Кое е по-важно - повече интернет на максимална скорост или самата максимална скорост?

nomercy
Регистриран: 12 юни 2008, 18:08

Re: Кое е по-важно - повече интернет на максимална скорост или самата максимална скорост?

Мнение от nomercy » 23 фев 2020, 15:29

теленор на същото място.междувпрочем на витоша на офелиите примерно на виваком не може да им отлепи интернета за разлика от теленор, но явно така са се паднали клетките
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

LAODSE
Регистриран: 10 ное 2012, 16:02

Re: Кое е по-важно - повече интернет на максимална скорост или самата максимална скорост?

Мнение от LAODSE » 23 фев 2020, 16:21

За мен максималната скорост никога не е била особен приоритет,що се касае за мобилен интернет.Винаги ще предпочета ограничена скорост с неограничен трафик.Служебния ми телефон е неограничен по трафик но ограничен по скорост на около 8Mbps.Върши ми перфектна работа,личния с 10gb на максимална скорост го ползвам рядко като се замисля...

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 23 фев 2020, 16:35

Най-добре е да направят трафика неограничен на максимална скорост към всички стрийминг услуги. И да имаш 5-10ГБ в плана, няма как да ги източиш, за само някакво браузване, четене на мейли, актуализации и т.н. Ако ограничат нета на 5-10мбпс, си представете ситуацията, че се намирате на място с по-слабо покритие и повечко маймуни на клона. Какво се случва тогава с тия 5-10мбпс? Никой в момента така или иначе не получава пълният капацитет от скорости. Не се лъжете от спийдтестовете, какво показват, защото реалността е друга. Поне така мисля аз, може и да не съм прав.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

defierofodds
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Мнение от defierofodds » 23 фев 2020, 16:50

Ванката написа:
23 фев 2020, 16:35
Ако ограничат нета на 5-10мбпс, си представете ситуацията, че се намирате на място с по-слабо покритие и повечко маймуни на клона. Какво се случва тогава с тия 5-10мбпс?
Напротив, точно обратното е. Ограничението, все пак, не е на клетка, а на абонат, така че ако всеки точи с 5 мегабита, просто ще си има тези стабилни 5 мегабита, а ако всеки опитва да точи с максимална скорост, може да падне и под 5.
А "всички стрийминг" услуги е доста относително понятие. Аз, примерно, слушам онлайн-радиостанции, някои са и на 320 кб/с. Така че никой пакет за стрийминг услуги няма как да ми свърши работа и по принцип е крайно порочна практика да се дели трафикът. Тук Теленор заслужават брутален хейт.

LAODSE

Мнение от LAODSE » 23 фев 2020, 17:16

Ванката написа:
23 фев 2020, 16:35
Най-добре е да направят трафика неограничен на максимална скорост към всички стрийминг услуги. И да имаш 5-10ГБ в плана, няма как да ги източиш, за само някакво браузване, четене на мейли, актуализации и т.н. Ако ограничат нета на 5-10мбпс, си представете ситуацията, че се намирате на място с по-слабо покритие и повечко маймуни на клона. Какво се случва тогава с тия 5-10мбпс? Никой в момента така или иначе не получава пълният капацитет от скорости. Не се лъжете от спийдтестовете, какво показват, защото реалността е друга. Поне така мисля аз, може и да не съм прав.
Стрийминг е много общо понятие,а и не винаги може да се определи от къде на къде се стриймва...това е грешка.Неограничен на максимална скорост е рисково за мрежата в големите градове,сумати лапетии ще почнат да точат и сийдват торенти.Тогава със сигурност няма да видиш и 5мегабита когато ти трябват.Особено в гъсто населени квартали...10мбпс е предостатъчно като скорост,в комбинация с нисък пинг и неограничен обем е най добрия вариант.

alexandrov1
Регистриран: 29 юни 2012, 20:36

Мнение от alexandrov1 » 23 фев 2020, 18:54

LAODSE написа:
23 фев 2020, 16:21
За мен максималната скорост никога не е била особен приоритет,що се касае за мобилен интернет.Винаги ще предпочета ограничена скорост с неограничен трафик.Служебния ми телефон е неограничен по трафик но ограничен по скорост на около 8Mbps.Върши ми перфектна работа,личния с 10gb на максимална скорост го ползвам рядко като се замисля...
Това е интересно. Не знаех, че някой от мобилните оператори предлага ограничен по скорост неограничен трафик. 8 Mbps е напълно достатъчна скорост за повечето потребители.

