VoLTE & VoWi-Fi

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: VoLTE & VoWi-Fi

Мнение от Ванката » 31 яну 2020, 09:38

VoLTE означава качествени разговори, т.е. луксозна мобилна телефония.
Който е ползвал - разбира се, не желае да се отказва.
Толкова са им качествени разговорите, че сега всички ме търсят на служебната ми карта на А1. Дори, когато говоря с някой, за който знам, че ползва въпросната услуга - разговорите са да не кажа трагични. Не е в устройствата проблема, защото около мен почти всички са с най-висок клас. Да си оправят скапаната телефония, а не да правя на спийдтеста по 300+ мбпс. След няколко месеца ми изтича договора и се местя в теленора.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 31 яну 2020, 10:20

Аз чувам перфектно през volte, отсреща също ме чуват така.
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Мнение от mishobehar » 31 яну 2020, 16:00

Някой разбра ли как да ползва Vowifi в роуминг извън ЕС? Имам VPN тук на компютъра в офиса, който постоянно е включен, но така и не успях да го подкарам. Даже го бях сложил на телефона на сестра ми, от там пуснах Тетеринг и не стана.

Толкова съм чел и съм ровил и накрая се отказах. Ако някой има решение, ще го черпя бира. Има ако си руутнат, но а аз не съм.

Ще пътувам до Азия след няколко дни и ще е супер да мога да си говоря на национални цени. :)

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 31 яну 2020, 23:22

Е ти ако си имаш нет нищо не те бърка да си говориш по месинджърите... Ако нямат забрана в азията де. :D
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Maxthon
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Мнение от Maxthon » 03 фев 2020, 21:20

Незнайно как, но успях да пусна evs кодека между моя телефон и samsung s9. Направих лека редакция на настройките в конфигурационния файл и може би това беше достатъчно за да стане такъв разговор. В дайлъра по време на разговора и при самсунга показваше HD+
P.S. Мда пробвах различни комбинации настройки и всеки път договорката за кодек с S9 беше EVS. Явно с някой от последните ъпдейти са активирали кодека.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

rosennedkov
Регистриран: 25 фев 2019, 15:22

Мнение от rosennedkov » 12 фев 2020, 20:23

Здравейте,

Понеже днес не успях да активирам volte/vowifi на служебна карта на съвмесим телефон се свързах с оператор, насочиха ме да се свържа с акаунт мениджера да ми обясни защо не може....
Не мога да разбера стандарт ли е Виваком да не пускат volte и vowifi на корпоративни клиенти или е специфика на компанията?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Maxthon

Мнение от Maxthon » 12 фев 2020, 21:25

rosennedkov написа:
12 фев 2020, 20:23
Здравейте,

Понеже днес не успях да активирам volte/vowifi на служебна карта на съвмесим телефон се свързах с оператор, насочиха ме да се свържа с акаунт мениджера да ми обясни защо не може....
Не мога да разбера стандарт ли е Виваком да не пускат volte и vowifi на корпоративни клиенти или е специфика на компанията?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Има вероятност някои специфични услуги предоставяни на корпоративните клиенти да са несъвместими с ims системата. Свържи се с акаунт мениджъра ти и изрично го попитай това и ако трябва да се консултира с техническия отдел в оператора за пояснение. Теленор също не могат да активират на всички корпоративни клиенти волте.

JoKo44
Регистриран: 07 май 2019, 18:21

Мнение от JoKo44 » 20 фев 2020, 20:48

Възможно ли е да се активира VoWiFi без активиране на VoLTE?

Maxthon

Мнение от Maxthon » 20 фев 2020, 21:28

JoKo44 написа:Възможно ли е да се активира VoWiFi без активиране на VoLTE?
Не може... Цитат от сайта на Виваком "
За да може да активиране WiFi Voice услугата, трябва да имате активирана 4G Voice услуга.

За да се провеждат разговори през WiFi, e необходимо въпросната мрежа да е добавена на устройството или да е отключена за обществено ползване и устройството да се е свързало към нея."

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

JoKo44
Регистриран: 07 май 2019, 18:21

Мнение от JoKo44 » 20 фев 2020, 21:35

Това, което пише в сайта е ясно. Въпроса е дали някой е пробвал. И ако е да сподели опит.

Отговори