Некоректно отчитане на МВ от Теленор

terry1
Регистриран: 24 сеп 2007, 17:01

Re: Re: Некоректно отчитане на МВ от Теленор

Мнение от terry1 » 07 авг 2018, 09:52

Може и феи да има :D Шега, разбира се че има процеси дето да ти изхабят МВ, но те са изкл. по подразбиране, също така няма как Теленор да ми включат мобилният и да изключат wifi-то през нощта докато телефона е бил на бюрото ми. (woo)

terry1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Некоректно отчитане на МВ от Теленор

Мнение от terry1 » 07 авг 2018, 09:55

Създава ми се впечатлението, че оператора рендосва умишлено с цел преминаване на по-висок план.

midd
Регистриран: 22 дек 2014, 17:56

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Некоректно отчитане на МВ от Теленор

Мнение от midd » 07 авг 2018, 10:22

Аз съм от много време на Виваком, имам служебни на МТЕЛ - мегабайтите на МТЕЛ ми свършват два до три пъти по бързо на един и същ апарат с едно и също ползване. СЛУЧАЕНОС? НЕ МИСЛИА !

terry1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Некоректно отчитане на МВ от Теленор

Мнение от terry1 » 07 авг 2018, 10:46

Ето при мен теста който сте направили, мисля че е ОК, но ще ги следя как са. Въобще не бих обърнал внимание, но ме хвана яд на Наглите им обяснения и поведение. Още повече че може и на други да го правят. Едно съжаляваме щеше да свърши добра работа

terry1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Некоректно отчитане на МВ от Теленор

Мнение от terry1 » 07 авг 2018, 10:49

В бачкането ми е така, много колеги са със служебни на А1/Мтел телефони и са споделяли че МВ-те им свършват много бързо. Аз нямам лични наблюдения. Неа случаености :D

Johnniie
Регистриран: 20 апр 2013, 16:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Некоректно отчитане на МВ от Теленор

Мнение от Johnniie » 07 авг 2018, 13:04

И на мен ми се случи същото нещо. За първи път от години ми свърши пакета с бързи данни 2 дни преди засичането. Преди използвах пакет от 5ГБ и ми стигаше сега съм на 10ГБ и изненада предния месец свършиха. Интересното е,че точно през месец Юли си качих бетата на iOS и тогава се случи това. Имам някакви съмнения,че проблема е наистина от iOS. Жена ми е на същия план и няма такива проблеми,но и не е с iOS устройство. И аз ги наблюдавам Теленорци, защото ако хвана,че проблема е от тях ще има развод. Също имайте предвид,че когато е на стендбай режим така да се каже iPhone-а се изключва Wifi и преминава на мобилни данни с цел пестене на енергия.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Некоректно отчитане на МВ от Теленор

Мнение от tzincbg » 07 авг 2018, 13:40

Възможно е, Apple винаги повече са играели с операторите, отколкото Google с цел повече трафик по всякакъв начин.

midd
Регистриран: 22 дек 2014, 17:56

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Некоректно отчитане на МВ от Теленор

Мнение от midd » 07 авг 2018, 13:50

Имам 15 гб от Вивата и ми стигат за сърфиране колкото си искам и три четири дена когато съм на почивка за лаптопа. Иначе когато пусна тетъринг от на Мтел картата за същата работа мегабайтите свършват мигновенно. Примерно на Вива за един час сърфиране на лаптопа - средно 500 мб., на Мтел 2 ГБ. И това не един и два пъти съм го засичал . ФАКТ.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Некоректно отчитане на МВ от Теленор

Мнение от Ванката » 07 авг 2018, 13:51

Поне се изясни, че не си измислям макар и година по-късно. :D Сега от дейтата не съм ги засичал, но и не ми се занимава повече. Нета ми стига перфектно за всичко. И да ни рендосват се реваншираха добре с тези 30000 мб. за лятото. (yes)
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

terry1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Некоректно отчитане на МВ от Теленор

Мнение от terry1 » 07 авг 2018, 15:01

Телефона ползва мобилни само ако си му разрешил да да ги ползва, иначе ако мобилните са спрени, или е забранено да се синхронизира през тях няма да се включат, плюс това може да се провери в диспечера на приложенията какво е минало.

Ванката
И аз вярвам че не си измисляш, вярно МВ стигат, но е неприятно да го правят толкова безсрамно.
(yes)

Отговори