VoLTE & VoWi-Fi

nbamrvolte
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Re: VoLTE & VoWi-Fi

Мнение от nbamrvolte » 03 окт 2020, 16:16

Cv3T0m1R написа:
03 окт 2020, 02:12
Тия дни най-сетне имах възможност да проведа VoLTE разговор и останах много разочарован. Действително набирането става веднага, но качеството на звука не можах да го различа от досегашното.
По това се различава:

quote=Maxthon post_id=2541526 time=1570291533 user_id=209676]
deexteer написа:Допитване до @Ванката или някой, който знае.
Това ли е най-изчистения разговор, който може да се постигне през Волте?
Evs кодека може да разгледаш в интернет има информация. В случая се използва super wideband ширина на битрейт 24.4 kbps. Позволяваше ширината до 16 килохерца звук(20 на full wideband) до колкото си спомням и битрейт до 128 kbps. И поради това е по-добро качеството спрямо amr_wb - до 7 килохерца и 23.85 kbps максимален битрейт. На практика на full band може да прекара звук в целия диапазон, който човешкото ухо може свободно да чуе.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
[/quote]

operatorite-obshta-diskusiya-f14/volte- ... -s750.html
deexteer написа:
05 окт 2019, 17:27
Допитване до @Ванката или някой, който знае.
Това ли е най-изчистения разговор, който може да се постигне през Волте?
Ванката написа:
05 окт 2019, 10:03
Screenshot_20191005-100016_Service mode RIL.jpg

Screenshot_20191005-100024_Service mode RIL.jpg

Дано свърши работа. По време на разговор ми излиза и икона HD.
Така може да се изяснят нещата.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 03 окт 2020, 16:18

При два volte телефона в 4г обхват чувам перфектно, кристално ясно.
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

mjoy383
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от mjoy383 » 04 окт 2020, 10:31

Истината е в това, че Волте разговор в мрежата на Теленор с абонат с активиран услуга от същия оператор е меко казано перфектна. Виваком е хубаво качеството само между абонати поддържащи HD+ , при останалите абонати не се намира особено голяма разлика та да не кажа никаква. При А1, HD качеството на разговорите е само и единствено пред 3g мрежа, от което ми прави впечатление, че пред последните 2 седмици много се е подобрила връзка, но си остават оператора с най-голямо време закъснение при осъществяване на връзката. Някъде бях чел, че уж ще пуснат VOlte, но лично аз не вярвам при положение, че само в Австрия поддържат тази услуга. Иначе като интернет - мобилен са горе-долу добре. За мен Теленорския нет макар и с ниска скорост е в пъти по-бърз дори и то виваком където постигам 560 мгбс скорост в 4g+

Maxthon
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Мнение от Maxthon » 04 окт 2020, 10:57

mjoy383 написа:
04 окт 2020, 10:31
Истината е в това, че Волте разговор в мрежата на Теленор с абонат с активиран услуга от същия оператор е меко казано перфектна. Виваком е хубаво качеството само между абонати поддържащи HD+ , при останалите абонати не се намира особено голяма разлика та да не кажа никаква. При А1, HD качеството на разговорите е само и единствено пред 3g мрежа, от което ми прави впечатление, че пред последните 2 седмици много се е подобрила връзка, но си остават оператора с най-голямо време закъснение при осъществяване на връзката. Някъде бях чел, че уж ще пуснат VOlte, но лично аз не вярвам при положение, че само в Австрия поддържат тази услуга. Иначе като интернет - мобилен са горе-долу добре. За мен Теленорския нет макар и с ниска скорост е в пъти по-бърз дори и то виваком където постигам 560 мгбс скорост в 4g+
Теленор нямат hd voice при 3г мрежата до колкото знам за разлика от Виваком. Затова при Теленор се усеща някаква разлика между 3г обаждане и такова с volte. При Виваком съм имал и перфектни разговори с отсрещна страна 3г и hd voice имал съм и отвратителни (явно различното състояние на телефоните си казва думата). Последно време с номера на Теленор забелязвам много бързо подаване на сигнал свободно, но също така установих, че Теленорския телефон започва реално да звъни чак на 3-4 сигнал свободно. Дори някой път има и бърз двоен сигнал, което показва и точния момент на започване на звънене. Не знам вътрешно в мрежата също ли се получава този ефект, но като цяло е по-скоро лъжлив и са направили нещо по мрежата си за да е така. А1 ще пуснат volte както последни за България, така и за цялата група. Абсолютно навсякъде по другите държави вече предлагат такава услуга. A Телнор явно са започнали и по софтуерите на Samsung да активират и използването на EVS - 24.4 SWB.

