Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Ванката » 07 фев 2019, 18:13

zinizaga написа:
07 фев 2019, 17:14
Ванката написа:
07 фев 2019, 11:36
zinizaga написа:
07 фев 2019, 11:12
Как се свързвате с отдел лоялни клиенти на А1?
Да, както ти казаха колегите на *88 и от там те свързват с отдела. Обаче, като ти направят офертата задължително им кажи, да я направят видима в системата, за да можеш да се възползваш от нея във всеки един офис, ако желаеш да се разходиш.
току що звъннах и ме отсвириха. предложиха ми някакъв друг план за 24лв/месец - 8гб трафик, с P smart за 400лв
12+2+2 не бил актуален, нямало как да преподпиша на същите условия
Някакви съвети? Само мен ли нещо не ме харесаха
Обади им се и им кажи да си прочетат общите условия, ако ти откажат пак! Обясни им, че КЗП и КРС са все още актуални!
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB

Blue Sky
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Мнение от Blue Sky » 07 фев 2019, 19:02

-
Последна промяна от Blue Sky на 05 авг 2019, 18:12, променено общо 1 път.

ive123
Регистриран: 13 яну 2019, 16:09

Мнение от ive123 » 07 фев 2019, 19:41

Примерно :) Изображение

Sent from my iPhone using Tapatalk

demy26
Регистриран: 12 яну 2009, 19:51

Мнение от demy26 » 07 фев 2019, 21:17

toto999 написа:
07 фев 2019, 15:18

А аз като прочета подобни коментари и ми излизат ... безумни газове :lol: :lol: :lol: - чел не дочел, но по-важното е да се изтъкне че много разбира.

А аз продължавам да твърдя, че между операторите най-вероятно има съглашение - да не се дава на нови абонати повече от официално обявените оферти, а до колкото съм учил, чел, подобно съглашение се нарича картел, а подобно отношение към клиентите няма нищо общо с една нормална конкуренция каквато съществува в по-белите държави .
И защо се появи този картел - защото така им е по-удобно, по-комфортно и по-спокойно относо цените на предлаганите планове, устройства. Я да се върнем назад във времето, примерно преди около 4 години, когато беше започнала люта война между трите оператора, от която разбира се спечелихме най-вече ние клиентите. Тогава всеки оператор предлагаше скрити планове и може би от тогава се зароди практиката да се предлагат такива, но тогава като отидеш при кой да е от трите оператора никой не правеше разлика нов клиент ли си, лоялен ли, нелоялен ли си, а всички гледаха да те спечелят. Ей на това му се нарича нормална пазарна икономика, когато има конкуренция и когато има борба за всяка душица, а не това безумие в момента при което са си направили съглашение и клиента иска-не иска ще си стои на Д-то и да не смее даже да си помисли да смени оператора. На това даже му се вика закрепостяване ...
Важно е да уточня, че изобщо не държа да се изтъквам, нито имам претенции, че много разбирам. Просто имам собствено мнение, която излагам, без разбира се, да ангажирам никого с него и съответно уважавам мнението и на другите.

Смятам, че "лоялният клиент" е много важен за всеки бизнес. А, понятието "лоялен клиент" е нещо напълно чуждо на българина. Българинът е най-отвратителния клиент, даже да наречеш повечето българи "клиенти" е обида за тези, които наистина са такива. Той вярва, че още с влизането му в офиса, магазина, шоурума и т. н., всички са длъжни да му отварят вратата, да му постилат червен килим и да му се кланят, но "лоялността" му се изпарява в момента в който друг му предложи цена с няколко стотинки по-малко. И понеже единственото от което българинът разбира, е дебелото дърво, е истинско удоволствие да наблюдавам, как телекомите са извадили сопата, и превръщат този чепат индивид в "лоялен клиент."

