VoLTE & VoWi-Fi

Maxthon
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Re: VoLTE & VoWi-Fi

Мнение от Maxthon » 28 яну 2020, 13:23

defierofodds написа:
Maxthon написа:
28 яну 2020, 12:58
defierofodds написа:
28 яну 2020, 12:48
То не, че и Вива/Теленор много поддържат, де, пълна пародия си е с тази частична поддръжка. Ето моя Mi 9T дори официално се продава и в 2-та оператора, а не се поддържа
В модема на 9т има настройки на теленор и си ги зарежда при наличие на тяхна сим карта. Виваком нямат профил...
Ами не знам, в друг форум гледам, че не им работи, освен с активация през поддържан телефон. Аз съм само с data карта и няма как да пробвам.
Освен това самите Теленор не го рекламират като модел с VoLTE.
Теленор активират услуга с обаждане на 123. То доста телефони на xiaomi имат Теленор бг профил и си работи навсякъде. На останалите, които нямат пак работи услугата със стандартния профил както същия работи и с волте на Виваком.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Мнение от mishobehar » 28 яну 2020, 16:28

monster789 написа:
28 яну 2020, 11:01
Вярно ли е, че А1 съвсем скоро ще анонсират пускането на VoLTE?
А от къде е този слух, че А1 ще пуска Volte? Ако имате материали, може на лично да ми ги пуснете, като анонимността ви е гарантирана :)

monster789
Регистриран: 19 ное 2017, 10:18

Мнение от monster789 » 28 яну 2020, 17:32

mishobehar написа:
28 яну 2020, 16:28
monster789 написа:
А от къде е този слух, че А1 ще пуска Volte? Ако имате материали, може на лично да ми ги пуснете, като анонимността ви е гарантирана :)
Аз се надявах Вие да споделите повече детайли, понеже очаквах вече да сте получили покана за организирания ивент ;)

mishobehar

Мнение от mishobehar » 28 яну 2020, 17:45

monster789 написа:
28 яну 2020, 17:32
mishobehar написа:
28 яну 2020, 16:28
monster789 написа:
Аз се надявах Вие да споделите повече детайли, понеже очаквах вече да сте получили покана за организирания ивент ;)
Ами не, за сега нищо не е ясно. Иначе като пускаха eSIM разбрахме тук от форума няколко дни по-рано и успяхме да ги изпреварим. Същото стана и със смяната на логото на Мтел и пак бих се радвал да ги изпреварим и за това :) Така че хора, ако имате информация, давайте ;)

mishobehar

Мнение от mishobehar » 28 яну 2020, 17:46

Между другото сега се замислих.. Някой с руутнат телефон може ли да види дали има в телефона си настройки/профил за Volte на А1 България? Ако има, значи работят и старта няма да е много далеч във времето.

Maxthon

Мнение от Maxthon » 28 яну 2020, 17:49

mishobehar написа:Между другото сега се замислих.. Някой с руутнат телефон може ли да види дали има в телефона си настройки за Volte на А1 България? Ако има, значи работят и старта няма да е много далеч във времето.
В Самсунг телефони може да се изрови от рома дали е разрешено да се ползва. Мисля на S9 гледах последно не беше. В xiaomi телефони няма. Остава единствено ако стартират такава услуга то ще работи на Айфон или евентуално Хуавей.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 28 яну 2020, 18:38

defierofodds написа:
28 яну 2020, 12:48
То не, че и Вива/Теленор много поддържат, де, пълна пародия си е с тази частична поддръжка. Ето моя Mi 9T дори официално се продава и в 2-та оператора, а не се поддържа
И моят дърт Mate 10 pro официално нямаше volte, но след ъпдейт който ми го даде си го пуснах. Сега в сайта на Виваком не пише, че поддържа vowifi, но си го активирах без проблем от друг телефон. Всъщност бях го активирал с смс лятото от p30 pro, но есента ми дойде ъпдейт с поддръжка на vowifi за нашия регион и си работи без проблем...
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Maxthon

Мнение от Maxthon » 28 яну 2020, 19:16

mishobehar написа:
28 яну 2020, 17:46
Между другото сега се замислих.. Някой с руутнат телефон може ли да види дали има в телефона си настройки/профил за Volte на А1 България? Ако има, значи работят и старта няма да е много далеч във времето.
В Беларус са активирали volte и vowifi миналия месец и поддръжката се свежда до тяхния модел А1 Алфа и 3 модела на Хуавей. Като vowifi е на А1 Алфа и P30 и P30 pro.

alexandrov1
Регистриран: 29 юни 2012, 20:36

VoLTE & VoWi-Fi и надеждите

Мнение от alexandrov1 » 31 яну 2020, 08:29

Големите надежди в мобилните услуги, иновации и технологични нововъведения са основно от Виваком, а също и от Теленор.

Това са доказали се в годините компании, които бяха и са генератор на развитието на мобилния пазар в България.

VoLTE означава качествени разговори, т.е. луксозна мобилна телефония.
Който е ползвал - разбира се, не желае да се отказва.

VoWiFi е страхотно практична услуга, която се предлага вече от болшинството чуждестранни оператори, с която ползваш за разговори телефона си, без да имаш мобилно покритие, стига да имаш домашен или офис нет - на вилата, в планината или на всяко място със слаб мобилен сигнал.

Докато с повечето страни историческият, т.е. първият мобилен оператор е "Черешката на тортата" и означава прогрес и напредък, то за съжаление в България нямахме този късмет с МТел - оттук страда и пазара и потребителите.
Колкото и пъти да го препродадат, да го ребрандират, да пребоядисват офисите и антените, да инвестират десетки милиони в реклама, МТел си остава една напудрена "парфюмерия и козметика", която залага приоритетно на маркетинг, вместо на иновативни услуги и иновации, в полза на клиентите.

Въпреки огромната преднина и липсата на конкуренция в годините, Виваком ги изпревари отдавна по приходи, а Теленор - един чист мобилен оператор - има многократно повече доволни клиенти.

Т.е. МТел няма ролята на "Първият", защото отдавна е зад конкурентите си.

Затова и пускането на нови мобилни услуги в България буксува, защото няма "Първи", който да вдига летвата и да диктува тенденциите.

За щастие - Виваком и Теленор са достатъчно иновативни и, в благодарение на тях, всички отдавна ползваме първокласно 4G (с любезното съдействие на 4G "Пионера" в България - Теленор) и първокачествени мобилни услуги.

А каквото предложат допълнително за всички нас - винаги е Добре дошло!

PanasonicMobile
Регистриран: 28 юли 2011, 11:56

Мнение от PanasonicMobile » 31 яну 2020, 09:22

Въпроса е кой и кога ще предложи 5G, и разговори могат ли през него да минават, или пак ще връща към 4G/3G. Иновации няма, гд за 2 години и повече нищо не е мръднало откъм мрежи. А1 имат все още клетки които са само 2G. Това не е ли пилеене на ресурс? Имам усещането, че имат повече клетки и на повече места и от трите. Само дето не всички са ъпгрейднати. Като цяло аз съм доволен от нета им с предплатена втора карта. За смешни пари {6лв 2ГБ} имам резерва. С теленор имат доста различни мрежи и съответно едната е добра на едно място, другата на друго.
Проблема в бг не са мрежите, а плановете. Твърде малко мбайти, липса на смс и видеоразговори.

Отговори