Състояние на мрежите плюсове и минуси

Maxthon
Мнения: 650
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Maxthon » 01 юни 2020, 20:11

Dubspace написа:
01 юни 2020, 18:26
Теленор вече ИМАТ оптика до базовите си станции (благодарение на А1). Иначе за 4x4 MIMO, в България все не виждам никаква полза. Засега 256QAM закрепва нещата. Пък иначе, ще дам пример за автомагистрала Хемус (до Провадия). Теленор там имат Band 3 на -107, а Виваком - Band 8 на -107, което подсказва кой има по-добра услуга. И друго - Теленор също така разширяват покритието и подменят базовите си станции и в по-малките градове (видях в Провадия и Девня).
Имат, но явно не навсякъде след като продължават да изграджат такива оптични линии до базовите си станции. Силата на сигнала в посочената позиция означава или по-близка антена на Теленор или дори и да ползват еднаква локация различна насоченост на секторните антени. Точно няколкостонин метра в коя да е посока може да обърне силата на сигнала. Полза от телефонен апарат поддържащ Rx4 на съответната честота има и без да има 4х4 архитектура на мрежата. (мимо 4х2)

mjoy383
Мнения: 751
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от mjoy383 » 01 юни 2020, 21:31

Виваком пак ме изумиха от калпава мрежа, 4г в Покранините на Бургас , 1,30мгб, а в минно селище Черно море, обхват нула. На автомагистрала Тракия - нищо не се е променило освен, че само А1 и Теленор са изградили нови станции, Виваком не знам на какво разчита.

Maxthon
Мнения: 650
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Maxthon » 01 юни 2020, 22:44

mjoy383 написа:
01 юни 2020, 21:31
Виваком пак ме изумиха от калпава мрежа, 4г в Покранините на Бургас , 1,30мгб, а в минно селище Черно море, обхват нула. На автомагистрала Тракия - нищо не се е променило освен, че само А1 и Теленор са изградили нови станции, Виваком не знам на какво разчита.
Правиш ли си сметка какви чутовни глупости пишеш за пореден път? Наясно ли си как изобщо се строят нови станции, че твърдиш, че има построени? Точно пък от Теленор ли ще са построили нещо като гледат да минат най-тънко от както ги е взел Келнер. А това, че нямаш сигнал не обвинявай оператора. Просто толкова му е преко възможността на Ексинос модема....

defierofodds
Мнения: 1259
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от defierofodds » 02 юни 2020, 05:35

Maxthon написа:
01 юни 2020, 22:44
mjoy383 написа:
01 юни 2020, 21:31
Виваком пак ме изумиха от калпава мрежа, 4г в Покранините на Бургас , 1,30мгб, а в минно селище Черно море, обхват нула. На автомагистрала Тракия - нищо не се е променило освен, че само А1 и Теленор са изградили нови станции, Виваком не знам на какво разчита.
Правиш ли си сметка какви чутовни глупости пишеш за пореден път? Наясно ли си как изобщо се строят нови станции, че твърдиш, че има построени? Точно пък от Теленор ли ще са построили нещо като гледат да минат най-тънко от както ги е взел Келнер. А това, че нямаш сигнал не обвинявай оператора. Просто толкова му е преко възможността на Ексинос модема....
И ти не си прав - аз именно в картата на Вива забелязах нови места с покритие напоследък, при А1 също. Да, трудно е с новите базови станции, но кой казва, че не са задействали процедурата още преди 2 години, примерно? Пък и нали за 5Г се готвят, там така или иначе също ще има нужда от нови.

Теленор определено изостават напоследък, като не само имат нужда от изграждане на нови, ами и подмяна, настройка или и аз не знам какво на някои стари. Както писах по-назад (Преди няколко поста и друг спомена малко или много същото),има места, където хем сигналът им е по-силен от на А1, хем малко като почнеш да се отдалечаваш от населеното място с клетките, рязко го хваща липсата (Лошо разположение на клетките?), докато на А1 продължава да си го има.
Последна промяна от defierofodds на 02 юни 2020, 07:17, променено общо 1 път.

mjoy383
Мнения: 751
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от mjoy383 » 02 юни 2020, 06:49

Аз констатирам! Виваком по черноморието е в под всякаква критика. Теленор там е най-добре! За сведение ще ти кажа, че в района на Веринско само А1 и Теленор са с пълно покритие, а виваком е в режим Е, и не ми обяснявай какъв е модема на самсунг защото ползвам и айфони тамън три модела. Виваком продължава да са гола-вода извън София. В района на Клисура, мрежата на виваком беше в режим Е, 3г им е само да се вижда , нулев трафик.