Cv3T0m1R
Регистриран: 17 сеп 2011, 02:38

Мнение от Cv3T0m1R » 09 окт 2020, 09:16

VoLTE разговорът който аз проведох беше в почти лабораторни условия. В един и същ апартамент, в различни стаи, и двата телефона на VIVACOM, при добър обхват. Телефоните бяха Samsung Galaxy A70 и Xiaomi Mi Note 10 Lite, които не са в официалния списък на поддържащите VoLTE от сайта на оператора, но и при двата беше активиран. Качество на звука - същото като при всеки друг разговор с всеки друг оператор и всеки друг телефон от последните 10 години. Никакво подобрение. Единствено както казах, свързването става за под секунда.

Maxthon

Мнение от Maxthon » 09 окт 2020, 11:05

Cv3T0m1R написа:
09 окт 2020, 09:16
VoLTE разговорът който аз проведох беше в почти лабораторни условия. В един и същ апартамент, в различни стаи, и двата телефона на VIVACOM, при добър обхват. Телефоните бяха Samsung Galaxy A70 и Xiaomi Mi Note 10 Lite, които не са в официалния списък на поддържащите VoLTE от сайта на оператора, но и при двата беше активиран. Качество на звука - същото като при всеки друг разговор с всеки друг оператор и всеки друг телефон от последните 10 години. Никакво подобрение. Единствено както казах, свързването става за под секунда.
Разлика между hd voice разговор през 3г мрежата и при volte разговор на несъвместими (неактивен за устройството) с EVS кодека поне в мрежата на Виваком няма да се усети. В единия случай имаме AMR_WB 12.65 kbps, в другия 23.85 kbps и същия кодек.

vanko1985
Регистриран: 09 юли 2019, 23:22

Мнение от vanko1985 » 09 окт 2020, 21:04

Maxthon написа:
04 окт 2020, 10:57
mjoy383 написа:
Теленор нямат hd voice при 3г мрежата, до колкото знам за разлика от Виваком. Затова при Теленор се усеща някаква разлика между 3г обаждане и такова с volte. При Виваком съм имал и перфектни разговори с отсрещна страна 3г и hd voice имал съм и отвратителни (явно различното състояние на телефоните си казва думата). Последно време с номера на Теленор забелязвам много бързо подаване на сигнал свободно, но също така установих, че Теленорския телефон започва реално да звъни чак на 3-4 сигнал свободно. Дори някой път има и бърз двоен сигнал, което показва и точния момент на започване на звънене. Не знам вътрешно в мрежата също ли се получава този ефект, но като цяло е по-скоро лъжлив и са направили нещо по мрежата си за да е така. А1 ще пуснат volte както последни за България, така и за цялата група. Абсолютно навсякъде по другите държави вече предлагат такава услуга. A Телнор явно са започнали и по софтуерите на Samsung да активират и използването на EVS - 24.4 SWB.
Ех този вИВАКОМ най-добрият е по думите на колегата Maxthon. И Теленор нямат hd voice през 3g. Ама май имат и един разговор между A1, и Telenor е с качество в пъти по добро пред A1 и vivacom.Виваком имат volte, ама не за всички, както е при теленор, то не са едни прехвърляния на сим карти в апарати и глупости. Активираш volte, нямаш прехвърляне на разговор. Сега и с 5g ще е като с volte, след 4/5 месеца ще добавят още един подържан модел, който ще е huawei разбира се. След година samsung от няма и къде, и пак ще омажат нещо мрежата. Хвалят ми този оператор, а приложението му не може да платиш една сметка, много пъти даже не може да влезнеш в него, ама ми пуснали pay by vivacom, как да се довериш на този оператор. Каза ми колегата да си сменя телефона, от тогава пробвах другите два оператора с предплатена карта, еми няма да му обеснявам разликата, която видях. Батерията даже я видя, ама той не иска да разбере. Аз за мен си направих избора и ще се прехвърля от вивата, пък той нека си ги хвали и да обеснява кой каква пръчка ползва. Това е моето лично мнение, което много зависи и от мястото на ползване на услугата, но не и самата телефония.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Maxthon

