Дървени бисквитки от булсатком или кофти бройка?

Leo Kolev
Регистриран: 09 авг 2010, 02:42

Дървени бисквитки от булсатком или кофти бройка?

Мнение от Leo Kolev » 04 юли 2017, 00:19

Здравейте.Преди 1 седмица сключих договор с Булсатком и взех 1 бисквитка,която ми прави страхотни проблеми - сама се изключва,забива,ограничава ми интернета до 15mbps абе въобще не си върши работата и няма нищо общо с теленорските (които съм използвал и имам някакви впечатления).Чудя се дали съм нацелил някоя бракувана или по принцип са си такива китайски ментета.От магазина ми казаха,че вече само такива щели да продават и били някакви по-нови, но се надявам някой от форума да е ползвал такава и да даде някакви отзиви дали моя случай е единичен.Подчертавам, че проблема е в бисквитката защото на същото място при сложена карта в телефон няма прекъсвания и обхвата и интернета са идеални.
Samsung Galaxy S9 Plus
Apple iPhone 8 Plus

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Дървени бисквитки от булсатком или кофти бройка?

Мнение от tzincbg » 04 юли 2017, 05:43

За тая бисквитка има и хубави и лоши отзиви в Aliexpress,според мен е до бройка, помоли да ти я сменят.

Doondie
Регистриран: 03 юли 2017, 06:52

Мнение от Doondie » 04 юли 2017, 08:08

Таз бисквитка си е направо гофрета. :D

Аз съм с вече стар 3G мобилен рутер от Виваком (черен). Не знам как е по принцип с тях, но аз не съм очарован - лагвам доста в една игра, която по принцип не използва много данни. Обещаваните максимални скорости са далеч от тези, които аз получавам, а квартирата ми е в центъра на града (Плевен), където дори 4G покритие би трябвало да има, камо ли 3G. Иначе за неща, които не изискват добър пинг, става. Аз реално сглупих, че го взех, тъй като се надявах, че ще върши по-добра работа и ще мога да си спра домашния Интернет - кеф ти в Плевен, кеф ти на село. Не стана така обаче - плащам си и за домашен Интернет от местен доставчик, и за мобилния рутер. В техен офис, разбира се, казват, че нямали проблеми със скоростта.

Моят съвет също е да поискаш ремонт или в краен случай замяна на устройството възможно по-скоро. Ако се опитват да те разиграват, прекратяваш договора и толкова. Затова ако си им казал още в срока, който имаш за размисъл, още по-добре. Докато четох статии по моя въпрос, попаднах на материал за клиент, който бил разиграван от Виваком 1 година с ремонти на телефона му, докато накрая той се оплакал на КЗП и те глобили Виваком с 1000 лв. Съдът намалил глобата наполовина, но не я отменил, тъй като Виваком реално били виновни, просто нарушението им не било толкова сериозно. На мен ми е интересно какво нарушение изобщо би се квалифицирало като сериозно. Попаднах и на материали за глоби за милиони лири в Англия (4.6 млн лири на Водафон миналата година, както и ЕЕ (преди бяха Ориндж и Т-мобайл) за 2.7 млн тази година), докато в България съдът дори намалява глобите.

Ако не си доволен от услугата или стоките, искай да ти предоставят това, за което сте се споразумели. Ако ли не, връщаш, каквото са ти дали, връщат ти парите и приключвате отношения. Ако не стане с добро, ще стане и с лошо, макар и по-късно. Тогава обаче ще платят и таксата за твоя адвокат, а може и глоба да отнесат.

vanci1990
Регистриран: 28 авг 2012, 15:04

Re: Re: Дървени бисквитки от булсатком или кофти бройка?

Мнение от vanci1990 » 04 юли 2017, 09:38

Я пак кой център на Плевен си, щот в този дет аз посещавам - старата главна - клетките са на Ростов и централна поща, та там имам, а и там дет е сестра ми на Димитър Константинов и там имам и всъщност и на автогарата дет съм сега пак имам стабилно 4G та, пак да питаю за кой център на Плевен пишеш?

