Гаранция на телефон при нов собственик

Потребителски аватар
algor
Регистриран: 07 сеп 2006, 10:38

Re: Гаранция на телефон при нов собственик

Мнение от algor » 18 юли 2019, 05:44

AAIIRR написа:
18 юли 2019, 03:48

Въпросът ми е по- скоро - приемаме, че купувам тел..получавам го по куриер и оттам нататък? Какво трябва да гледам и сравнявам в гаранцията? Моля за насоки!
Сравнявате IMEI номера написан в гаранционната карта с този на кутията и този, който излиза в самия апарат.
Втората стъпка е да пробвате самия апарат дали работи - слагате му една сим карта (или две, зависи от апарата), набирате някой близък за 10 секунди, виждате мобилните данни дали работят и отваряте някой браузър (примерно) за три секунди да видите зарежда ли и ако всичко е наред, спокойно си плащате апарата и по живо по здраво си го прибирате.
Е, оглеждате го и на външен вид отговаря ли на това, което е по описание, но това мисля е ясно.
Ако искаш незабавно да видиш резултатите от труда си, мий чинии!

nmnikolov
Регистриран: 19 ное 2008, 22:47

Мнение от nmnikolov » 18 юли 2019, 09:35

AAIIRR написа:
Извинявам се, че се намесвам в темата, но съм пред същата дилема..
Не съм купувала досега така телефон и малко се притеснявам...Погледнах и видях, че въпросният продавач явно взима постоянно телефони от оператори и препродава, съответно с гаранциите..
Въпросът ми е по- скоро - приемаме, че купувам тел..получавам го по куриер и оттам нататък? Какво трябва да гледам и сравнявам в гаранцията? Моля за насоки!
Благодаря предварително!
Най-важното е да провериш в оторизиран сервиз дали въпросния IMEI фигурира при тях като гаранционен. Измислена гаранционна карта се прави без проблем, така че наличието на такава не е гаранция, че накрая няма да пиеш една студена вода.

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 18 юли 2019, 09:51

Как по-точно ще го провериш по IMEI в оторизиран сервиз? Те да нямат база данни с всички серийни номера на всички телефони :D Приемат ти телефона по изрядни документи, а не по сериен номер (с изключение на iPhone, там наистина е по IMEI дори в България). В чужбина е по IMEI, но там сервизите на са оторизирани като тук, а са си официални на марката.
iPhone 11

AAIIRR
Регистриран: 18 юли 2019, 03:43

Мнение от AAIIRR » 18 юли 2019, 11:12

nmnikolov написа:
18 юли 2019, 09:35
AAIIRR написа:
Извинявам се, че се намесвам в темата, но съм пред същата дилема..
Не съм купувала досега така телефон и малко се притеснявам...Погледнах и видях, че въпросният продавач явно взима постоянно телефони от оператори и препродава, съответно с гаранциите..
Благодаря предварително!
Най-важното е да провериш в оторизиран сервиз дали въпросния IMEI фигурира при тях като гаранционен. Измислена гаранционна карта се прави без проблем, така че наличието на такава не е гаранция, че накрая няма да пиеш една студена вода.
Телефонът е взет от А1 преди няколко дни..В такъв случай?

Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 18 юли 2019, 11:51

Ако си купуваш продукт на Самсунг си въведи имея тук: https://imei24.com/imei_check/Samsung/
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
GARMIN vivoactive 3

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 18 юли 2019, 12:57

Ванката написа:
18 юли 2019, 11:51
Ако си купуваш продукт на Самсунг си въведи имея тук: https://imei24.com/imei_check/Samsung/
Дали е сигурен сайта? Някои събират IMEI и после ги ползват за разблокиране на крадени телефони или за незаконни дейности(на някои смартфони може да се сменя IMEI).

iWolff

Мнение от iWolff » 18 юли 2019, 13:47

Аз нямам никакво доверие на подобни сайтове. На времето си взех един iPhone, чисто нов от оператор. От любопитство въведох в такъв сайт серийния номер да видя какво ще излезе и ми показа съвсем различна марка и модел телефон.
iPhone 11

sstamov77
Регистриран: 05 юни 2018, 17:37

Мнение от sstamov77 » 18 юли 2019, 15:09

А какво става ако някой от тези които са ни продали телефон от сайта, спре да си плаща лизинга и телефона се повреди. При даване за ремонт на апарата, оператора няма ли да си прибере телефона или да откаже да го отремонтира?

iWolff

Мнение от iWolff » 18 юли 2019, 15:39

Няма да го носиш при оператора. С гаранцията директно в сервиз на съответната марка. То оператора се явява посредник между клиента и сервиза. Ти им го даваш, те го пращат в сервиза. Прескачаш ги тях и носиш телефона директно в сервиза, там няма да питат плащал ли си го или не, тях това не ги вълнува.
iPhone 11

Отговори