[заключена] Предложения към операторите за нови абонаментни планове

Ludogoretz
Регистриран: 12 ное 2017, 20:51

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Предложения към операторите за нови абонаментни планове

Мнение от Ludogoretz » 12 фев 2018, 19:06

Кажи колко ти е надника на час?

EMILEN
Регистриран: 08 окт 2006, 11:27

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Предложения към операторите за нови абонаментни планове

Мнение от EMILEN » 12 фев 2018, 19:43

[Quote]
[Quote]3 лв 200 Мин[/Quote]

200 минути х 0,02 лв. за свързване = 4 лева разходи само за свързване

Т.е. са на загуба само с този разход. Ами заплати, разходи за поддръжка и развитие на мрежата? Други фиксирани разходи?

Вие изобщо мислите ли преди да напишете някоя глупост? В България хората масово са финансово и функционално неграмотни![/Quote]

Не знам дали са на загуба, ама аз съм баш на такъв план и то от години. Майка ми, баща ми, сестра ми и баба ми СЪЩО. Така че...

EMILEN

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Предложения към операторите за нови абонаментни планове

Мнение от EMILEN » 12 фев 2018, 19:47

[Quote]Кажи колко ти е надника на час?[/Quote]

Надникът е на ден, няма как да е на час.

EMILEN

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Предложения към операторите за нови абонаментни планове

Мнение от EMILEN » 12 фев 2018, 19:56

[Quote]Случайно да си чувал за инфлация? Той хляба по комунизма беше и 40 стотинки (бях дете и си го спомням), но я сега си го купи пак за толкова... [/Quote]

Само дето когато хлябът беше 40 стотибнки, минималната заплата беше към 120 лева. А сега хлябът е 80 стотинки, ама минималната заплата е 4 пъти по-голяма. Така че определено в днешно време се живее по-лесно в България. А да не говорим, че една кола сега може да се купи и с една месечна заплата.

Ludogoretz

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Предложения към операторите за нови абонаментни планове

Мнение от Ludogoretz » 12 фев 2018, 20:13

Само дето тока беше 3-5 лв сега плащам 300лв,бензина беше 80 Ст а сега е 2.30,с 5 лв в ресторанта ядеше и пиеше на корем а сега с 5 лв не можеш да си избържеш гъза

Blue Sky
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Предложения към операторите за нови абонаментни планове

Мнение от Blue Sky » 12 фев 2018, 20:15

[Quote]Не знам дали са на загуба, ама аз съм баш на такъв план и то от години.[/Quote]
Ако визираш Слим боб за 2-3 лева, там минутите са разделени по равно за мобилни и стационарни, така че да не можете да ги използвате докрай. Дори вие петимата в семейството ти да ги изразходвате, другите хора не успяват. Та това е уловката там.

[Quote]Кажи колко ти е надника на час?[/Quote]
Какво те касае, да не си от НАП? Споко, всичко е изрядно. Мениджър на ИТ проекти съм, а нямам още 30 ;)

Ludogoretz

Мнение от Ludogoretz » 12 фев 2018, 20:27

В тази професия има много издухали типажи,дано да си се запазил читав.Преди време работих с Ит специалисти единия от тях го пребих,а пък едната женена,няма да ти казвам какво вършехме.

alexandrov1
Регистриран: 29 юни 2012, 20:36

Re: Предложения към операторите за нови абонаментни планове

Мнение от alexandrov1 » 12 фев 2018, 20:30

Универсален план в няколко варианта:

- неограничени разговори към всички мрежи в БГ
- неограничени SMS към всички мрежи в БГ
- 10.000-15.000-20.000MB мобилен интернет
- 100-250-500мин за международни разговори
- Wi-Fi Calling (за страната и чужбина)

20-25-35лв/месец с вкл. субсидия за телефон 200-300лв за 2 годишен договор

Всичко с разлики до +-10% и без скрити условия.

Поздрави!

EMILEN

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Предложения към операторите за нови абонаментни планове

Мнение от EMILEN » 13 фев 2018, 00:01

[Quote]Само дето тока беше 3-5 лв сега плащам 300лв,бензина беше 80 Ст а сега е 2.30,с 5 лв в ресторанта ядеше и пиеше на корем а сега с 5 лв не можеш да си избържеш гъза[/Quote]

Баце, стига си бръщолевил глупости, защото не си единсвеният, живял по времето на комунизма. Ако плащаш 300 лева месечно за ток, или живееш в палат, или копаеш биткойни. Че токът е платен, иначе бих ти пратил скрийншот от сайта на ЕнергоПро с нашето потребление. Ами мога да ти кажа, че както живеем 4 човека в апартамента, двама от които седим през повечето време вкъщи, не се сещам да сме плащали повече от 50-ина лева.Бензинът сега е 3 пъти по-скъп, ама заплатите ни са 5 пъти по-високи. А и съвременните автомобили са два пъти по икономични от комунистическите. Едно време се залъгвахме, че парите ни стигат за всичко, по простата причина че асортимента на стоките беше силно ограничен и не осъзнаваш, че нямаш пари. Отделно дето всички стоки бяха почти вечни и твърде рядко се стигаше до момент, в който да трябва да подмениш някой електроуред или стол, че да усетиш нуждата от пари.

tvt555
Регистриран: 02 юли 2006, 21:15

Re: Предложения към операторите за нови абонаментни планове

Мнение от tvt555 » 13 фев 2018, 00:02

Нека да има разнообразие в плановете в зависимост от това кой какво и колко иска да ползва. Не може да искаш 20 лв. за 200 минути и 600мб нет от един и за 50 лева да даваш всичко неограничено на друг. Какво става - хората които ползват много малко от предлаганите услуги плащат на тези с неограничените, но са притиснати да подписват двугодишни договори. Предплатените услуги са толкова скъпи, че направо да вземат да си ги махнат от шибаните им портфолиа. При 6 млн. население от които 2 млн. пенсионери и 2.5 млн. социално слаби и ученици е гавра да искаш средна цена от 20 лв. за мобилен план. Отделно съм сигурен, че голяма част от хората нямат нужда от мобилен интернет, който им се наталанджва щеш не щеш, а им се дават мизерни минути. Обратният вариант - огромна част от по-младите хора които използват предимно мобилен нет, за да ползват необходимото им количество мб трябва да подпишат договор за план с неограничени минути (или 2000 примерно), които почти няма да използват. Тъпо. SMSите - не знам защо са се стиснали толкова за тях вместо да ги охлабят като вече умираща услуга. Тъпо е да искаш пари и за доставка на телевизия при положение, че 30% от площта на страната все още не е цифровизирана съгласно Регламент.. ЕС..(еди кой си), а в докладите се пъчим, че вече е факт. Поне да бяха оставили аналоговата. Има населени места в които възрастни хора и социално слаби нямат достъп до телевизия защото трябва да си платят 20 лева на месец и да гледат Пайнер 1,2,3, Картун и Фешън ТВ ако искат да чуят новините. При 200 лева пенсия и толкова заплата на 4 часов работен ден (както се ебават с хората) това е голям разход за тях. И стига сме се правили на печени, креативни, мислещи, инициативни и прочее и да се хвалим как можем да изкарваме по 100тина лева на ден докато се прозяваме, защото светът не се върти само около нас. Отделно съм сигурен, че в този форум има хора които изкарват много повече от 100-200 лева на ден, но не си позволяват такива квартални изхвъргации, тип "уона би". И ако не се оплакваме в "публичното пространство" нещата ще си остават същите и пак ще обвиняваме КЗП когато лично някой от нас се почувства прецакан.

Отговори