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Дървени бисквитки от булсатком или кофти бройка?

Мнение от tzincbg » 04 юли 2017, 10:39

За който и център да пише 3G си е бавно и лагва. 4g си трябва.
Ама темата е за друга бисквитка и друг оператор.

Мilen
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Мнение от Мilen » 04 юли 2017, 15:15

Колега, от кой точно офис на Булсат си взе бисквитката?

Leo Kolev
Регистриран: 09 авг 2010, 02:42

Мнение от Leo Kolev » 04 юли 2017, 18:01

В Пловдив от офиса на бул.Васил априлов.От там ми беше казано,че какъвто и проблем да имам с бисквитката ще ми я заменят без много много обяснения.Следващата седмица ще ходя да я сменят и ще докладвам дали има разлика.
Samsung Galaxy S9 Plus
Apple iPhone 8 Plus

Мilen
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Мнение от Мilen » 04 юли 2017, 18:08

Благодаря! Връщай им я и искай да ти я подменят! Със сигурност има някакъв проблем.

Някой ако знае офис в София, където има бисквитки? Питах в един- нямаха, а не ми се обикаля напразно в жегите.

PoceH_
Регистриран: 04 юли 2017, 17:20

Мнение от PoceH_ » 04 юли 2017, 18:32

[Quote]Ако не си доволен от услугата или стоките, искай да ти предоставят това, за което сте се споразумели. Ако ли не, връщаш, каквото са ти дали, връщат ти парите и приключвате отношения. Ако не стане с добро, ще стане и с лошо, макар и по-късно. Тогава обаче ще платят и таксата за твоя адвокат, а може и глоба да отнесат.[/Quote]

Чудя се ти глупак по рождение ли си или ти плащат да ръсиш толкова простотии? Май са забравили да те инструктират да се държиш сравнително неутрално и да не прекаляваш с оплакванията, че веднага се хващат платените тролове...

Сега да те открехна- не съществува оператор на света който да ти обещае в писмен вид, че навсякъде ще имаш покритие с минимална скорост на интернет да кажем 5Мбит/с през 3Г и 25Мбит/с през 4Г мрежа и загубите на пакети ще са под 0.1%, а пингът ще ти е под 20мс... Единственото което обещават е да имаш НЯКАКВА връзка в зоната на покритие на мрежата им като не се уточнява някакво мин. разстояние от клетката в което гарантират наличие на сигнал- тоест може да си на 10м. от клетката и да нямаш покритие и това НЕ Е проблем. Тоест всякакво оспорване "не получавам обещаното" е обречено и зависиш само от добрата воля на доставчика.

ПС: Едно устройство може да го даваш ако искаш и 730 пъти в сервиз за 2г. (всеки ден), но това не ги задължава да го сменят или ремонтират ако няма ХАРДУЕРЕН дефект- това обаче го решава сервиза, а не търговеца. Това, че някой е тъп и си е осрал Андроида или друга ОС нито е "хардуерен", нито е "дефект" от който да последва нещо различно от хард ресет или слагане на друга версия на ОС...

Doondie
Регистриран: 03 юли 2017, 06:52

Мнение от Doondie » 04 юли 2017, 19:42

@vanci
Моят е 3G. Не искаха да ми дадат 4G, когато излезе. 100 лв трябваше да платя за новото устройство - като за техен клиент с карта. Е, не им дадох. И с 4G устройство да съм, няма как да е по-добре от домашния неограничен нет, така че реших да си спестя допълнителния разход. Иначе съм под Пожарната, ако има някакво значение.

@Milen
Би трябвало да могат да ти доставят устройство от друг офис, без да се разкарваш. Може и да отнеме няколко дни, но все трябва да имат някаква служебна поща - тяхна собствена или по куриерска фирма.

@Росен
Благодаря все пак за „разясненията”, но не заслужаваш отговор, понеже явно не можеш да водиш смислен разговор.

Отговори