Състояние на мрежите плюсове и минуси

defierofodds
Мнения: 1260
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от defierofodds » 08 юни 2020, 14:38

python12 написа:
08 юни 2020, 14:31
defierofodds написа:
08 юни 2020, 13:37
python12 написа:
08 юни 2020, 13:07


Кои са тези места ,за които си споменал в поста си ( за сравнението м/у А1 и Теленора) ?
Над Локорско, например. След последните къщи Теленор са на пълно 4Г, а А1 - не са, обаче съвсем малко по-нагоре 4Г-то изчезва, по-нагоре и 2Г-то дори, докато А1 имат 3Г и доста по-нагоре.

Тези дни забелязах същото и на Витоша. До тази година А1 имаха пълно 4Г нагоре при беседките над Златните мостове, а от ресторанта надолу - почти никакъв обхват в този район, редовно чезнеше напълно или имаше някакъв сигнал, но без нет. Тази година доста са подобрили нещата и 4Г има даже на разклона за Златните - където практически и 2Г-то беше минимално. А Теленор са именно както бяха А1 и обхватът чезне от ресторанта надолу. На Тихия кът също А1 е с пълно 4Г, Теленор има някакво колкото да не е без хич.

Извънградско яко издиша Теленор и обхватът бързо затихва, докато при А1 е много по-стабилен. В Града (Поне София) е обратното и засега на А1 все още затихва доста лесно 4Г-то, а 3Г-то в града често зависва и не се отваря нищо (Това се случва и с теленорското 3Г, но като че ли по-рядко).

там съм карал колело преди време в планината и са приятни пътеки за разходка, няма много хора по принцип и явно са решили ,че не е проблем голям. за другото , което казваш е по-интересно и се чудя как да си го обясня . хем едните генерално са по-добре извън градовете , а пък в самите градове ги няма,където мрежата е много по-гъста ....и как сигнала би "издишъл" както казваш в единия случай,а пък в другия да е ОК....
а, сравнявайки самата услуга на тези места, какво забелязваш?примерно, едните имат пълни черти ,а другите 1-2 , каква е услугата? моите наблюдения и сравнения са с Виваком , които според мен стоят доста добре
И на мен ми е странно, не знам как се получава така в градовете при положение, че А1 хем имат най-много клетки, хем скоро ги и подмениха. И действително, както казах, извънградско се забелязва подобрение от подмяната, но тук няма абсолютно никаква разлика преди и след. За чертите сигнал, общо взето и при 2-та оператора зависи от конкретното място. Може на 2 или даже 1 черта всичко да си върви ОК, а може и на 3-4 черти да цикли, когато става дума за 3Г (Където разстоянието от клетката е по-голямо, но има добра видимост, може би, и чертичките пак са повече. А в града и на пълен обхват пак си има места с проблемна връзка и при 2-та оператора. Примерно това зацикляне на 3Г-то, за което споменах, има място, на което ми се случва почти винаги, а обхватът си е 4-5 чертички).

За мен лично засега А1 са неизползваеми в София, освен ако не е data карта и можеш да си позволиш да я държиш на "LTE only". Иначе на много места преминава на 3Г, което от своя страна на много места и много често не пуска никакъв трафик. Имам приятелка с по-стар телефон, който не поддържа 4Г, и постоянно рестартира сим-картата, за да й тръгне нетът. И проблемът наистина не е от телефоните, понеже съвсем същото се получава и при мен.

Теленор пък са неизползваеми ако често излизаш от града. Не може да разчиташ и на 2Г, и то не на някакви отдалечени места.

Аз лично имам нет и на 2-та оператора - в София почти винаги си ползвам теленорския нет, а извън града - задължително А1, освен за тестове тук-там с теленорската.

Виваком не съм ги тествал от доста години, но поне в картата виждам доста подобрение в последно време. Но откъм тарифна политика определено си остават най-селския оператор и просто няма никакви разумни опции - те са неизползваеми пък в това отношение. При А1 и Теленор поне тук-там се появява по нещо, къде явно, къде не толкова, но с повечко търсене и чакане се намират изгодни неща все още. При Вива никога нищо за нови абонати, а за "лоялни" - постоянно вдигащи се цени.