Ще дадеш ли малко повече инфо - на кой оператор е служебната ви група и какви са плановете. Предполагам, става дума за доста голям клиент?

wer_aac
Регистриран: 23 юни 2013, 20:08

Мнение от wer_aac » 23 фев 2020, 19:19

Аз също предпочитам да имам неограничен на 8 или 20 мбт. Дори съм ползвал на Булсатком мисля беше на 8 ограничена скоростта, но неограничен нет. Това е по-добрия вариант за мен. В момента имам скорост от 200,300 мбт и за какво ми е? А дори и да ми трябва такава, то ограничението те удря с 20гб примерно и пак няма да ти стигне.

LAODSE

Мнение от LAODSE » 23 фев 2020, 19:20

alexandrov1 написа:
23 фев 2020, 18:54
Това е интересно. Не знаех, че някой от мобилните оператори предлага ограничен по скорост неограничен трафик. 8 Mbps е напълно достатъчна скорост за повечето потребители.

Ще дадеш ли малко повече инфо - на кой оператор е служебната ви група и какви са плановете. Предполагам, става дума за доста голям клиент?
Оператора е А1,фирмата е много голям клиент,ползват се пакетно доста неща,линии за интернет,мобилна и стационарна телефония gps-и по служебните коли тн.Мобилните телефони имат различен apn за интернет,най-масовия план е 9.80лв и включва 500 мин към всички в страната,неограничено към групата и към всички бизнес клиенти на А1,интернет неограничен като трафик но шейпнат като скорост...Следващия мисля беше с ънлимитед на всякъде за към 13-на лв. някои от колегите си доплащат и минаха на него и си спряха личните телефони.Аз съм на ниския план с 500 мин. имам и личен на А1 на моя си фирма с неограничени разговори и 10 gb на макс скорост,разбира се не мога да се класирам на такива цени и условия изобщо, за личния плащам 22 кинта...

alexandrov1
Регистриран: 29 юни 2012, 20:36

Мнение от alexandrov1 » 23 фев 2020, 19:28

LAODSE написа:
23 фев 2020, 19:20
alexandrov1 написа:
23 фев 2020, 18:54

Оператора е А1,фирмата е много голям клиент,ползват се пакетно доста неща,линии за интернет,мобилна и стационарна телефония gps-и по служебните коли тн.Мобилните телефони имат различен apn за интернет,най-масовия план е 9.80лв и включва 500 мин към всички в страната,неограничено към групата и към всички бизнес клиенти на А1,интернет неограничен като трафик но шейпнат като скорост...Следващия мисля беше с ънлимитед на всякъде за към 13-на лв. някои от колегите си доплащат и минаха на него и си спряха личните телефони.Аз съм на ниския план с 500 мин. имам и личен на А1 на моя си фирма с неограничени разговори и 10 gb на макс скорост,разбира се не мога да се класирам на такива цени и условия изобщо, за личния плащам 22 кинта...
За 9,80 с 500мин и неограничен интернет
И за 13лв с неограничен минути и неограничен интернет,
наистина са доста добри фирмените планове, които ползвате.👍

kpo
Регистриран: 25 сеп 2006, 17:35

Мнение от kpo » 23 фев 2020, 21:21

Предпочитам неограничен обем трафик пред скорости.
При положение, че за стрийминг на 8K видео, дето първите телевизори се появиха тази година изискванията за скорост са 40-50 Мбпс, изобщо не вдявам за някаква практическа полза от скорост над тази.
Даже и на 25 Мбпс и неограничен трафик съм съгласен, при положение че покривам изискванията от 16 Мбпс скорост за 4К стрийминг на телевизор или смартфон 4К дисплей дето също ги нямам.
Ама да ме цакат с по средностатистически 10 ГБ трафик на месец и в същото време ме агитират за 5Г скорости - да ходят тези умници да се снимат някъде.

Отговори