Състояние на мрежите плюсове и минуси

Rumm
Мнения: 433
Регистриран: 15 окт 2006, 11:10

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Rumm » 11 май 2020, 13:30

mjoy383 написа:
11 май 2020, 11:52
Тогава я ми обясни как така на кръговото където за околовръсния път и магистрала Люлин, Виваком е в режим Е и преди тунелите става 3г с нулева скорост. Магистрала Тракия от Вакарел до Ихтиман е в режим Е, траянови врата е в режим Е до разклона на Велинград. т.н. 4,5 г в огормна част от софия е с ниво на покритие 2-3 чертички, а само 4 г им е по-пълен обхвата. Врежим на стреем телевизия непрекъснато прекъсва ( нищо че в моя район е 560мгбс данлоуд) , но все тая. За качество на разговорите да не говорим – руска радиостанция през 80-те. Изобщо не ми ги хвали. А1 и 3г им е по-бързо от 4г на 900мгц. на Теленор и на Виваком....тествал съм в почти цяла България. В центъра на София Виваком често ми е в Е режим, а Волте ту има ту няма.
Явно нарочно избираш точки с лошо покритие на Виваком. Въобще, ама въобще не е вярно, че са с най-лошата мрежа и не ставала за стрийм. Всеки оператор има зони с по-слабо покритие, но от това не следва да се правят кардинални заключения. Що се отнася за разговорите и Виваком имат HD Voice, но САМО за връзка между техните абонати. Нека бъдем обективни. :)

Apple_fan
Мнения: 1845
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Apple_fan » 11 май 2020, 13:36

Rumm написа:
11 май 2020, 13:30
mjoy383 написа:
11 май 2020, 11:52
Тогава я ми обясни как така на кръговото където за околовръсния път и магистрала Люлин, Виваком е в режим Е и преди тунелите става 3г с нулева скорост. Магистрала Тракия от Вакарел до Ихтиман е в режим Е, траянови врата е в режим Е до разклона на Велинград. т.н. 4,5 г в огормна част от софия е с ниво на покритие 2-3 чертички, а само 4 г им е по-пълен обхвата. Врежим на стреем телевизия непрекъснато прекъсва ( нищо че в моя район е 560мгбс данлоуд) , но все тая. За качество на разговорите да не говорим – руска радиостанция през 80-те. Изобщо не ми ги хвали. А1 и 3г им е по-бързо от 4г на 900мгц. на Теленор и на Виваком....тествал съм в почти цяла България. В центъра на София Виваком често ми е в Е режим, а Волте ту има ту няма.
Явно нарочно избираш точки с лошо покритие на Виваком. Въобще, ама въобще не е вярно, че са с най-лошата мрежа и не ставала за стрийм. Всеки оператор има зони с по-слабо покритие, но от това не следва да се правят кардинални заключения. Що се отнася за разговорите и Виваком имат HD Voice, но САМО за връзка между техните абонати. Нека бъдем обективни. :)
Дори при разговор Виваком-Виваком качеството е плачевно.

mjoy383
Мнения: 755
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от mjoy383 » 11 май 2020, 19:57

Hd voice на виваком става само между еднакви модели телефони, с останалите са гола-вода, а върхът е А1-Виваком .....нищо не се разбира какво говори абоната, същото важи и при международни разговори. Съжалявам, че съм техен абонат, но другите не пуснаха неограничен мобилен нет.... иначе с банкет ще се разкарам от тях. За обслужване - без коменрар! Явно си бъркат кафето сутрин с уран вместо захар.... толкова неадекватни и самоповярвали си служители

Maxthon
Мнения: 652
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Maxthon » 11 май 2020, 21:39

mjoy383 написа:
11 май 2020, 19:57
Hd voice на виваком става само между еднакви модели телефони, с останалите са гола-вода, а върхът е А1-Виваком .....нищо не се разбира какво говори абоната, същото важи и при международни разговори. Съжалявам, че съм техен абонат, но другите не пуснаха неограничен мобилен нет.... иначе с банкет ще се разкарам от тях. За обслужване - без коменрар! Явно си бъркат кафето сутрин с уран вместо захар.... толкова неадекватни и самоповярвали си служители
Хд войс работи между телефони поддържащи Amr_Wb през 3г мрежа, а такива повярвай ми има много (почти всички телефони от близките 4-5 години). По същият начин работи и в мрежата на А1. Водил съм хд войс разговори със всякакви марки и модели телефони като качеството много повече се влияе от състоянитето на телефона. Пример от днес идеално се чувах на чисто 3г/3г разговор с Пиксел 3хл. Обратното с баща ми (стар редми 1s) се чува доста по-различно и като цяло зле. Списъка с телефони мога да го допълня и със стари телефони като Huawei P8 lite, Samsung S5 и и модел на LG, който в момента не мога да се точно кой беше. Така, че по отговора ти, че едва ли не работи хд войс само между една марка телефони не отговаря на истината.

