Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Swabhav
Регистриран: 27 фев 2009, 17:19

Re: Re: Re: Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от Swabhav » 24 мар 2016, 11:35

[Quote]Това ме наввде на мисълта наистина, обаче има редки случай в които искат данни като ЕГН например, или отговор на таен въпрос, тъй като оже отсрещната страна да не е търсения човек, а някой който има достъп до телефона му в момента на позвъняване. [/Quote]

При Боб искат ЕГН, при Вива - таен въпрос. Лична карта не се иска. данните трябва да ги има в системата.

vanci1990
Регистриран: 28 авг 2012, 15:04

Re: Re: Re: Re: Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от vanci1990 » 24 мар 2016, 11:44

Знам и затова съм объркан. Но ще пиша какъв е точно случая. Освен това имам забавен случай с Германос, там ми дадоха подробни данни за потреблението на мой познат, данни които никога не трябва да ми ги дават, а само на титуляра на номера и то срещу лична карта, данните бяха, продължителност на договор, адрес и ЕГН на титуляра, колко минути има и изговаря по договор, с кои телефонни номера говори, утройство на лизинг - марка, модел, стойност на месечните вноски, колко остава вноски остават до изплащането му, дадоха ми и номерата от групата за приятели. И всичко това за да ме примамят да мина на договор от предплатена ;).

AVKansazov
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от AVKansazov » 24 мар 2016, 11:44

[Quote]Защо е проблем на оператора ли? Ами защото заблужадават с обажданията си, тоест казват ама имате подарък от нас като лоялен платец.[/Quote]
Ама много си упорит.Ти му казваш че това мирише на телефонна измама той "оператора та оператора" само защото и казали че от него се обаждат.
И аз ти казвам че съм от ФБР, вервай ми ;)
От германос бяха идиоти които бяха готови да продадат майка си и баща си за малко таргет да си вземат бонуса.Как са ме лъгали там няма да говорим...
Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Huawei MediaPad M5 Lite 8.0 + Xiaomi MiBox 3 8.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro

vanci1990

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от vanci1990 » 24 мар 2016, 11:47

Чакай бре човек не изключвам и двата варианта. Както казах ще се обърнем и към полицията и към Близу. Язе обаче под секрет да ти кажа че съм от ФСБ Русия :D. Защо мислиш че сега от външните кол цетрова за подновявания на договори са различни? Таргет да има че са на процент, всъщност за сключен договор е по лев, ако не е сключен 20 стотинки. Ако пък не сключиш 20 договора за седмица ти имаш одръжки от заплатата, ако така продължаваш, спираш работа за цетъра.

AVKansazov
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от AVKansazov » 24 мар 2016, 11:52

Тогава дай да не се следим защото ще се хванем :P
Нямат право да ти искат личните данни ей така по телефона.Така като говорим би ли си написал номера на банковата сметка и паролата тук.То това е форум само с наши хора кой би ти бръкнал вътре ;)
Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Huawei MediaPad M5 Lite 8.0 + Xiaomi MiBox 3 8.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro

vanci1990

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от vanci1990 » 24 мар 2016, 11:59

Хах, за банковата сметка що не, тя е на -1.79 тъй че :D. Знам че не трябва да ти искат данните, но в повечето случаи го правят, също така никой няма право да ти прави ксерокс на личната карта ама го правят нали така? Пак казвам ако е измама се извинявам на оператора, ама както вече съм обеден какво правят, докато не се докаже че не са те, край те са ей. Ако са те обаче и искат така данни... Кво ли ще кажат институциите?

velnsl
Регистриран: 30 сеп 2007, 00:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от velnsl » 26 мар 2016, 11:19

Не искам за защитавам Мтел, но това може би изобщо не са били техни представители. В този случай аз лично бих си сменил незабавно личната карта. Не се знае кой с каква цел ще изполлзва личните данни на тъщата. Възможно е задари тази найна наивност голяма част от наследството на автора да отиде в чужди ръци.
Тъкмо викам много оплаквания от Мтел е нещо напълно нормално, а то каква била работата.
Мтел може енциклопедия да напише с такова заглавие като на темата. За тях няма тайни в тази област. Те са много иновативни в тази област.

Nuckito
Регистриран: 01 авг 2008, 19:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от Nuckito » 26 мар 2016, 12:40

Абе не знам дали струва напълно да се сменя картата (предвид, че с личните данни вече може да са направени поразии), но не е зле да се провери на нейното ЕГН какво излиза като ЦКР http://www.bnb.bg/AboutUs/AUFAQ/CONTR_CREDIT_REGISTER_FAQ

Бързите кредите се отпускат с СМС-и и срещу много малко информация, така че това може да е било достатъчно. Лошото е, че ако е станало такова нещо ще трябва да плаща докато не се докаже измамата.

vanci1990

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от vanci1990 » 29 мар 2016, 09:15

Оказа се че точно че Мтел/Близу са се обаждали, днес в 14 ще идва куриер за доставка на новия договор и устройство. Казах на тъщата да отказва всичко и да иска бланката за отказ от услугите. Не е телефонна измама, а нов вид зарибявка на клиенти. Е няма да се извинявам на оператора. При опит от моя страна да науча дали има договор на нейно име я Близу и Мтел, срещнах мълчание и след това служите започват да мънкат и накрая ми казват ми има някакъв договор за аналогова кабелна до 20 декември тази година.

Отговори