Прекратяване на договор от нетитуляр

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Прекратяване на договор от нетитуляр

Мнение от tzincbg » 15 апр 2018, 17:30

Не е възможно, щото никой не се е оплакал в КЗП и ако от там не са реагирали, не е завел дело. Такъв отказ е юридически незащитим. Имам близки роднини адвокати, много добре знам какво говоря.

Nik_21
Регистриран: 02 фев 2017, 14:17

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Прекратяване на договор от нетитуляр

Мнение от Nik_21 » 15 апр 2018, 20:55

Нямат право да не признават пълномощното. Аз с Генерално пълномощно две години съдебни дела съм водил от името на упълномощителя си, а тук един пиклив договор с оператор да не може да се приключи, смешна работа.

tzincbg

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Прекратяване на договор от нетитуляр

Мнение от tzincbg » 15 апр 2018, 21:41

Всяко едно право, за което не се борим, се потъпква. Лека полека, доколкото търпим. Не е случайно, че във Франция законодателството дава повече права на работниците - извоювано е с много кръв, протести, гражданско неподчинение, дела. Друг начин няма.
В човешката природа ни е да натискаме докъде реално може, дори правилата да са уж други.

Потребителски аватар
algor
Регистриран: 07 сеп 2006, 10:38

Re: Прекратяване на договор от нетитуляр

Мнение от algor » 15 апр 2018, 21:59

Тук "специалисти" ви напълниха главата с глупости за нула време, но често се получава така.
Работят Мтел с пълномощни и не са спирали, а кой какво обяснява на *88 оставете.
Нека ви направи пълномощно човека, че можете " Да подписва всички видове договори и документи във връзка със сключване на нови договори, спиране, прекратяване, подновяване и изменяне на договори с всички мобилни оператори – “Теленор България” ЕАД, “Мобилтел” ЕАД, „Българска телекомуникационна компания“ ЕАД, включително: да извършва всякакви промени в договори..." и тъй нататък.
Ако допуснем едни 2 процента, че все пак Мтел ще ви откажат да прекратите договора (което е смехотворно, но за миг го допускаме), то на следващия ден след изтичане на договора отивате във Виваком и прехвърляте номера от Мтел на предплатена карта и приключвате драмата.
Кратко, точно и ясно.
Ако искаш незабавно да видиш резултатите от труда си, мий чинии!

asenna5
Регистриран: 22 мар 2006, 19:03

Re: Re: Прекратяване на договор от нетитуляр

Мнение от asenna5 » 15 апр 2018, 23:42

Доколкото знам, всяка компания сама може да определи дали и какво да прави с пълномощно и не са задължени от закона да го приемат за каквото и да е, ако имат такава вътрешна процедура. Всяка търговска компания може да определи дали да сключи сделка с упълномпщено лице спрямо вътрешни правила, касаещи защита на данни и опасения от измами. В случая в Мобилтел упълномощено лице не може да закрива абонаменти, нито може да ги преподписва, ако закупува устройства. Всъщност има доста ограничения, въведени от повече от 3 години. Ако това беше незаконно нямаше да прилагат такава процедура, тъй като никой нямаше да ги остави да го правят. За прехвърляне на карта към друг доставчик се гледат неговите процедури/изисквания.

Blue Sky
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Re: Re: Re: Прекратяване на договор от нетитуляр

Мнение от Blue Sky » 16 апр 2018, 07:38

[Quote]Всяка търговска компания може да определи дали да сключи сделка с упълномoщено лице спрямо вътрешни правила[/Quote]

Говорим за [B]нотариално [/B]заверено пълномощно, нали?

442eacivs
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Прекратяване на договор от нетитуляр

Мнение от 442eacivs » 16 апр 2018, 10:32

И кога ? Защото и за това сложиха ЕГН на шофьорска книжка и международен паспорт ама идиотите по магазините си искат лк.

442eacivs
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Прекратяване на договор от нетитуляр

Мнение от 442eacivs » 16 апр 2018, 10:35

Скъсания компетентен по всички въпроси, я ме светни за нещо безплатно !

Понеже явно си като баш Майстора - шамар да е , аванта да е.

tzincbg

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Прекратяване на договор от нетитуляр

Мнение от tzincbg » 16 апр 2018, 13:58

Кво ще светвам фалшиви агро...

sabin_zaimov
Регистриран: 03 май 2011, 20:40

Re: Прекратяване на договор от нетитуляр

Мнение от sabin_zaimov » 16 апр 2018, 20:39

Много просто, три месеца преди да изтече договора спираш да плащаш и те сами ще си закрият услугата поради неплащане. След няколко месеца минаваш и оправяш сметката и всичко е ток.

Отговори