Кой оператор да избера за мобилен интернет?

Anastasya
Регистриран: 28 дек 2018, 21:15

Кой оператор да избера за мобилен интернет?

Мнение от Anastasya » 28 дек 2018, 21:27

Здравейте, въпросът ми е от кой мобилен оператор мога да си пусна интернет.
Не съм запозната с нищо по този въпрос, понеже до сега не съм се занимава аз с това. Четох ,че Булсатком и "Ти-ком" също предлагали интернет... основно ми трябва за Ютуб,социални мрежи,бразузър , viber.. до сега бях на някакъв план към А1 - с 4гб месечно, напълно ми стигаха.
Ограничението ми е 15лв на месец - бюджет 🤔
Някакви препоръки? :?: :)

ivobel721
Регистриран: 05 юни 2018, 17:37

Re: Кой оператор да избера за мобилен интернет?

Мнение от ivobel721 » 28 дек 2018, 21:37

Anastasya написа:Здравейте, въпросът ми е от кой мобилен оператор мога да си пусна интернет.
Не съм запозната с нищо по този въпрос, понеже до сега не съм се занимава аз с това. Четох ,че Булсатком и "Ти-ком" също предлагали интернет... основно ми трябва за Ютуб,социални мрежи,бразузър , viber.. до сега бях на някакъв план към А1 - с 4гб месечно, напълно ми стигаха.
Ограничението ми е 15лв на месец - бюджет Изображение
Говориш за мобилен интернет с разговори на телефон, нали?

Ако още е активен договорът ти с А1 (и също е на твое име), можеш да преподпишеш и ще ти е най-евтино.

При виваком можеш да подпишеш договор на лоши условия и после да преподпишеш на по-добри такива след 3 месеца.

"Ти.ком" и "Булсатком" са добри, ако искаш да ги ползваш във втори сим слот на телефона, на таблет, а може и за домашен интернет, ако живееш на място, където липсва добра интернет инфраструктура. Но имай предвид, че мрежите им са само 4G LTE и не поддържат разговори, освен чрез допълнителни онлайн приложения. Също, покритието им не е много добро, а извън големите градове - липсва. ("Ти.ком" уж имаха роуминг в 3G/2G мрежата на Мтел, не знам дали още е така.)

Доволна ли си досега с услугата от А1 и смяташ ли да ги сменяш? Ако споделиш в кое населено място живееш, може да кажем впечатления от другите оператори на даденото място, за да не останеш разочарована, ако смениш на грешния оператор.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

ivobel721

Мнение от ivobel721 » 28 дек 2018, 22:02

Anastasya написа:Здравейте, въпросът ми е от кой мобилен оператор мога да си пусна интернет.
Ограничението ми е 15лв на месец - бюджет Изображение
Сега видях допълнението за бюджета

http://www.a1.bg/drugi-mobilni-uslugi

От на А1 "Специални оферти за съществуващи клиенти", "A1 One Unlmited" за 16 лв неограничени разговори с 3500 МБ.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 29 дек 2018, 12:14

Ти Ком Нямат роуминг с мтел. Твърде скъпо се оказа за тях.
Вариант ти са не само абонаментите, но и А1 предплатен интернет :
10 лв струва карта с 3гб, валидни 10 дни. След това може да зареждаш с 10 лв, при което получаваш 5 гб, валидни 30 дни.

Тиком само в големите градове, като в София напр. има проблеми в Младост, околовръстното, Бояна, Студентски, но в центъра си е ок, в нови Искър си е ок, в село Лозен си е ок, по крайбрежието няма вече...
Булсатком са с по-слаба мрежа и трябва да ги ползваш в ръчен роуминг към тиком, който понякога се разпада за 20-30 мин, но не ги брой, вече нямат сим карти. Евентуално на места може да ги ползваш с карта на Тиком с ръчно сканиране ако тиком е паднала или я няма там.

