Предплатена в Роуминг

plumarnep
Регистриран: 17 юни 2019, 15:53

Re: Предплатена в Роуминг

Мнение от plumarnep » 26 юли 2019, 22:38

Темата не е нова и все пак ще питам.

С предплатена карта от кой мобилен оператор може да получавам входящи обаждания когато съм в чужбина?
Примерно отивам в коя да е страна от ЕС, някой ми звъни от друга страна от ЕС или от същата в която се намирам и няма проблем да се свържем.

Ако правилно съм разбрала с предплатена карта на мтел не може - трябвало да бъде с договор. За другите телекоми не им схващам условията.
Трябва ми сигурен отговор, тоест ако някой ползва такава карта към днешна дата, примерно.

Nilson
Регистриран: 14 май 2011, 01:06

Мнение от Nilson » 26 юли 2019, 23:08

A1 (Mtel) си пишат на страницата изрично че предплатените им карти не работят в Роуминг, освен ако не преминеш на друг план.Виваком ми писаха,че не предлагат роуминг в чужбина на предплатени услуги.Теленор ми отговориха на запитване по имейл че мога да ползвам националните минути и мегабайти в ЕС, но трябва картата да се активира на територията на България.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 27 юли 2019, 00:15

Nilson написа:
26 юли 2019, 23:08
A1 (Mtel) си пишат на страницата изрично че предплатените им карти не работят в Роуминг, освен ако не преминеш на друг план.Виваком ми писаха,че не предлагат роуминг в чужбина на предплатени услуги.Теленор ми отговориха на запитване по имейл че мога да ползвам националните минути и мегабайти в ЕС, но трябва картата да се активира на територията на България.
А1 може ако временно се лишиш от бонусите и минеш на тарифа прима класик. Ще приемаш входящи.
Теленор може, но освен зареден пакет, трябва да останат и пари в картата, иначе не може.

Виваком - бонус важи за обаждания и смс в чужбина, така пише. Имайте предвид, че минималното таксуване на разговора е 3 минути.

Nilson

Мнение от Nilson » 27 юли 2019, 03:15

[/quote]
А1 може ако временно се лишиш от бонусите и минеш на тарифа прима класик. Ще приемаш входящи.
Теленор може, но освен зареден пакет, трябва да останат и пари в картата, иначе не може.

Виваком - бонус важи за обаждания и смс в чужбина, така пише. Имайте предвид, че минималното таксуване на разговора е 3 минути.
[/quote]
Искаш да кажеш че за да ползвам минути, смс-и и мегабайти от предплатена Теленор в ЕС трябва да закупя стартов пакет Теленор за 8 лева и веднага да добавя още 8 лева или повече за да го ползвам в роуминг?

Nilson

Мнение от Nilson » 27 юли 2019, 03:16

Искаш да кажеш че за да ползвам минути, смс-и и мегабайти от предплатена Теленор в ЕС трябва да закупя стартов пакет Теленор за 8 лева и веднага да добавя още 8 лева или повече за да го ползвам в роуминг?

tzincbg

Мнение от tzincbg » 27 юли 2019, 05:34

Nilson написа:
27 юли 2019, 03:16

Важното е да не свърши пакетът и да не изхаби парите в картата, защото свършат ли мегабайтите или минутите, след което парите, край - няма входящи, няма изходящи, няма нищо. Успешно се регистрира в много от мрежите, но мълчи.

plumarnep
Регистриран: 17 юни 2019, 15:53

Мнение от plumarnep » 27 юли 2019, 20:13

Важното е да не свърши пакетът и да не изхаби парите в картата, защото свършат ли мегабайтите или минутите, след което парите, край - няма входящи, няма изходящи, няма нищо. Успешно се регистрира в много от мрежите, но мълчи.
Поправете ме ако греша, но от написаното да разбирам ли, че ако закупя стартов пакер от Теленор и го активирам да кажем ден-два преди заминаването, то в чужбина ще мога да си ползвам роуминг. Зад идеята за активиране на картата само два дни преди пътуването стои планът, че няма да има генериран трафик. Престоят ми извън страната ще бъде за около 1-2 седмици и ще получавам само входящи. Аз няма да звъня, освен "стреличките" когато искам да ми звъннат.
Ако някъде греша моля кажете. Благодаря ви.

tzincbg

Мнение от tzincbg » 27 юли 2019, 22:17

plumarnep написа:
27 юли 2019, 20:13
Поправете ме ако греша, но от написаното да разбирам ли, че ако закупя стартов пакер от Теленор и го активирам да кажем ден-два преди заминаването, то в чужбина ще мога да си ползвам роуминг. Зад идеята за активиране на картата само два дни преди пътуването стои планът, че няма да има генериран трафик. Престоят ми извън страната ще бъде за около 1-2 седмици и ще получавам само входящи. Аз няма да звъня, освен "стреличките" когато искам да ми звъннат.
Ако някъде греша моля кажете. Благодаря ви.
Би трябвало да е така. Но за всеки случай питай на123 да не би първоначално заредените пари и мегабайти да се водят промоционални и да не важат в чужбина.

Nilson

Мнение от Nilson » 27 юли 2019, 23:37

Това е отговорът който получих при запитване, от Теленор.
"Здравейте! Да, при активиране на картата получавате 4000 MB за ползване в България и роуминг в зона ЕС. Обръщаме внимание, че преди заминаването е необходимо да активирате услугата роуминг."Предстои да видим дали е така :D

vit71
Регистриран: 20 мар 2005, 22:58

Мнение от vit71 » 28 юли 2019, 21:39

Така е, работи!

Отговори