Подвижният магазин на Виваком ще е... (къде?)

Doondie
Регистриран: 03 юли 2017, 06:52

Подвижният магазин на Виваком ще е... (къде?)

Мнение от Doondie » 25 яну 2018, 12:05

Здравейте,

Предлагам тук да се публикува актуална информация за плановете и местонахождението на мобилния магазин на Виваком, за който разбрах и писах преди няколко седмици. http://www.mobilebulgaria.com/forum/read/post/501231/page/353/%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5

[u]Що е то подвижен магазин на Виваком?[/u]
За тези, които не знаят все още и се интересуват - става дума за фирма дистрибутор на услугите на Виваком - "Кари ком 2015" ЕООД, от Добрич, които пътуват с брандиран бус с отличителните знаци на оператора и предлагат консултация и сключване на договори за услуги (мобилни, ТВ, Интернет) в населени места, в които няма разкрити стационарни офиси на Виваком.

Много консултанти, включително оператори от 123 нямат представа за този магазин - някои дори не са чували за такъв, а тези, които са, нямат абсолютно никаква информация. Питал съм в няколко магазина, говорил съм с няколко оператора от 123, както и съм отправял писмено запитване през виваонлайн портала - нищичко не знаят, все едно такъв магазин няма. Не мога да си обясня как е възможно, но ето, на - масово служителите не се интересуват и не са запознати.

[u]Голяма работа пък, че имали мобилен магазин![/u]
Ами, не е малка, защото за хората от по-малките населени места е доста удобно, като ги посети въпросният магазин. Няма нужда да ходят до по-голям град специално за това. Обжоизвестно е, предполагам, колко некомпетентни са консултантите от 123 като цяло - мисия невъзможна е да се сключи договор по телефона, камо ли да се направи картово плащане на сметка.
В допълнение, мобилният магазин често предлага по-специални условия, които не навсякъде може да се открият било то защото консултантите в нормалните магазини често са слабо информирани, нямат право или техническа възможност или нямат интерес да предлагат по-различни от стандартните планове. Мобилният магазин обаче има за цел да привлича нови клиенти и да задържа стари, което в по-честия случай няма как да стане с офертите от каталога на оператора.

С 300 зора намерих техен телефон в Интернет. Оказа се личен, затова няма да го препечатвам. На този, който ми казаха като служебен - 0877765554 - не ми вдига никой. Не знам защо.

За днес, 25.01.2018 г, ми казаха, че са в Летница, Ловешка област, а утре, 26.01. - в Дерманци, отново Ловешко. След това [i]се прибират[/i] и на 6-7 февруари ще бъдат в Никопол, а после в Койнаре около 12-13 февруари. За след това не знам, а и не ме интересува - пускам темата за обща култура; след скорошната подигравка на модератор с мен не смятам да си губя времето да търся допълнителна информация за графика им по-нататък.

Утре, петък, 26.01.2018 г, ще пътувам до Дерманци от Плевен. Ако някой от града или региона иска да дойде с мен, да заповяда. Ще съм сам и имам място за до 4-ма души.

Поздрави!

Nik_21
Регистриран: 02 фев 2017, 14:17

Re: Подвижният магазин на Виваком ще е... (къде?)

Мнение от Nik_21 » 25 яну 2018, 14:07

Много ценна информация, благодаря ти колега. Да знаеш случайно вечер до колко часа работи "магазина на колела", дали ще успея да го хвана, ако тръгна след работа?

[B]P.S.[/B] И моля те, напиши ни (утре като свършиш), дали са ти дали плана за 11.99лв.(2000+2000GB)

Поздрави.

Apple_fan
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Re: Подвижният магазин на Виваком ще е... (къде?)

Мнение от Apple_fan » 25 яну 2018, 15:31

Нормално да обикалят точно в Северозападна България. Все пак в тази част на страната Виваком има най-много абонати. Отделно, подобна инициатива е много добра, тъй като в малките населени места хората много рядко сменят оператора си и са доста консервативно настроени.

Blue Sky
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Re: Re: Подвижният магазин на Виваком ще е... (къде?)

Мнение от Blue Sky » 25 яну 2018, 16:38

[Quote]Все пак в тази част на страната Виваком има най-много абонати. [/Quote]

Ае, говорим за мобилни оператори, а не за наркокартели. Защо им е такова райониране? :D

Doondie

Re: Re: Подвижният магазин на Виваком ще е... (къде?)

Мнение от Doondie » 25 яну 2018, 18:25

Ех, как ме върна в детството с това "магазин на колела"... :)
Тони Дачева & Кристал - Сцена | 1994
https://www.youtube.com/watch?v=btNs25ktbd4
Мама ни водеше тогава с брат ми в Шипково в станцията на Захарната (завода в Долна Митрополия). Няма я станцията вече, а спомените все по-трудно се завръщат. :(

На въпроса ти - миналия месец ми казаха, че работят до 17 ч. Ако има клиенти, и до малко по-късно остават. Мен специално около и след 17 ме обслужиха, тъй като трябваше да изчакам няколко души преди мен. Обадиха ми се всъщност от колцентър, за да ми кажат, че магазинът ще посещава моя град (според адреса ми), като уговорихме приблизителен час за срещата - 16:30.