Потребителски аватар
Luke_Netwalker
Регистриран: 12 дек 2011, 13:30

Мнение от Luke_Netwalker » 29 дек 2018, 12:30

Ограничението ми е 15лв на месец - бюджет
https://www.telenor.bg/bg/private/mobil ... 24#devices
Малко над бюджета е, но няма проблеми с покритието. Дават и бисквитка. :)

Потребителски аватар
Jonne
Регистриран: 26 дек 2018, 08:33

Мнение от Jonne » 29 дек 2018, 15:06

tzincbg написа:Ти Ком Нямат роуминг с мтел. Твърде скъпо се оказа за тях.
Вариант ти са не само абонаментите, но и А1 предплатен интернет :
10 лв струва карта с 3гб, валидни 10 дни. След това може да зареждаш с 10 лв, при което получаваш 5 гб, валидни 30 дни.

Тиком само в големите градове, като в София напр. има проблеми в Младост, околовръстното, Бояна, Студентски, но в центъра си е ок, в нови Искър си е ок, в село Лозен си е ок, по крайбрежието няма вече...
Булсатком са с по-слаба мрежа и трябва да ги ползваш в ръчен роуминг към тиком, който понякога се разпада за 20-30 мин, но не ги брой, вече нямат сим карти. Евентуално на места може да ги ползваш с карта на Тиком с ръчно сканиране ако тиком е паднала или я няма там.
Тези предплатените на А1 знаеш ли колко бързо свършват. Теленорските също.

Sent from my Изображениеusing Tapatalk

Anastasya
Регистриран: 28 дек 2018, 21:15

Мнение от Anastasya » 29 дек 2018, 16:54

ivobel721
Договорът с А1 е прекратен, беше на мой роднина на името...като исках да прехвърля, ми обявиха големи суми, за това реших да остане прекратен. Използвах картата във втория СИМ слот, като беше само за интернет, без включени разговори и т.н.
От Пловдив съм.
Бях доволна от картата - добър обхват , без проблем използвах интернета за приложения, гълтащи повече МБ , за около 1-2 години, само 2 пъти ми са свършвали 4-те ГБ и то защото прекалих с Ютуб.

tcincbg
За предплатен план - също знам,че свършват бързо.

Допълнение
Поговорих с нашите допълнително, баща ми препоръча да вземем карта, към която са включени и разговори, излизало по-изгодно. :roll:

tzincbg

Мнение от tzincbg » 29 дек 2018, 17:48

Моите не свършват бързо. Не виждам голяма разлика спрямо 4те гб на виваком, които съм имал 2 пъти като тестов абонамент. Единствената разлика е, че като свършат спира, а не се забавя.
Но ако държите на абонамент теленор 25 гб за 18 лв или теленор интернет по мярка 20 гб са 23 лв, след което се забавя на 128к - което е понисимо.
Ако не ги стигнете 10 гб са 19 лв, а 2 гб са 10 лв. Ако в съответния месец почти не го ползвате(до 250 мб) е 2лв.

tzincbg

Мнение от tzincbg » 29 дек 2018, 17:53

Лошото е, че за нови карти практически няма изгодни абонаменти.
Евентуално предплатена А1. За 10 лв зареждане 200 национални минути + 100 А1 минути( тези към А1 почват да се получават от третото поредно зареждане) + 2000 мб.
Отделно в приложението моят А1 могат да се добавят еднократно 1000 мб и всеки месец по 500.
След всяко зареждане от 10 лв остават 5.
С 5.90 лв могат да се купят 100+100 мин+ 1000 мб, валидни 15 дни допълнително.
Абсурдни договорки има в момента при операторите - предплатена е с по-добри параметри от абонамент за същите, че и по-големи пари...

ivobel721

Мнение от ivobel721 » 29 дек 2018, 17:54

Ами тези на Виваком? Нали може човек да подпише на лошите условия на ниска цена и после след 3 месеца да ползва тези за "лоялни клиенти"?

Отговори