Мнение от Maxthon » 09 окт 2020, 21:51

vanko1985 написа:
Maxthon написа:
04 окт 2020, 10:57
mjoy383 написа:
Теленор нямат hd voice при 3г мрежата, до колкото знам за разлика от Виваком. Затова при Теленор се усеща някаква разлика между 3г обаждане и такова с volte. При Виваком съм имал и перфектни разговори с отсрещна страна 3г и hd voice имал съм и отвратителни (явно различното състояние на телефоните си казва думата). Последно време с номера на Теленор забелязвам много бързо подаване на сигнал свободно, но също така установих, че Теленорския телефон започва реално да звъни чак на 3-4 сигнал свободно. Дори някой път има и бърз двоен сигнал, което показва и точния момент на започване на звънене. Не знам вътрешно в мрежата също ли се получава този ефект, но като цяло е по-скоро лъжлив и са направили нещо по мрежата си за да е така. А1 ще пуснат volte както последни за България, така и за цялата група. Абсолютно навсякъде по другите държави вече предлагат такава услуга. A Телнор явно са започнали и по софтуерите на Samsung да активират и използването на EVS - 24.4 SWB.
Ех този вИВАКОМ най-добрият е по думите на колегата Maxthon. И Теленор нямат hd voice през 3g. Ама май имат и един разговор между A1, и Telenor е с качество в пъти по добро пред A1 и vivacom.Виваком имат volte, ама не за всички, както е при теленор, то не са едни прехвърляния на сим карти в апарати и глупости. Активираш volte, нямаш прехвърляне на разговор. Сега и с 5g ще е като с volte, след 4/5 месеца ще добавят още един подържан модел, който ще е huawei разбира се. След година samsung от няма и къде, и пак ще омажат нещо мрежата. Хвалят ми този оператор, а приложението му не може да платиш една сметка, много пъти даже не може да влезнеш в него, ама ми пуснали pay by vivacom, как да се довериш на този оператор. Каза ми колегата да си сменя телефона, от тогава пробвах другите два оператора с предплатена карта, еми няма да му обеснявам разликата, която видях. Батерията даже я видя, ама той не иска да разбере. Аз за мен си направих избора и ще се прехвърля от вивата, пък той нека си ги хвали и да обеснява кой каква пръчка ползва. Това е моето лично мнение, което много зависи и от мястото на ползване на услугата, но не и самата телефония.
Да пуснаха го за няколко месеца и след това го изключиха.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ivobel721
Регистриран: 05 юни 2018, 17:37

Мнение от ivobel721 » 10 окт 2020, 20:51

Аз напоследък имам чувството, че А1 ще пуснат 5G на n78 преди тяхното VoLTE... Има шанс и заедно да ги аносират. (Пуснах снимки с техни 5G клетки в темата за 5G.)

Може да нямат VoLTE, но с всеки абонат на А1 имам AMR-WB и качеството е достатъчно търпимо, че да водя няколко часови разговори. Дори в някои случаи го предпочитам пред VoIP разговор. Да, свързвам се с отсрещния за 7 сек и какво? (Поне имам време да затворя, като звънна без да искам, което правя често. Въпреки това не бих отказал VoLTE поддръжка.)

Имам приятели с VoLTE на Виваком, които не се провеждали един разговор с HD voice, защото любимата мрежа на всички поддържа изключително малко устройства.

Щом А1 пуснат VoLTE и VoWiFi, за мен ще са перфектната мрежа за разговори за мен, особено имайки предвид, че говоря предимно с абонати на А1.

Maxthon

Мнение от Maxthon » 10 окт 2020, 22:20

ivobel721 написа:Аз напоследък имам чувството, че А1 ще пуснат 5G на n78 преди тяхното VoLTE... Има шанс и заедно да ги аносират. (Пуснах снимки с техни 5G клетки в темата за 5G.)

Може да нямат VoLTE, но с всеки абонат на А1 имам AMR-WB и качеството е достатъчно търпимо, че да водя няколко часови разговори. Дори в някои случаи го предпочитам пред VoIP разговор. Да, свързвам се с отсрещния за 7 сек и какво? (Поне имам време да затворя, като звънна без да искам, което правя често. Въпреки това не бих отказал VoLTE поддръжка.)

Имам приятели с VoLTE на Виваком, които не се провеждали един разговор с HD voice, защото любимата мрежа на всички поддържа изключително малко устройства.

Щом А1 пуснат VoLTE и VoWiFi, за мен ще са перфектната мрежа за разговори за мен, особено имайки предвид, че говоря предимно с абонати на А1.
Поддръжката на amr_wb за 2г/3г е пусната в телефоните без значение от мрежа и оператор. Провеждам разговори с hd voice дори със стар redmi 1s. Та телефоните поддържащи hd voice ще работят с amr_wb кодек стига мрежата да го поддържа. И понеже стана въпрос и за Теленор прилагам и снимка от 3г разговор там и липсата на hd voice. А1 надали ще пуснат волте след пускането на 5г. Много грубо ще е да дропва до 3г за разговор. Даже не знам дали има изобщо протокол за такъв вид дроп.Изображение

Sent from my Ericsson R320s via WAP browser.

Отговори