Ще пиша за плана, ОК. Аз реално затова отивам, а и да се разходя - все още шофирам предимно за удоволствие. (woo)

Apple_fan
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Re: Re: Re: Подвижният магазин на Виваком ще е... (къде?)

Мнение от Apple_fan » 25 яну 2018, 18:26

Само направи справка в олх.бг без област Видин за номерата, дадени са контакт от различните потребители и ще установиш, че в тази част на България номерата масово започват с 087...В Североизточна и Югозападна България например пък започват с 089... Вярно, че може да има и пренесени номера, но все пак дава приблизителна представа.

Doondie

Re: Re: Re: Подвижният магазин на Виваком ще е... (къде?)

Мнение от Doondie » 26 яну 2018, 21:21

Ходих днес. Същият екип си бяха. Оказа се, че има и 2 други мобилни магазина. Техният специално - на "Кари ком" - обслужва Северна България. За другите два не питах в подробности, понеже едва ли поддържат връзка с тях, бидейки различни фирми. Ако някой е попадал на някой от другите екипи, може да сподели. (yes)

Аз може да се каже, че съм удовлетворен от посещението си. Разбира се, има от какво да се оплача, но не е само при Виваком. И при другите оператори липсва разнообразие в плановете, няма гъвкавост. Ако искаш 500 минути с 4000 МБ - не може. Предлагат ти например неограничени минути с 4300 МБ. Колкото и да не искам да го приема, отражението на евродирективата за роуминга ( http://www.mobilebulgaria.com/forum/last/post/540430/%D1%80%D0%BE%D1%83%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%BD%D0%B0%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B2-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D1%8A%D1%8E%D0%B7%D1%80%D0%BE%D1%83%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%BD%D0%B0%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B2-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D1%8A%D1%8E%D0%B7 ) наистина има негативен ефект върху потребителите, които рядко ползват роуминг в ЕС, но са принудени да плащат сметката за удобството на останалите. Не казвам, че RLAH е лоша. Просто не е коректно тези, които не ползват роуминг, да търпят негативи заради останалите, някои от които съвсем губят мярка, просто защото имат възможност. Би трябвало да се ревизира FUP (примерно засичането за активност и потребление в роуминг да е на интервал от 30 дни, понеже 4 месеца е прекалено дълъг период), както и услугата Роуминг да се направи като add-on, който се активира за определен срок - примерно допълнителен пакет Роуминг 10 (роуминг за 10 дни) на цена да речем 5 лв. Без активен пакет услугата просто няма да се предоставя. Не виждам какво толкова сложно има в това. Както и да е, де - мои съждения някакви... :|

Да докладвам за последно, че преди Никопол през следващия месец на 29-31 януари ще са в Шабла, Черноморска област ( :D ). Това беше може би първото нещо, което потърсих с поглед - ГРАФИКЪТ. (cyber) "Шабла само им остава този месец," викам си. "Няма да си записвам, ще го запомня - нали е един град." Да, ама не. Прибирам се час и нещо по-късно и... Кой беше градът? (whistle) Търся Шабла на картата и си викам "Няма как, т'ва е на 400 км оттук!" Гледах картата в нашия регион 5 минути, белким някое име ми прозвучи по-правдоподобно. Е, не намерих такова. И... им звъннах да ги питам. хаха "В Шабла," вика момъкът. "Краят на месеца е - прибираме се за малко." После се сетих, че той вече ми беше казал, че си тръгват днес, а Шабла е недалеч от Добрич, откъдето са и те. (yes)

Иначе предложенията на м-магазина (като е-магазин, но м-магазин - "м" от... "мобилен", lol) са валидни до края на месеца. След това вече зависи от Виваком [B]дали[/B] и какви промоции ще предложат като цяло. Ако магазинът ви посети, можете най-малкото да се консултирате с тях за услугите, които ви интересуват. Както споменах в заглавния пост, от колцентър известяват някои настоящи клиенти от града, който ще бъде посетен, че ще идва м-магазинът.

Това е от мен. о/

Nik_21
Регистриран: 02 фев 2017, 14:17

Re: Re: Re: Re: Подвижният магазин на Виваком ще е... (къде?)

Мнение от Nik_21 » 26 яну 2018, 23:35

Огромно благодаря за обширния и изчерпателен обзор, колега. Информацията която споделяш е ценна за мен.

Поздрави.

cve_t
Регистриран: 15 юни 2005, 13:30

Мнение от cve_t » 27 яну 2018, 17:18

Пусни снимка на буса.
Samsung Galaxy Note 10+

sabin_zaimov
Регистриран: 03 май 2011, 20:40

Мнение от sabin_zaimov » 27 яну 2018, 18:25

[Quote] Колкото и да не искам да го приема, отражението на евродирективата за роуминга ( линк ) наистина има негативен ефект върху потребителите, които рядко ползват роуминг в ЕС, но са принудени да плащат сметката за удобството на останалите. Не казвам, че RLAH е лоша. Просто не е коректно тези, които не ползват роуминг, да търпят негативи заради останалите, някои от които съвсем губят мярка, просто защото имат възможност.[/Quote]
Това е само оправдание в което няма нищо вярно. Причината за вдигането на цените е, че са се разбрали помежу си. КЗК естествено нищо няма да направи.

Отговори