Въпрос относно Виваком

DNST
Регистриран: 05 яну 2016, 09:40

Въпрос относно Виваком

Мнение от DNST » 30 сеп 2016, 12:22

Колеги, звъняха ми МНОГОкратно и нахално непознати номера на вивакомския ми номер. Тъй като и аз, подобно на повечето потребители тук, работя не успявам да отвърна на всяко едно. Най-накрая успях да вдигна телефона и някаква жена започна да ми рекламира бяла кредитна карта от не знам си къде с не знам си какви екстри и прочие и то най-нахално, въпреки че отказах да я изслушам и се опитах да бъда максимално любезен.

Въпросът ми е Виваком имат ли право да раздават телефонния ми номер на този и на онзи, тъй като освен номера, знаеха името и на притежателя, възрастта му и от кой град е. Това трябва да е подсъдимо (angry)

KuKeR
Регистриран: 31 окт 2006, 10:37

Re: Въпрос относно Виваком

Мнение от KuKeR » 30 сеп 2016, 12:31

[Quote]Въпросът ми е Виваком имат ли право да раздават телефонния ми номер на този и на онзи..[/Quote]
И защо реши, че точно те са предоставили твоя номер на трети лица? Само защото им се водиш клиент ли?

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Въпрос относно Виваком

Мнение от tzincbg » 30 сеп 2016, 12:39

Най-вероятно не са те, защото аз и други техни клиенти не получаваме такива обаждания. Най-вероятно са ти ползвали/продали данните след регистрации за кредит, за игра на магазин, за промоции във фейсбук или други сайтове, обяви. Някъде, където си го регистрирал е изтекъл и маркетинговият анализ на личните ти данни е показал,че си подходящ за еди -какви си оферти. Най-вероятно не е незаконно дори- някъде си тикнал или е било написано в правилата,че се съгласяваш данните ти да бъдат ползвани с цел маркетинг. Може да СЕ ПОДАДЕ жалба за отписване, но трябва да локализираш от коя фирма е изтекъл номерът ти- аз бих почнал от тази, която спомена. Тази карта не е единственият им продукт, имат и марка за бързи кредити, може да си участвал в някоя от техните игри за 100лв във фейсбук.

D0N4T3LL0
Регистриран: 13 мар 2015, 10:34

Мнение от D0N4T3LL0 » 30 сеп 2016, 12:48

Преди време и аз така се дразнех, че ми звънят да ме занимават с глупости, даже мислех да ги питам от къде ми имат номера, но после видях, че вече навсякъде при подписване на договори било то с оператор или банка да речем си го имат като отделна точка и нямаш опция "не искам".

Воден-дух
Регистриран: 01 дек 2010, 14:58

Мнение от Воден-дух » 30 сеп 2016, 13:52

Когато подписваш договор с който и да е мобилен ко-оператор, чети много внимателно под какво се подписваш - включително искай да ти разпечатат и общите условия! Във всеки договор с мобилен ко-оператор има един ред, че си съгласен данните ти да бъдат предоставяни на трети лица - аз винаги изрично настоявам да махнат отметката в квадратчето пред този текст, затова и ми звънят единствено от Вивата с оферти :-) Жена ми е абонат на Ментел и също й звъняха тези навлеци от бялата карта :-(

samoznai
Регистриран: 05 дек 2008, 12:56

Мнение от samoznai » 30 сеп 2016, 13:54

Доколкото знам, Бяла карта е продукт на ПИБ. Банката ти има всички данни, ако си им или си бил клиент, така че ясно откъде го имат - Виваком нямат общо.
А както ти казаха вече, вероятно си дал номера и данните си на още поне 10 места, откъдето да ти го имат...

Ivo32
Регистриран: 04 мар 2014, 12:11

Мнение от Ivo32 » 30 сеп 2016, 14:49

Бяла карта няма нищо общо с ПИБ. Тя се предлага от АКСЕС ФАЙНАНС ООД, които сега ги купуват Изикредит.

Воден-дух
Регистриран: 01 дек 2010, 14:58

Мнение от Воден-дух » 30 сеп 2016, 14:56

Нито аз, нито някой от семейството ми, е имал каквито и да е взаимоотношения с ПИБ, ПИК, МИГ и прочие!

terry1
Регистриран: 24 сеп 2007, 17:01

Мнение от terry1 » 30 сеп 2016, 16:34

Никой който има право да е администратор на данни няма право да ги дава на трети страни, освен ако не си му длъжник, но и тогава пак трябва да те извести предварително. Тук съм сигурен, че с данни се злоупотребява съвсем умишлено, най-вероятно срещу заплащане и най-вече от мобилните оператори.

r3tr0
Регистриран: 03 дек 2009, 00:14

Мнение от r3tr0 » 30 сеп 2016, 20:45

Абсолютно вярно ! Аз лично Ви съветвам да си подадете жалба в комисията за защита на личните данни, както направих и аз :) Там си знаят работата.

Отговори