Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мilen
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Мilen » 16 апр 2019, 00:50

skyways написа:
15 апр 2019, 22:54
Презареждането не дава такъв обем трафик. За това като изтече валидността на първоначалния обем вземаш друга карта което прави ситуацията още по абсурдна.

Абсурд отвсякъде. Всеки месец взимаш нова предплатена сим карта и хвърляш старата в кошчето. Но ще те водят още 6 месеца клиент в отчетите си. Побъркаха ли се в търговските отдели на операторите- нямам никакво логично обяснение...

Иначе тази оферта- 10 000 МБ Виваком, 30 дни, 5 лв., ми се струва най-изгодна. Взимаш си 5 такива карти (за 5 карти е безплатна доставката) и си ползваш за няколко месеца напред. Втора карта за месеца отваряш само ако си израходвал първата с 10 000 МБ. На практика това са си пакети за нет по 5 лв.- 10 000 МБ. Дори и 4 такива да активираш за месеца със 40 000 МБ общо, ще платиш 20 лв.- смешна цена!

Потребителски аватар
Blue Sky
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47
Контакти:

Мнение от Blue Sky » 16 апр 2019, 07:30

Мilen написа:
16 апр 2019, 00:50
skyways написа:
15 апр 2019, 22:54
Презареждането не дава такъв обем трафик. За това като изтече валидността на първоначалния обем вземаш друга карта което прави ситуацията още по абсурдна.

Абсурд отвсякъде. Всеки месец взимаш нова предплатена сим карта и хвърляш старата в кошчето. Но ще те водят още 6 месеца клиент в отчетите си. Побъркаха ли се в търговските отдели на операторите- нямам никакво логично обяснение...

Иначе тази оферта- 10 000 МБ Виваком, 30 дни, 5 лв., ми се струва най-изгодна. Взимаш си 5 такива карти (за 5 карти е безплатна доставката) и си ползваш за няколко месеца напред. Втора карта за месеца отваряш само ако си израходвал първата с 10 000 МБ. На практика това са си пакети за нет по 5 лв.- 10 000 МБ. Дори и 4 такива да активираш за месеца със 40 000 МБ общо, ще платиш 20 лв.- смешна цена!
Някой някога пазарувал ли е от тези съмнителни хора? И от друга страна на чие име са регистрирани тези карти, като лимитът отдавна е до 10 карти на човек или това не важи за data картите?
Genesis (9:6): "Whoever sheds human blood, by humans his blood will be shed, for God made humans in his image."
Битие (9:6): "Който пролее човешка кръв, и неговата кръв от човек ще се пролее; защото Бог направи човека по Своя образ."

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 16 апр 2019, 07:49

Дори и 4 такива да активираш за месеца със 40 000 МБ общо, ще платиш 20 лв.- смешна цена!
Теленора ми ги дават тези 40 000 МБ, ако преподпиша за нови две години и с нова бисквитка за 20 лева при такса 20,99 лв. И понеже съм в последните три седмици за преподписване, ми е изчезнала офертата от профила, но в техен магазин я взимам веднага.
Някой някога пазарувал ли е от тези съмнителни хора? И от друга страна на чие име са регистрирани тези карти, като лимитът отдавна е до 10 карти на човек или това не важи за data картите?
Най-вероятно е някой субект от тъмен произход, да се изразя по-меко (нали се засягаш на тая тема), който е регистрирал няколко хиляди карти по операторите на “братята” от катуна.
Samsung Galaxy S9+ 64GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy Watch Active
Samsung Galaxy Buds

Потребителски аватар
Blue Sky
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47
Контакти:

Мнение от Blue Sky » 16 апр 2019, 07:59

Ванката написа:
16 апр 2019, 07:49
Дори и 4 такива да активираш за месеца със 40 000 МБ общо, ще платиш 20 лв.- смешна цена!
Теленора ми ги дават тези 40 000 МБ, ако преподпиша за нови две години и с нова бисквитка за 20 лева при такса 20,99 лв. И понеже съм в последните три седмици за преподписване, ми е изчезнала офертата от профила, но в техен магазин я взимам веднага.
Най-вероятно е някой субект от тъмен произход, да се изразя по-меко (нали се засягаш на тая тема), който е регистрирал няколко хиляди карти по операторите на “братята” от катуна.
Засягам се?!
Genesis (9:6): "Whoever sheds human blood, by humans his blood will be shed, for God made humans in his image."
Битие (9:6): "Който пролее човешка кръв, и неговата кръв от човек ще се пролее; защото Бог направи човека по Своя образ."

SPITFIRE26
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Мнение от SPITFIRE26 » 16 апр 2019, 11:22

Обадиха ми се от Виваком:

Неограничени/12 000МБ/телефон на цена Смарт Л - 24,99лв.

Мilen

Мнение от Мilen » 16 апр 2019, 18:01

Blue Sky написа:
16 апр 2019, 07:30

Такива обяви има от години в olx. Ако беше незаконно, досега службите да са се намесили. Според мен просто е дилър на едро. Отстъпките, ако поръчаш няколко хиляди карти от операторите са невероятни, буквално ти ги подаряват.

За дата карти не е нужна регистрация, доколкото знам. Никакъв проблем няма да се използват. Тази оферта илюстрира абсолютната несъстоятелност и абсурдност на търговската политика на операторите!!

Мilen

Мнение от Мilen » 16 апр 2019, 18:07

A1 даже са го написали на сайта си - БЕЗ РЕГИСТРАЦИЯ за карти за интернет: https://www.a1.bg/predplaten-mobilen-internet-50gb

Подобна обява на същият или друг дилър на едро открих и в базар.бг. Явно има голямо търсене. Според мен десетки хиляди (може би дори стотици хиляди?) от активните предплатени карти на операторите са от такива оферти!

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 16 апр 2019, 19:04

Може би е разбирателство по български. Седнали, обсъдили плановете помежду си , а после...
- А, сори, пичове, за предплатените нищо не сме обещавали. :)

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 16 апр 2019, 19:10

Мilen написа:
16 апр 2019, 18:01
Blue Sky написа:
16 апр 2019, 07:30

Такива обяви има от години в olx. Ако беше незаконно, досега службите да са се намесили. Според мен просто е дилър на едро. Отстъпките, ако поръчаш няколко хиляди карти от операторите са невероятни, буквално ти ги подаряват.

За дата карти не е нужна регистрация, доколкото знам. Никакъв проблем няма да се използват. Тази оферта илюстрира абсолютната несъстоятелност и абсурдност на търговската политика на операторите!!
Добре е, защото потреблението на хората не винаги е едно и също. Така този месец както имам нужда от 40-50-80 ГБ, а другия от не повече от 10 няма да се дават излишни пари, за нещо което не се ползва.
Samsung Galaxy S9+ 64GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy Watch Active
Samsung Galaxy Buds

Мilen

Мнение от Мilen » 16 апр 2019, 19:31

Ванката написа:
16 апр 2019, 19:10
Добре е, защото потреблението на хората не винаги е едно и също. Така този месец както имам нужда от 40-50-80 ГБ, а другия от не повече от 10 няма да се дават излишни пари, за нещо което не се ползва.

Да и не само това. Хората могат да използват такива карти като алтернатива на абсолютно безумните и трагични условия за преподписване в момента. Оставате на безсрочен договор и си допълвате мобилният нет със втора такава карта в смартфона. Плащате само когато имате нужда и точно толкова, от колкото се нуждаете! Без договор, без регистрация, без ангажименти.

Цената от 5 лв. за 10 000 МБ на месец е всъщност реалната цена! Всичко друго е алчност и свръх-печалби за операторите!

Отговори