Роуминг в Украйна и местна предплатена карта

Потребителски аватар
Luke_Netwalker
Регистриран: 12 дек 2011, 13:30

Re: Роуминг в Украйна и местна предплатена карта

Мнение от Luke_Netwalker » 30 авг 2019, 20:09

Мilen написа:
30 авг 2019, 18:12
Ако някой знае повече, да внесе яснота.
Цените на Булсатком са 9лв., 14лв. и 19лв, съответно за 400мин., 1000мин. и неограничени.
И бабите на женския пазар вече знаят, че тези оферти не са актуални. Цените са тези, които е написал Милен. Защо е свалено приложението от Гугълплей и от кого не знам, но тъй като е безплатно, може да се свали от други, напълно легални сайтове. Булсата приемат нови абонати, но май искат предплата за година напред. Поне така беше писал някой в темата за услугата им. И вече не дават сим-карти. Иначе качеството на разговорите е много добро. Аз съм им абонат от повече от 2 г. и нямам оплаквания.

Мilen
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Мнение от Мilen » 30 авг 2019, 20:20

Luke_Netwalker написа:
30 авг 2019, 20:09
Защо е свалено приложението от Гугълплей и от кого не знам, но тъй като е безплатно, може да се свали от други, напълно легални сайтове. Булсата приемат нови абонати, но май искат предплата за година напред. Поне така беше писал някой в темата за услугата им. И вече не дават сим-карти. Иначе качеството на разговорите е много добро. Аз съм им абонат от повече от 2 г. и нямам оплаквания.

Искам специално отново да ви благодаря колега, за линка към приложението!! Вече съм запазил страницата и apk файла, за да мога и аз да споделям при нужда!!

На мен служителката също ми предложи да платя за една година напред 10.80 лв. Понеже останах много доволен от качеството на разговора, платих без проблем! Цената е просто смешна- получаваш всеки месец по 400 минути. На Ви мобиле щях да им оставя 15 лв. за само един месец.

А и планирам още пътувания до Йордания, Тайланд, Сингапур живот и здраве, където отново комбинацията: приложение + местна предплатена карта ще ми свърши много добра работа!!

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 30 авг 2019, 20:48

Мilen написа:
30 авг 2019, 20:20
Luke_Netwalker написа:
30 авг 2019, 20:09
Защо е свалено приложението от Гугълплей и от кого не знам, но тъй като е безплатно, може да се свали от други, напълно легални сайтове. Булсата приемат нови абонати, но май искат предплата за година напред. Поне така беше писал някой в темата за услугата им. И вече не дават сим-карти. Иначе качеството на разговорите е много добро. Аз съм им абонат от повече от 2 г. и нямам оплаквания.

Искам специално отново да ви благодаря колега, за линка към приложението!! Вече съм запазил страницата и apk файла, за да мога и аз да споделям при нужда!!

На мен служителката също ми предложи да платя за една година напред 10.80 лв. Понеже останах много доволен от качеството на разговора, платих без проблем! Цената е просто смешна- получаваш всеки месец по 400 минути. На Ви мобиле щях да им оставя 15 лв. за само един месец.

А и планирам още пътувания до Йордания, Тайланд, Сингапур живот и здраве, където отново комбинацията: приложение + местна предплатена карта ще ми свърши много добра работа!!
Само имай предвид, че в някои мобилни и WiFi мрежи VOIP е забранен, евентуално преодолимо с VPN, но пък това вдига драстично шанса за пропадания и прекъсвания. ( а специално булсатком войс няма входящи през виваком и входящите от А1 отсрещната страна ги плаща извън пакета с националните минути). А в някои държави целият интернет е брутално ограничен.

Мilen
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Мнение от Мilen » 30 авг 2019, 21:08

tzincbg написа:
30 авг 2019, 20:48
Само имай предвид, че в някои мобилни и WiFi мрежи VOIP е забранен, евентуално преодолимо с VPN, но пък това вдига драстично шанса за пропадания и прекъсвания. ( а специално булсатком войс няма входящи през виваком и входящите от А1 отсрещната страна ги плаща извън пакета с националните минути). А в някои държави целият интернет е брутално ограничен.

Наясно съм, благодаря! Има входящи в мрежата на Виваком, по време на тестовете в офиса на Г.М. Димитров без проблем ми звъняха два пъти и проведох разговор.

А и основната употреба на приложението ще бъде за изходящи разговори в роуминг в Украйна. Знаеш ли какви са цените на минута изходящ разговор в роуминг? Седем ( 7 лв. на минута) ... ???!!! Десет минути най-обикновен разговор- 70 лв. Луди ли са в операторите не знам. Но аз не съм достатъчно луд да им плащам тези цени.

nbamrvolte
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от nbamrvolte » 31 авг 2019, 16:43

И аз искам да благодаря на Мilen и Luke_Netwalker

Днес си взех такъв пакет

Плащаш за една година и говориш. Много яко.