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5795
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Вито » 02 юни 2020, 08:35

В базата на БТА в Шкорпиловци като бях преди няколко години Виваком нямаше обхват. Писах им, но повече не съм ходил там да проверя оправено ли е. На плажа си имах 4Г, а той е непосредствено до базата.

STE1
Мнения: 817
Регистриран: 14 окт 2006, 20:35

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от STE1 » 02 юни 2020, 14:50

Последните два месеца у дома на центъра на Пазарджик се влоши драстично сигнала на Теленор -120 dBm 20asu , незнам какво правят .Според картата на покритието трябва да е много добро :D .

python12
Мнения: 41
Регистриран: 31 мар 2020, 14:03

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от python12 » 08 юни 2020, 13:07

defierofodds написа:
02 юни 2020, 05:35
Maxthon написа:
01 юни 2020, 22:44
mjoy383 написа:
01 юни 2020, 21:31
Виваком пак ме изумиха от калпава мрежа, 4г в Покранините на Бургас , 1,30мгб, а в минно селище Черно море, обхват нула. На автомагистрала Тракия - нищо не се е променило освен, че само А1 и Теленор са изградили нови станции, Виваком не знам на какво разчита.
Правиш ли си сметка какви чутовни глупости пишеш за пореден път? Наясно ли си как изобщо се строят нови станции, че твърдиш, че има построени? Точно пък от Теленор ли ще са построили нещо като гледат да минат най-тънко от както ги е взел Келнер. А това, че нямаш сигнал не обвинявай оператора. Просто толкова му е преко възможността на Ексинос модема....
И ти не си прав - аз именно в картата на Вива забелязах нови места с покритие напоследък, при А1 също. Да, трудно е с новите базови станции, но кой казва, че не са задействали процедурата още преди 2 години, примерно? Пък и нали за 5Г се готвят, там така или иначе също ще има нужда от нови.

Теленор определено изостават напоследък, като не само имат нужда от изграждане на нови, ами и подмяна, настройка или и аз не знам какво на някои стари. Както писах по-назад (Преди няколко поста и друг спомена малко или много същото),има места, където хем сигналът им е по-силен от на А1, хем малко като почнеш да се отдалечаваш от населеното място с клетките, рязко го хваща липсата (Лошо разположение на клетките?), докато на А1 продължава да си го има.
Кои са тези места ,за които си споменал в поста си ( за сравнението м/у А1 и Теленора) ?

defierofodds
Мнения: 1259
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от defierofodds » 08 юни 2020, 13:37

python12 написа:
08 юни 2020, 13:07
defierofodds написа:
02 юни 2020, 05:35
Maxthon написа:
01 юни 2020, 22:44


Правиш ли си сметка какви чутовни глупости пишеш за пореден път? Наясно ли си как изобщо се строят нови станции, че твърдиш, че има построени? Точно пък от Теленор ли ще са построили нещо като гледат да минат най-тънко от както ги е взел Келнер. А това, че нямаш сигнал не обвинявай оператора. Просто толкова му е преко възможността на Ексинос модема....
И ти не си прав - аз именно в картата на Вива забелязах нови места с покритие напоследък, при А1 също. Да, трудно е с новите базови станции, но кой казва, че не са задействали процедурата още преди 2 години, примерно? Пък и нали за 5Г се готвят, там така или иначе също ще има нужда от нови.

Теленор определено изостават напоследък, като не само имат нужда от изграждане на нови, ами и подмяна, настройка или и аз не знам какво на някои стари. Както писах по-назад (Преди няколко поста и друг спомена малко или много същото),има места, където хем сигналът им е по-силен от на А1, хем малко като почнеш да се отдалечаваш от населеното място с клетките, рязко го хваща липсата (Лошо разположение на клетките?), докато на А1 продължава да си го има.
Кои са тези места ,за които си споменал в поста си ( за сравнението м/у А1 и Теленора) ?
Над Локорско, например. След последните къщи Теленор са на пълно 4Г, а А1 - не са, обаче съвсем малко по-нагоре 4Г-то изчезва, по-нагоре и 2Г-то дори, докато А1 имат 3Г и доста по-нагоре.