Прав си за "закрепостяването", но това, което те прави закрепостен, не са операторите, а начина ти на мислене. Фактите са следните: Клиенти, които преподписват с оператор, получават 10-12-15 GB за 18-20-25 лв, а нов клиент ще получи 3 за 28 лв. Твоята интерпретация - закрепостяване; моята интерпретация - операторите показват отношение към лоялните клиенти и им правят сериозна отстъпка като цена и добавят допълнителни мегабайти. Фактите: Два от операторите ти предлагат 5 GB за 31 лв., третия ти предлага 10 за 20 лв. Твоята интерпретация - Съглашение, не смея да си помисля за смяна на оператор, закрепостяване; моята интерпретация - много хора даже не знаят с какви огромни възможности разполагат, като силата да можеш да кажеш на всеки и на всичко "май..та ти"

Забавен факт: Аз не съм клиент на никой от телекомите и реша ли да подписвам договор, с който и да е от трите, ще получа само оферти от каталозите, ти вероятно имаш договор с някой от тях и имаш лична оферта за 30-40-50 % по-ниска цена и 2-3 пъти повече GB. Аз смятам, че това е нормално и ще подпиша без никакви притеснения, ти се чувстваш "закрепостен"

aladin
Регистриран: 09 юли 2005, 15:48

Мнение от aladin » 07 фев 2019, 21:45

Така... днес спорих с един капацитет от Ментел.
Първо- не знаеше , че се предлагат и едногодишни и безсрочни договори.
После се оказа, че не може да ми предложи договор/ оферта за лоялен клиент, ако договора ми е изтекъл и е безсрочен. Може само ако съм последните 3 месеца.
Ако имам карта на договор с нея съм лоялен клиент , но при нова карта на мое име не съм лоялен клиент ами нов такъв.

osil
Регистриран: 15 дек 2018, 18:56

Мнение от osil » 07 фев 2019, 23:02

Преподписахме 2 договора които бяха безсрочни в края на януари и сключихме нови за 2години.В 2офиса ни предложиха оферти от планове за лоялни клиенти,но искаха да качат таксите ни с по 6 лева(по-ниско не можело).През оператор преподписахме без проблем-от план за 19.90 (1000 Мин и 1гигабайт без стационарни) сега съм на 20лева (8 гига и неограничени)и от план за 25.50(8гига и неограничени без стационарни),сега е 26 лева (12гига и неограничени към всички).Така че безсрочните също са лоялни клиенти,но за добри оферти само през оператор,както казаха и по-горе,става дума за А1

zinizaga
Регистриран: 07 фев 2019, 11:11

Мнение от zinizaga » 08 фев 2019, 11:11

ive123 написа:
07 фев 2019, 19:41

но може да се направят и да махнат промоционалната отстъпка, която е 60% и да искат за 12+2+2 около 30лв

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 08 фев 2019, 12:19

zinizaga написа:
08 фев 2019, 11:11
ive123 написа:
07 фев 2019, 19:41

но може да се направят и да махнат промоционалната отстъпка, която е 60% и да искат за 12+2+2 около 30лв
Ако си на този план в момента и ти се направят дори и в последния възможен месец за преподписване, кажи им че оставаш на безсрочен! В общите условия са си оставили вратичка, и ако решат по собствено усмотрение могат и да не ти дадат този план на старите условия, но също така си пише, че в режим на безсрочен не могат да те пипнат. За тях е по-добре да ти пуснат анекс към съществуващия, че да си вземат бонуса. Можеш да си караш на него с години, докато не ти предложат нещо друго, което теб самия ще те удовлетвори повече. Единствено няма да можеш да си вземеш устройство изгодно от тях, но пък затова си има и OLX. Много приятели си пазаруват от там или от доказани онлайн магазини.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB

osil
Регистриран: 15 дек 2018, 18:56

Мнение от osil » 09 фев 2019, 20:43

Този месец някой преподписвал ли е към А1,още ли важат плановете за лоялни клиенти от януари-например 26лв -неограничени и 12гига .

ive123
Регистриран: 13 яну 2019, 16:09

Мнение от ive123 » 09 фев 2019, 22:21

osil написа:Този месец някой преподписвал ли е към А1,още ли важат плановете за лоялни клиенти от януари-например 26лв -неограничени и 12гига .
Да този още важи

Отговори