JoKo44
Регистриран: 07 май 2019, 18:21

Мнение от JoKo44 » 05 сеп 2019, 09:03

Зачетох се в темата и ми стана интересно..... Отидох до офис на Булсат за да си платя телевизията и използвах момента да питам и за гласовата услуга. Платих 9 лв за 1 година и вече съм горд притежател на телефонен номер от мрежата на Булсат. Пробвах услугата и всичко е наред. Девойките в офиса казаха, че плана е "Старт". Към него има и едни 1000 МВ мобилен интернет в тяхната мрежа. На въпроса как може да се ползват отговор не получих и затова се обадих на телефона за обслужване на клиенти. Девойката отсреща не беше много в час - каза, че плана ми бил Премиум и за да си ползвам включените МВ трябва да се върна в офиса и да си купя SIM карта за 1,8 лв и да си сърфирам на воля в мрежата на БУЛСАТКОМ. Това ме амбицира още повече и нахълтах отново в офиса. Естествено нищо не се случи - не знаели как и под каква форма да ми продадат SIM карта и как да я вържат към номера и плана, който заплатих. Ясно е, че не съм опрял до тези МВ, но ми стана интересно просто за теста. Ако някой се е сблъсквал със същия проблем и го е решил нека да сподели, освен ако не е някаква голяма тайна....

tzincbg

Мнение от tzincbg » 05 сеп 2019, 09:10

JoKo44 написа:
05 сеп 2019, 09:03
Зачетох се в темата и ми стана интересно..... Отидох до офис на Булсат за да си платя телевизията и използвах момента да питам и за гласовата услуга. Платих 9 лв за 1 година и вече съм горд притежател на телефонен номер от мрежата на Булсат. Пробвах услугата и всичко е наред. Девойките в офиса казаха, че плана е "Старт". Към него има и едни 1000 МВ мобилен интернет в тяхната мрежа. На въпроса как може да се ползват отговор не получих и затова се обадих на телефона за обслужване на клиенти. Девойката отсреща не беше много в час - каза, че плана ми бил Премиум и за да си ползвам включените МВ трябва да се върна в офиса и да си купя SIM карта за 1,8 лв и да си сърфирам на воля в мрежата на БУЛСАТКОМ. Това ме амбицира още повече и нахълтах отново в офиса. Естествено нищо не се случи - не знаели как и под каква форма да ми продадат SIM карта и как да я вържат към номера и плана, който заплатих. Ясно е, че не съм опрял до тези МВ, но ми стана интересно просто за теста. Ако някой се е сблъсквал със същия проблем и го е решил нека да сподели, освен ако не е някаква голяма тайна....
Няма тайна. Свършиха сим картите и не са поръчали нови. Ама не ти и трябва - само ще плащаш допълнително Интернет. Вярно, че е много - 9 лв са 20 гб, но само в големите градове и през телефон само на открито и се свързва бавно - минути. Разбира се ако телефонът те пусне в роуминг, избираш мрежа 28413(ти Ком) ръчно и там вече в големите градове и много курорти се свързва бързо и нета е добър. Но не при всички модели работи техния роуминг. На старото ми Xiaomi ставаше само. На някои ROM-ове.

JoKo44

Мнение от JoKo44 » 05 сеп 2019, 09:19

В офиса в, който ходя карти има. Въпросът е дали могат да се ползват МВ включени в план СТАРТ без да се плаща допълнително и то само в тяхната мрежа. И благодаря за бързия отговор.

tzincbg

Мнение от tzincbg » 05 сеп 2019, 09:22

JoKo44 написа:
05 сеп 2019, 09:19
В офиса в, който ходя карти има. Въпросът е дали могат да се ползват МВ включени в план СТАРТ без да се плаща допълнително и то само в тяхната мрежа. И благодаря за бързия отговор.
Кой офис е това?
В какъв смисъл да се плаща допълнително? На сайта си зареждаш който искаш пакет на сим картата - 9 лв 20 гб.
Не препоръчвам да се взима сим карта с мобилен номер в един план - пак същото приложение но мегабайтите са много по-малко.

JoKo44

Мнение от JoKo44 » 05 сеп 2019, 09:36

Най-вероятно аз не питам правилно. Условията на план СТАРТ са следните
СТАРТ.jpg
Та въпроса е тези 1000 МВ как може да се ползват и по принцип може ли?
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Отговори