Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от board » 18 апр 2018, 18:12

На мен друго ми е любопитно, не подписвате ли договори с интернет, който да ви стига за месеца?

Хубаво е да се знае, че Вива са измислили вариант как да сложат още няколко лева над сметката, ако си превишаваш трафика. Но след като пращат SMS преди да го направят, 5-те секунди за които ще отговориш да не го правят, не са такава болка за умиране.

Loоper
Регистриран: 19 юли 2006, 02:44

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от Loоper » 18 апр 2018, 18:48

Даам и аз взех за майка ми от тези сакати планове поради липсата на нещо свястно и след като ме изненадаха и с тази нова простотия съм решил да се махам от тях поради супер долната им нова практика да цакат насилствено и да вдигат цените.

Лошото е че съм взел и телефон с този план и неустойката ще е голяма и ще трябва да изчакам да изтече за да не им давам екстра пари и заради субсидията на апарата... но съм супер разочарован от тях и със сигурност ще ги разкарам щом изтече.

pipchi
Регистриран: 31 мар 2016, 19:23

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от pipchi » 18 апр 2018, 20:49

Това е единия вариант. Но, така спираш изцяло интернета ,който макар и на ниска скорост може да си го ползваш за разни месинджъри и др. Това което разбрах от оператор е в първия ден от новия отчетен период( това е важно - първия и само първия!!!! ) Пращаш СМС на 1875 STOP и спираш активирането на трите добавки. Така не се налага да дебнеш данните си и да очакваш СМС ,на който да отговориш ако можеш. Пращам такъв СМС на 1-ви с подсещане аларма,но никога не стигам лимита. Идва смс за успешно деактивиране ,но не мога да го потвърдя . Нека се обади някой и да пита за потвърждение.

В условията сега чета ,излиза ,че можеш да ги откажеш предварително през целия период на фактуриране,преди да си стигнал лимита на бърза скорост ....не мога да добавя скрийншот при редакцията .

pipchi
Регистриран: 31 мар 2016, 19:23

Мнение от pipchi » 18 апр 2018, 21:14

Ето. Тълкувайте...

Потребителски аватар
PoceH_BS
Регистриран: 02 сеп 2014, 08:05

Мнение от PoceH_BS » 19 апр 2018, 02:13

[Quote]Това което разбрах от оператор е в първия ден от новия отчетен период( това е важно - първия и само първия!!!! ) [/Quote]

Това НЕ е вярно! Можеш по всяко едно време да го изпратиш СМС-а, но преди да си изразходил трафика на максимална скорост. Има и още един начин - на data.vivacom.bg (за който го мързи да пише СМС).

@[B]Loоper[/B] - Ти чете ли договора преди да го подпишеш?
Coolpad Cool1 dual / Custom ROM.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от Ванката » 19 апр 2018, 08:21

Добре де, как веднъж не ми ги активираха тия 3х100 мб.? Преди година и нещо профилактично пратих системен смс с код за отказ и нито веднъж не ми ги активираха. Всеки месец си изхабявам МБ до край преди отчетния период. Иначе - да, има си го в договора!

ПС. Договорът си го прочетах още преди да стъпя в офис. Всичко си го има на сайта им.:)
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Потребителски аватар
PoceH_BS
Регистриран: 02 сеп 2014, 08:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от PoceH_BS » 19 апр 2018, 15:22

[Quote]Добре де, как веднъж не ми ги активираха тия 3х100 мб.? Преди година и нещо профилактично пратих системен смс с код за отказ и нито веднъж не ми ги активираха. Всеки месец си изхабявам МБ до край преди отчетния период. Иначе - да, има си го в договора![/Quote]

Нямам идея (нямам такъв план за да тествам лично), обади се на 123 да им кажеш колко си възмутен от бъгавата им система, че не ти активира автоматично тези 3 x 100 (със салатка)... ;)

[Quote]ПС. Договорът си го прочетах още преди да стъпя в офис. Всичко си го има на сайта им.[/Quote]

Именно, прочел си го с разбиране и си преценил за себе си плюсовете и минусите и си се съгласил и не мрънкаш и/или обвиняваш мобилния оператор.
Coolpad Cool1 dual / Custom ROM.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от Ванката » 19 апр 2018, 16:30

Хаха, не съм от тези които звънят на 123 за щяло и нещяло. За четирите години в които съм им абонат, съм звънял точно три пъти, като единия път беше за активацията на гласовата карта на приятел. Човек когато чете и е осведомен шанса някъде да сбърка клони към нула!
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Loоper
Регистриран: 19 юли 2006, 02:44

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от Loоper » 19 апр 2018, 18:46

Честно казано едва ли много хора ги четат всичките 7 страници при лудницата в магазините им. Теб устройват ли те тези условия и този начин на принудително събиране на пари, разчитайки на невниманието на хората, а не на доброволното им волеизявление за Добавка на допълнителни услуги, а не за отказ от тях... по същата логика утре ще си добавят нова точка,че ако не се откажеш изрично с СМС започват да ти таксуват всичките им услуги... това е страшна тъпотия и не съм сигурен и до колко е правно издържано...

Без значение е дали съм чел или не... дразни ме факта, че прилагат подобен некоректен способ за печалба. Това не е пазарен принцип и механизъм и е на ръба на заблудата.

Все тая, аз ще си изтърпя договора,но след това няма да съм им клиент повече. :)

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от board » 19 апр 2018, 18:59

Те пък другите оператори са цъфнали и вързали, и не се опитват да ти приберат парите.

Хората искат да ви подскажат, че е по-добре да дадете няколко лева отгоре за план с интернет колкото ще ви е достатъчен и така няма да се налага да плащате допълнителки такси.
Аз лично веднъж съм си изразходвал мегабайтите за последната година. За мен да остана без мобилен нет(да ми свърши бързия нет) е голяма мъка, та тогава плащах доброволно допълнителни пакети.

Отговори