4G Теленор

Apple_fan
Мнения: 1845
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Re: Re: Re: 4G Теленор

Мнение от Apple_fan » 13 дек 2016, 12:21

[quote]Не се ли оплаквахте точно Вие, че не искате Теленор да строи базова станция на блока Ви?[/quote]
И аз го намирам това за много странно. Всеки се оплаква, че на дадено място няма добра мрежа, но когато започне изграждането на клетка, започват протести, подписки и т.н.

behroozwolf
Мнения: 555
Регистриран: 16 авг 2010, 09:21

Re: Re: Re: 4G Теленор

Мнение от behroozwolf » 13 дек 2016, 18:29

Незаконен строеж на базисна станция :D. И пак ще го кажа, ако Теленор си бяха направили, всичко както си му е по реда, нямаше да има жалби, и скоро спечелено дело ;). Даже дори клаузи от договора, сами казват определени неща, че са направени, а такива няма, както и пълномощно май няма :D.

samoznai
Мнения: 1393
Регистриран: 05 дек 2008, 12:56

Re: Re: Re: Re: 4G Теленор

Мнение от samoznai » 14 дек 2016, 09:32

Хаха, май сами не знаете какво искате, но то си е Ваша работа...

ogs
Мнения: 101
Регистриран: 24 юли 2005, 09:40

Re: Re: Re: Re: 4G Теленор

Мнение от ogs » 14 дек 2016, 09:58

По-добре е "базисната" станция да е на твоя блок, понеже ако откажеш има голяма вероятност да я сложат на съседния, което е много по-лош вариант. А таква ви плащат и нелош наем.

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: 4G Теленор

Мнение от tzincbg » 14 дек 2016, 10:59

Още нещо - по-лошо е да са нарядко базовите станции - така телефонът излъчва повече, грее и пада батерията за половин ден, докато с все сила "вика" до станцията, а операторът е принуден да вдигне мощността на станциите.
То пак не е опасно лъчението, но ако приемем, че е опасно това е по-лош вариант.

behroozwolf
Мнения: 555
Регистриран: 16 авг 2010, 09:21

Re: Re: Re: Re: Re: 4G Теленор

Мнение от behroozwolf » 14 дек 2016, 19:24

Еми ако го направят, както му е законовият път и хората са съгласни, защо да не сложат. Но тук вече ще стане дума за реален договор и определени хора няма да си получат парите под масата, и някоя частна фирма, няма да използва станцията, за своя цел. Но за това според мен е късно, просто защото действията на оператора, говорят зле за него.

Swabhav
Мнения: 442
Регистриран: 27 фев 2009, 17:19

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 4G Теленор

Мнение от Swabhav » 15 дек 2016, 13:29

[Quote]Но тук вече ще стане дума за реален договор и определени хора няма да си получат парите под масата, и някоя частна фирма, няма да използва станцията, за своя цел.[/Quote]

Незнам какво сте си въбразили във вашия блок, но парите при всички оператори се превеждат по сметка и при надлежно подписан договор. Такива неща пари под масата няма. Не че хората не искат, просто телекомите не дават. Когато работих в Глобул преди 13 години, много хора са си правили устата я за телефонче, я за услуга, как да им обясниш, не че не опитвах, че подобни практики нямат почва при телекомите. :) Колкото до станцията, тя се ползва само като станция, ако някой си прави думата за нещо друго, няма да му се получи. :)

Но вие си знаете най-добре. :)

Johnniie
Мнения: 397
Регистриран: 20 апр 2013, 16:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 4G Теленор

Мнение от Johnniie » 15 дек 2016, 20:10

Няма нужда да обясняваш каквото и да било.Хората просто си мислят,че оператора трябва да им плаща някакви баснословни суми за наем.Изведнъж някой си се е обадил някъде си и веднага му предложили оферта от 750лв без преговори,пък те горките се договорили за 450лв само ужас.Видиш ли мобилния оператор независимо кой е той,сключил договор с живущите без изрядни документи.Само това като чуеш и е ясна работата.Много ми е интересно,как нотариуса е заверил договора без необходимите документи или и той е в играта на домоуправителя и оператора зз получаване на пари под масата.Аз лично не ви вярвам категорично.

В момента скоростите на Теленор са адски ниски.Поне в Пловдив немога да постигна скорост по-висока от 25-30mbps.На мен лично ми стигат като се има предвид,че домашния ми интернет е 50mbps.В сравнение преди лятото под 55-60mbps не съм падал.Покритието е стабилно,но скоростите паднаха определено.

behroozwolf
Мнения: 555
Регистриран: 16 авг 2010, 09:21

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 4G Теленор

Мнение от behroozwolf » 15 дек 2016, 21:00

Нотариуса го интересува, единствено и сам ода си вземе таксата. Актуално пълномощно, подписано от живущите няма, ако е ползвано някакво стара, вадено преди години, е друг въпрос. Факта, че предполагаемият човек, който се смята за инициатор на цялата работа, се пени, т.е беше ядосан, като разбра за подписка, жалба и съд, говори добре, защото знае, че документите не са изрядни и се притеснява ясно човека. А и Теленор, лесно може да каже, че са били излъгани, от домоуправителя или, че нотариуса е заверил грешни документи и пред съда, да каже, че са ми дали 2-4 хил.лв. вече и ако желаят хората, просто предоговаряне на условията,но пък за това първо трябва да анулира сегашният измислен договор, после да се мине през реално и истинско общо събрание на вход, след това общо събрание на блок и чак тогава ще може да се сключва договор. Но както и да е, дори да подкупят съдията и да им мине номера, има си втора инстанция и едно предаване, тогава и Гспод не може да ги спаси :). А дори и Господ да ги спаси, просто ще си имат бъдещи метеорологични зависимости :D.

Отговори