Некоректно отчитане на МВ от Теленор

Johnniie
Регистриран: 20 апр 2013, 16:35

Re: Re: Re: Некоректно отчитане на МВ от Теленор

Мнение от Johnniie » 21 авг 2018, 22:16

Вчера ме занулиха и си занулиха статистиката на телефона за да видя колко разлика ще има за един месец. Ванка аз съм достигал 90% от лимита и не съм забелязвал скоростта да ми е ограничавана. Да не би това ограничение да важи например само в София.

Blue Sky
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Мнение от Blue Sky » 21 авг 2018, 22:36

Мрежата на А1 без това е скапана, ако я ограничат допълнително, направо да минем на 2G.

PanasonicMobile
Регистриран: 28 юли 2011, 11:56

Re: Re: Некоректно отчитане на МВ от Теленор

Мнение от PanasonicMobile » 21 авг 2018, 22:46

Аз съм на 30GB нет и няма такова ограничение при мен. Поне под 80,90 мбита не ми е падало, даже теглих драйвери и ъпдейти с последните мбайти. На мястото нямаше lte adv, така че ако ограничаване има от 150 на 100 мбита е нямало как да го разбера. Това с 3g да преминава пък въобще не се случва. На p20ката съм с 5gb нет, които свършват за седмица и няма нито ограничения нито минаване в 3g.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 21 авг 2018, 22:53

Блокирай рекламите с нещо като block this, в настройките спри интернета на приложенията, които не заслужават, гледай YouTube през uc browser и ще ти стигат по-дълго 5те гб.

ILIICHO_GLOGOVO
Регистриран: 18 окт 2009, 09:12

Re: Некоректно отчитане на МВ от Теленор

Мнение от ILIICHO_GLOGOVO » 22 авг 2018, 07:44

При мен ,на Теленор съм ,всичко е точно !
Постоянно си следя потреблението в My Telenor и го сравнявам с вграденото на телефона ,дори обратното мога да кажа показанието в телефона е повече,отколкото в приложението (coffee)

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Некоректно отчитане на МВ от Теленор

Мнение от tzincbg » 22 авг 2018, 14:42

Е то и аз като следя из късо и проверявам и се оплача на 123 още при първото разминаване и после всичко е наред, но е много изнервящо така.

terry1
Регистриран: 24 сеп 2007, 17:01

Мнение от terry1 » 22 авг 2018, 18:04

Да така е, като котка и мишка се дебнем за няколко МВ :D:D Правят го за да може МВ да свършват по-бързо и като идеш в магазина им по-лесно да те навиват за по-голям пакет. Просто, но със сигурност действа.

ILIICHO_GLOGOVO
ако не ползваш нет всичко ще е точно, вярвам ти

11125555
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от 11125555 » 22 авг 2018, 19:09

Ограничението не е само за София, дори в малки населени места, където мрежата се претоварва, може и да е повече. Предполагам, че се изваждат 30% от максималната възможна скорост на едно място през осъществената от устройството връзка - тоест, ако си с LTE Cat4 например при възможно достижими 100Mbps, ще достигаш 70 и т.н. Важи за всички абонати, без значение кога са подписвали, въведено е от около година. А чак на 3G не е нормално да пада, освен при Ванката с толкова много тестове системата да го отчита като flood или друг вид атака и за това да прекъсва 4G връзката, или кой знае какви ограничения още има, за които не сме и подозирали. В мобилните планове е пълно с най-различни лимити, които по принцип дори не подозираме или не забелязваме, но си ги има. Някои са описани в споразуменията, и макар и да не се спазват винаги, то ако се случи да не сме изненадани и оператора е чист... Други пък са си изцяло вътрешни и е възможно дори част от служителите да не ги знаят.
Един такъв пример - при Мтел/А1 има клауза в договорите от три години, че можете да използвате интернет на максимална скорост не повече от 20% от включения в плана, независимо дали сте активирали допълнителни пакети и сте ги заплатили, след това могат да ги спират. Пример - При план с 1000MB на максимална скорост, ако си закупите още 400 с допълнителен пакет, според договора на 1200-ния могат да отрежат напълно интернета... Не го правят за сега де, но просто си прочетете договорите.
Освен това друг е въпроса и колко са неограничени минутите и при трите оператора, както и трафика на Виваком Смарт Ю. Според мен, ограничението е 2TB - точно, колкото раздадоха на лоялните си клиенти преди две години (или по-малко). Вероятно разчитат никой да не го достигне или ако го достигне - лесно да се оправдаят уж с някакъв друг проблем. То този план си е чисто маркетингово "надувало" - ако едва 1% от клиентите са на него, и започнат да теглят всички едновременно като невидели, мрежата надали да издържи.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Re: Некоректно отчитане на МВ от Теленор

Мнение от Ванката » 27 авг 2018, 15:34

Егати, после нямало ограничение в скоростите при Теленор. Тегля ъпдейт с големина 1.9GB и за около 15 минути се изтеглиха 50%. Не съм на ограничена скорост, защото когато започна тегленето имах малко над 3GB на бърза скорост. Не съм вкъщи за да се възползвам от домашния нет, а хот спот не ми се пуска от телефона, че батерията и без това е на 30%. Реших да проверя всичко това за което писахте и се оказа абсолютно вярно! (yes)

[i]Edit:[/i] Сега изведнъж се вдигна скоростта и докато пишех поста си ъпдейтът е приключил. Явно го правят на моменти, както обяснихте.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

PanasonicMobile
Регистриран: 28 юли 2011, 11:56

Re: Re: Re: Re: Re: Некоректно отчитане на МВ от Теленор

Мнение от PanasonicMobile » 27 авг 2018, 20:17

Ползвай advance download manager. През chrome имах ядове, даже спираше на 99%. С adm тегли бързо.

Отговори