Apple_fan
Мнения: 1845
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Apple_fan » 09 юни 2020, 09:48

Чак пък неизползваем да е, силно казано, но е факт, че А1 са единствените, при които 4Г-то минава на 3Г в затворени пространства. Не навсякъде, но поне на 1/4 от местата.

dicho_bg
Мнения: 79
Регистриран: 29 яну 2006, 13:53

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от dicho_bg » 09 юни 2020, 14:57

Здравейте, някой с проблеми с мрежата на А1 от/в/ района на Стара Загора дали има тук?
От 2-3 дни и на личната карта, и на служебната ми карта има позвънявания към мен, но често на позвъняващите не им дава никакъв сигнал, а аз нямам никакви пропуснати повиквания. Няма как да съм в район без обхват, няма как да е проблем с телефона, понеже картите са в два различни телефона и са сложени на авто-2G/3G свързаност. :?

Rumm
Мнения: 433
Регистриран: 15 окт 2006, 11:10

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Rumm » 09 юни 2020, 15:34

dicho_bg написа:
09 юни 2020, 14:57
Здравейте, някой с проблеми с мрежата на А1 от/в/ района на Стара Загора дали има тук?
От 2-3 дни и на личната карта, и на служебната ми карта има позвънявания към мен, но често на позвъняващите не им дава никакъв сигнал, а аз нямам никакви пропуснати повиквания. Няма как да съм в район без обхват, няма как да е проблем с телефона, понеже картите са в два различни телефона и са сложени на авто-2G/3G свързаност. :?
:) Нищо ново, и друг път се е случвало навсякъде. Когато не ти даде никакъв сигнал, спасението за набиращия е да прекъсне и пак да набере. Успех.

Dubspace
Мнения: 1851
Регистриран: 28 мар 2014, 19:21

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Dubspace » 09 юни 2020, 17:27

Какво правят Виваком в момента? Допреди малко нямах LTE за 2 минути, а сега от 390-400 Mbps download и 65 Mbps upload, паднах на 320 Mbps download и 35 Mbps upload?
iPhone 13 128 GB Starlight
Apple Watch Series 8 45 mm Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Xiaomi Mi11 Lite 5G Truffle Black

PanasonicMobile
Мнения: 445
Регистриран: 28 юли 2011, 11:56

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от PanasonicMobile » 09 юни 2020, 18:18

С Huawei p20 и а1 постигнах 395 down и 56 up. 1800+2100+2600. Интересно ми е реално тва 4х4 мимо ли е или само 256qam на трите честоти.

Note 10+ не вдигна повече от 300/35mbit. 4х4 мимо на band 7 го засича, но нещо не работи добре като втора сим карта, винаги е по нестабилна връзката спрямо единична карта в huawei.

ivobel721
Мнения: 1168
Регистриран: 05 юни 2018, 17:37
Местоположение: София/Варна

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от ivobel721 » 13 юни 2020, 18:38

Apple_fan написа:А1 са обновили картата си на покритие към 01.05.2020
От картата се вижда, че доста са разширили 4Г покритието си. Дори на някои места ми се струва, че са пуснали 4Г на 900 мхц.
Друго странно е, че са махнали 4Г покритието от Харманли и Любимец...
А1 имат 4G на 900 MHz от няколко месеца насам, но не се агрегира с нищо дори и на същата станция да има други честоти, трудно се свързва към него (иска слаб сигнал на останалите), а скоростите са каквото очаквах. Веднъж бях видял и на 3 MHz, но ппц са по 5 MHz.

Мисля, че съм виждал LTE 900 от А1 по пътя между Шумен и Търговище, а също и по жп линията между Мездра и Своге.ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Sent from my SM-G935F using Tapatalk



Apple_fan
Мнения: 1845
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Apple_fan » 22 юни 2020, 19:05

В картата на покритие на А1 се вижда, че и на други места има 4Г на 900 мхц. Дали няма скоро да доживеем Волте?

STE1
Мнения: 817
Регистриран: 14 окт 2006, 20:35

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от STE1 » 22 юни 2020, 19:29

За мен е голям проблем че Теленор са задали приоритет на банд 7 постоянно или е слаб сигнала или се почти губи в закрити помещения.
Screenshot_20200602-144033_Settings.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

python12
Мнения: 41
Регистриран: 31 мар 2020, 14:03

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от python12 » 23 юни 2020, 10:45

STE1 написа:
22 юни 2020, 19:29
За мен е голям проблем че Теленор са задали приоритет на банд 7 постоянно или е слаб сигнала или се почти губи в закрити помещения.Screenshot_20200602-144033_Settings.jpg
А , какви скорости се вдигат ми е интересно , има ли сървиз на това място? и къде е това , което си забелязъл

Отговори