Тези дни забелязах същото и на Витоша. До тази година А1 имаха пълно 4Г нагоре при беседките над Златните мостове, а от ресторанта надолу - почти никакъв обхват в този район, редовно чезнеше напълно или имаше някакъв сигнал, но без нет. Тази година доста са подобрили нещата и 4Г има даже на разклона за Златните - където практически и 2Г-то беше минимално. А Теленор са именно както бяха А1 и обхватът чезне от ресторанта надолу. На Тихия кът също А1 е с пълно 4Г, Теленор има някакво колкото да не е без хич.

Извънградско яко издиша Теленор и обхватът бързо затихва, докато при А1 е много по-стабилен. В Града (Поне София) е обратното и засега на А1 все още затихва доста лесно 4Г-то, а 3Г-то в града често зависва и не се отваря нищо (Това се случва и с теленорското 3Г, но като че ли по-рядко).

python12
Мнения: 41
Регистриран: 31 мар 2020, 14:03

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от python12 » 08 юни 2020, 14:31

defierofodds написа:
08 юни 2020, 13:37
python12 написа:
08 юни 2020, 13:07
defierofodds написа:
02 юни 2020, 05:35


И ти не си прав - аз именно в картата на Вива забелязах нови места с покритие напоследък, при А1 също. Да, трудно е с новите базови станции, но кой казва, че не са задействали процедурата още преди 2 години, примерно? Пък и нали за 5Г се готвят, там така или иначе също ще има нужда от нови.

Теленор определено изостават напоследък, като не само имат нужда от изграждане на нови, ами и подмяна, настройка или и аз не знам какво на някои стари. Както писах по-назад (Преди няколко поста и друг спомена малко или много същото),има места, където хем сигналът им е по-силен от на А1, хем малко като почнеш да се отдалечаваш от населеното място с клетките, рязко го хваща липсата (Лошо разположение на клетките?), докато на А1 продължава да си го има.
Кои са тези места ,за които си споменал в поста си ( за сравнението м/у А1 и Теленора) ?
Над Локорско, например. След последните къщи Теленор са на пълно 4Г, а А1 - не са, обаче съвсем малко по-нагоре 4Г-то изчезва, по-нагоре и 2Г-то дори, докато А1 имат 3Г и доста по-нагоре.

Тези дни забелязах същото и на Витоша. До тази година А1 имаха пълно 4Г нагоре при беседките над Златните мостове, а от ресторанта надолу - почти никакъв обхват в този район, редовно чезнеше напълно или имаше някакъв сигнал, но без нет. Тази година доста са подобрили нещата и 4Г има даже на разклона за Златните - където практически и 2Г-то беше минимално. А Теленор са именно както бяха А1 и обхватът чезне от ресторанта надолу. На Тихия кът също А1 е с пълно 4Г, Теленор има някакво колкото да не е без хич.

Извънградско яко издиша Теленор и обхватът бързо затихва, докато при А1 е много по-стабилен. В Града (Поне София) е обратното и засега на А1 все още затихва доста лесно 4Г-то, а 3Г-то в града често зависва и не се отваря нищо (Това се случва и с теленорското 3Г, но като че ли по-рядко).

там съм карал колело преди време в планината и са приятни пътеки за разходка, няма много хора по принцип и явно са решили ,че не е проблем голям. за другото , което казваш е по-интересно и се чудя как да си го обясня . хем едните генерално са по-добре извън градовете , а пък в самите градове ги няма,където мрежата е много по-гъста ....и как сигнала би "издишъл" както казваш в единия случай,а пък в другия да е ОК....
а, сравнявайки самата услуга на тези места, какво забелязваш?примерно, едните имат пълни черти ,а другите 1-2 , каква е услугата? моите наблюдения и сравнения са с Виваком , които според мен стоят доста добре

Отговори