гоогле плей и немога да го блокирам с никое.Използвам Самсунг телефон и в неговите настройки съм дал отметка за блокиране на неизвестни позвънявания и така си реших част от проблема,но в изходящите повиквания пак ми отчита че ми е звънял.Въпроса ми е може ли по някакъв начин да го блокирам тотално да не го показва и в повикванията,че ме е търсил?Подадох жалба и в полицията,но нищо не стана.Ако някой може да помогне нека пише!Благодаря предварително

NSWDG
Регистриран: 03 май 2004, 19:02

Re: Моля за помощ относно позвъняване от частен номер

Мнение от NSWDG » 09 мар 2020, 20:24

За съжаление лек за твоя проблем няма. Поне няма със стоковите ромове. Предполагам си с такъв. Има къстъм ромове, които дяват опция, блокирането на номер да върви с триене на записа от коллиста. Ако наистина ти е важно, това което мога да препоръчам е жалба до оператора, с която да поискаш разкриване на номера. Има градска легенда, че проблемът е решим при такъв подход. Но не мога да ти гарантирам успех от личен ипит.
==================
MTAN2LL/A

г-н Двутактов
Регистриран: 05 май 2004, 05:54

Мнение от г-н Двутактов » 09 мар 2020, 20:58

А колко време е минало от жалбата в полицията? Малко е съмнително просто да са си го преместили, защото такива случаи много ги обичат. Понеже операторите са длъжни да предоставят информация на МВР, не само кой е собственика на даден номер, но и от къде е осъществено дадено обаждане. И ето за 0 време 100 % разкрит случай.

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 09 мар 2020, 21:07

г-н Двутактов написа:
09 мар 2020, 20:58
А колко време е минало от жалбата в полицията? Малко е съмнително просто да са си го преместили, защото такива случаи много ги обичат. Понеже операторите са длъжни да предоставят информация на МВР, не само кой е собственика на даден номер, но и от къде е осъществено дадено обаждане. И ето за 0 време 100 % разкрит случай.
Не че нещо, но какво престъпление по смисъла на Наказателния кодекс е звънене по телефона?
А и кой ти каза, че операторите са длъжни да дават информация на полицията без съдебно разрешение?

Nik21
Регистриран: 25 дек 2018, 09:22

Мнение от Nik21 » 09 мар 2020, 21:45

Spikul написа:
09 мар 2020, 21:07
Не че нещо, но какво престъпление по смисъла на Наказателния кодекс е звънене по телефона?
"Ако с позвъняването се отправят заплахи, закани за убийство (или тормоз от сексуално естество) против мен самия, или против моите близки се счита за криминално деяние и подлежи на наказателно преследване".
Spikul написа:
А и кой ти каза, че операторите са длъжни да дават информация на полицията без съдебно разрешение?
Аз ти казвам - Мобилните оператори са длъжни да дават изчерпателна информация за абонатите си, само че не на полицията, а на прокуратурата.

P.S. Учи материята момче, ще ти бъде от полза.

IphoneXSMax
Регистриран: 18 фев 2020, 15:00

Мнение от IphoneXSMax » 09 мар 2020, 21:45

Някой те търси, отговори и ще разбереш ;)

ndmalinova
Регистриран: 09 мар 2020, 18:42

Мнение от ndmalinova » 09 мар 2020, 21:59

Отговора от полицията е че няма престъпление и дотам!Иначе от преди няколко месеца е жалбата,защото тоя тормоз вече продължава почти 1 година(юни месец ще стане година)!Жалко че няма приложение което да го блокира напълно.Пак казвам пробвал съм всички,плащал съм за про версии и не става.И за сега тази блокировка която си е от телефона се справя най-добре,само където телефона го записва в повикванията.И само когато вляза в повикванията виждам примерно 60-70 пропуснати повиквания.Но аз отначало докато разбера че телефона има такава функция направо беше страшно,само клипване и когато ме набара да говоря с някого,понеже имам втора линия е тогава не спираше докато не приключа разговора понеже знае че на мен ми писука втората линия.Аз незнам въобще как вече може да си криеш номера,това със #31# вече не става.Незнам ако съм със iphone дали няма да е по ефективен с блокирването или не?
Благодаря на всички отзовали се!

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 09 мар 2020, 22:16

Nik21 написа:
09 мар 2020, 21:45
Spikul написа:
"Ако с позвъняването се отправят заплахи, закани за убийство (или тормоз от сексуално естество) против мен самия, или против моите близки се счита за криминално деяние и подлежи на наказателно преследване".
Нали говорим за конкретния случай, че само се звъни и затваря? Къде си измисляш за заплахи, пък и за убийство чак?
Nik21 написа:
09 мар 2020, 21:45
Spikul написа:
Аз ти казвам - Мобилните оператори са длъжни да дават изчерпателна информация за абонатите си, само че не на полицията, а на прокуратурата.

P.S. Учи материята момче, ще ти бъде от полза.
Ти кой си да ми казваш, след като в закона за електронните съобщения си пише следното:
"Чл. 251г. (Нов - ДВ, бр. 24 от 2015 г., в сила от 31.03.2015 г.) (1) Достъпът до данните по чл. 251б, ал. 1 се осъществява след разрешение от председателя на районния съд или от оправомощен от него съдия по седалището на органа, който е поискал достъп, за което се издава разпореждане за предоставяне на достъп до данните".
Усещаш ли колко смешно изглежда написаното от теб, с този нелеп насърчителен тон, след като си абсолютно бос по темата! Ти не правиш разлика между полиция, прокуратура и съд, но си тръгнал да ми обясняваш колко много разбираш ли?

monster789
Регистриран: 19 ное 2017, 10:18

Мнение от monster789 » 09 мар 2020, 22:38

Пренасочи разговорите съм към друг твой номер за кратко и скритият номер би трябвало да се появи на другото ти устройство.

Nik21
Регистриран: 25 дек 2018, 09:22

Мнение от Nik21 » 09 мар 2020, 23:24

Spikul написа:
09 мар 2020, 22:16
Ти кой си да ми казваш, след като в закона за електронните съобщения си пише следното:
"Чл. 251г. (Нов - ДВ, бр. 24 от 2015 г., в сила от 31.03.2015 г.) (1) Достъпът до данните по чл. 251б, ал. 1 се осъществява след разрешение от председателя на районния съд или от оправомощен от него съдия по седалището на органа, който е поискал достъп, за което се издава разпореждане за предоставяне на достъп до данните".
Усещаш ли колко смешно изглежда написаното от теб, с този нелеп насърчителен тон, след като си абсолютно бос по темата! Ти не правиш разлика между полиция, прокуратура и съд, но си тръгнал да ми обясняваш колко много разбираш ли?
Абе смешнико, не се прави на разбирач в неща, които не разбираш. На следователите от Окръжните прокуратури не им е нужно разрешение на съда, за достъп до личните данни на подозреваемите!!! Как ще си оформят досъдебното производство и ще изготвят обвинителния акт за пред съда, ако съда ще им дава разрешение, дали да работят или не???

Отговори