mjoy383
Мнения: 755
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от mjoy383 » 12 май 2020, 06:40

Аз какво пиша, вие какво ми отговаряте. ВОЛТЕ на Теленор е в пъти по-добро от Виваком, Виваком-Виваком е най-добро само когато си в hd + , a Vivacom - A1 качеството е нулево. Теленор с който и оператор (нациоален или международен) се свързва се чувства прекрасно. Имат hd и с американски мрежи. Виваком с никой от международните оператори няма качествена връзка. Така по-ясен ли съм или вече да демонстрирам.

r3tr0
Мнения: 556
Регистриран: 03 дек 2009, 00:14

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от r3tr0 » 13 май 2020, 11:15

mjoy383 написа:
12 май 2020, 06:40
Аз какво пиша, вие какво ми отговаряте. ВОЛТЕ на Теленор е в пъти по-добро от Виваком, Виваком-Виваком е най-добро само когато си в hd + , a Vivacom - A1 качеството е нулево. Теленор с който и оператор (нациоален или международен) се свързва се чувства прекрасно. Имат hd и с американски мрежи. Виваком с никой от международните оператори няма качествена връзка. Така по-ясен ли съм или вече да демонстрирам.
И аз от лични впечатления мога да потвърдя, че когато говоря с Виваком качеството е доста лошо.

Apple_fan
Мнения: 1845
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Apple_fan » 15 май 2020, 14:40

А1 са обновили картата си на покритие към 01.05.2020
От картата се вижда, че доста са разширили 4Г покритието си. Дори на някои места ми се струва, че са пуснали 4Г на 900 мхц.
Друго странно е, че са махнали 4Г покритието от Харманли и Любимец...

defierofodds
Мнения: 1267
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от defierofodds » 15 май 2020, 18:36

Apple_fan написа:
15 май 2020, 14:40
А1 са обновили картата си на покритие към 01.05.2020
От картата се вижда, че доста са разширили 4Г покритието си. Дори на някои места ми се струва, че са пуснали 4Г на 900 мхц.
Друго странно е, че са махнали 4Г покритието от Харманли и Любимец...
И 3Г-то, като че ли, е изчезнало от някои места - нямаха ли на Рилски манастир? Сега е само 2Г. Иначе има и места с нови клетки, примерно Шипочене до Самоков.

Като цяло доста странна карта, като прибавим изчезването на 4Г от определени райони.

Apple_fan
Мнения: 1845
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Apple_fan » 15 май 2020, 21:16

defierofodds написа:
15 май 2020, 18:36
Apple_fan написа:
15 май 2020, 14:40
А1 са обновили картата си на покритие към 01.05.2020
От картата се вижда, че доста са разширили 4Г покритието си. Дори на някои места ми се струва, че са пуснали 4Г на 900 мхц.
Друго странно е, че са махнали 4Г покритието от Харманли и Любимец...
И 3Г-то, като че ли, е изчезнало от някои места - нямаха ли на Рилски манастир? Сега е само 2Г. Иначе има и места с нови клетки, примерно Шипочене до Самоков.

Като цяло доста странна карта, като прибавим изчезването на 4Г от определени райони.
На Рилски манастир винаги е било 2Г, но странното е, че на много места 4Г-то е колкото 3Г-то, което може да значи, че са пуснали 4Г на 900 мхц.

defierofodds
Мнения: 1267
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от defierofodds » 15 май 2020, 21:32

Apple_fan написа:
15 май 2020, 21:16
defierofodds написа:
15 май 2020, 18:36
Apple_fan написа:
15 май 2020, 14:40
А1 са обновили картата си на покритие към 01.05.2020
От картата се вижда, че доста са разширили 4Г покритието си. Дори на някои места ми се струва, че са пуснали 4Г на 900 мхц.
Друго странно е, че са махнали 4Г покритието от Харманли и Любимец...
И 3Г-то, като че ли, е изчезнало от някои места - нямаха ли на Рилски манастир? Сега е само 2Г. Иначе има и места с нови клетки, примерно Шипочене до Самоков.

Като цяло доста странна карта, като прибавим изчезването на 4Г от определени райони.
На Рилски манастир винаги е било 2Г, но странното е, че на много места 4Г-то е колкото 3Г-то, което може да значи, че са пуснали 4Г на 900 мхц.
Да, така изглежда, макар и само на много забутани места. От друга страна на Локорско, според картата им, трябва да е на 1800 и като тръгнеш нагоре в планината наистина отслабва в началото, но в същото време доста нагоре не изчезва, Докато на Теленор, според картата, трябва да е 900 и наистина в началото е на макс, за разлика от А1; но пък и много бързо го хваща липсата по-нагоре. Интересното е, че с 3г и 2г е същото - все едно всичко им е на 1800/2100. Малко да се качиш нагоре и няма интернет, сигналът е на минимум и по-нагоре масово изчезва напълно.
Може би просто на места просто е зле избрано мястото за монтаж?

Отговори