Предплатена в Роуминг

Мilen
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Re: Предплатена в Роуминг

Мнение от Мilen » 31 юли 2019, 21:18

azcv написа:
30 юли 2019, 21:24
Има и устройства, които се връзват към нета, слага се БГ картата и се зарязват в къщи. На телефона се инсталира едно приложение и разговора се рутира през нета към устройството в къщи.

Тук ми стана интересно. Колега, би ли дал линк към такова устройство или поне конкретно име на устройството и приложението, за да потърся повече инфо?

Поне до момента не съм попадал на каквото и да е, което да работи безотказно и да може да се разчита на него.

azcv
Регистриран: 01 апр 2008, 00:37

Мнение от azcv » 03 авг 2019, 13:55

Мilen написа:
31 юли 2019, 21:18
azcv написа:
30 юли 2019, 21:24
Има и устройства, които се връзват към нета, слага се БГ картата и се зарязват в къщи. На телефона се инсталира едно приложение и разговора се рутира през нета към устройството в къщи.

Тук ми стана интересно. Колега, би ли дал линк към такова устройство или поне конкретно име на устройството и приложението, за да потърся повече инфо?

Поне до момента не съм попадал на каквото и да е, което да работи безотказно и да може да се разчита на него.
Има всякакви такива в алито. Със сигурност не е най-стабилното нещо. Все пак е зависимо от качеството на нета. Дори Vo-Wifi е силно зависимо от wi-fi мрежата, за която си закачен. Така че не очаквай свръх качество. В случая предложението ми беше за държави с по 5-10 лева на минута при роуминг, където просто трябва да можеш да приемеш обаждането и да пренабереш от местната карта, която ползваш. За дълги разговори няма смисъл, защото така ще изядеш и мегабайтите на местната карта, която ползваш.

azcv
Регистриран: 01 апр 2008, 00:37

Мнение от azcv » 03 авг 2019, 14:11

Nilson написа:
31 юли 2019, 00:14
azcv написа:
30 юли 2019, 22:16
Nilson написа:
30 юли 2019, 21:33
Кое точно е несериозно?!Че има българи дето не живеят в държава от ЕС и като се прибират в България отскачат я до Гърция или Испания,Италия...Айде по леко със заключенията! :evil:
И в този случай няма смисъл от роуминг. Така или иначе основния им номер е от държава извън ЕС. Такива хора е най-добре да карат на локални предплатени от държавите, в които отскачат. Така и НЕТ ще ползват. Другото е мазохизъм.
Ти сериозно ли? Значи вместо да си купя една предплатена карта с роуминг в ЕС който да важи във всички държави които ще посещавам, трябва всеки път да купувам различна местна карта, да сменям, след това да уведомявам всички през 3 дни че съм с нов номер :!:
Е колко държави ще обиколиш? При всички положения такава врътка не излиза евтино. Няма как да прецакаш системата. Така или иначе ще ти трябва местна карта за нет. Взимаш каквато и да е предплатена за да получаваш разговори поне на един номер и ползваш местни карти за нета. Сега дали единия стартов пакет е 8, а другия 10 лева е все тая. Така или иначе трябва да набиеш поне 50-60 лева кредит да си спокоен. Едно време като нямаше евро роуминг и ползвах предплатена набивах едни 100 кинта и не се занимавах. Не мисля, че за човек изкарващ пари в държава извън ЕС и можещ да си позволи да си идва в родината, че дори и да обикаля европа, 100-ина евро за телефон са проблем.

Мilen

Мнение от Мilen » 03 авг 2019, 16:05

azcv написа:
03 авг 2019, 13:55

Има всякакви такива в алито. Със сигурност не е най-стабилното нещо. Все пак е зависимо от качеството на нета. Дори Vo-Wifi е силно зависимо от wi-fi мрежата, за която си закачен. Така че не очаквай свръх качество. В случая предложението ми беше за държави с по 5-10 лева на минута при роуминг.

Добре, дай конкретен линк към такова примерно устройство или кажи под какво име се водят в алито. Ще поръчам едно такова само заради тестовете. Отделно ми предстои и посещение в държава извън ЕС. Мерси предварително.

Мilen

Мнение от Мilen » 13 авг 2019, 20:07

Мой приятел си идва за 10 дни в БГ и му трябва карта с нет, която да важи и в ЕС. Планираме да отскочим до Гърция за 6-7 дни на море :)

Погледнах офертите на Виваком, защото съм доволен от мрежата и нета. Обаче какво да видя- Вива бонус не важи в роуминг!?! По точно не важи нета в роуминг? Що за глупост Виваком? Обадих се на оператор, той каза, че въобще в роуминг няма нет на предплатените карти... Малоумна работа...

Добре че са Теленор! Коректна оферта- за 8 лв. получавате 4 000 МБ, които важат изцяло в роуминг в ЕС! Както и трябва да бъде, все пак сме 2019 година...

Ето и линк към тази добра оферта на Теленор: https://www.telenor.bg/bg/private/plan/ ... ackage-8lv

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 13 авг 2019, 20:20

Да, само на Теленор предплатена важи нета и минутите в роуминг. НО! Много важно - не трябва да изчерпвате напълно пакета - свършат ли парите в картата няма входящи, няма изходящи, няма нищо. Важно - роумингът трябва да се активира на *123# преди напускане на страната.
Все пак да види дали с карта от неговата държава няма по-добри роуминг условия.

За виваком предплатени само бонус има обаждания и смс, като таксуват 180 секунди за началото на всеки разговор, след това на 60 сек.
На виваком браво (плюс) няма роуминг изобщо. Регистрира се в мрежите, но не е възможно обаждане.
На А1 е възможно да се ползва предплатена в роуминг ако се откаже от минути и мб временно, минавайки на план класик или парти, само разговори с пари и смс.

Мilen

Мнение от Мilen » 13 авг 2019, 20:40

tzincbg написа:
13 авг 2019, 20:20
Да, само на Теленор предплатена важи нета и минутите в роуминг. НО! Много важно - не трябва да изчерпвате напълно пакета - свършат ли парите в картата няма входящи, няма изходящи, няма нищо. Важно - роумингът трябва да се активира на *123# преди напускане на страната.

Благодаря за уточненията! На човека му трябва мобилен нет. Да качи някоя снимка от яхтата и плажа във фейса и инстаграм, да говори по месинджъра и дуо с близките и приятелите... Нищо кой знае какво. Егати, 2019 година сме... Всички европейски оператори пишат колко ГБ нет дават в ЕС роуминг, само нашите се стискат като невидели... Няма оправия с този селски манталитет на нещастни печалбари и това е...

Отговори