Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Sharky_80
Регистриран: 26 юни 2007, 11:12

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Sharky_80 » 07 фев 2019, 09:29

Вчера преподписах договора ми с А1 на същите условия както досега (неограничени разговори, 12+2+2 гб. нет за 18лв.), като взех телефон huawei Psmart 2019 za 229лв. т.е като за план unlimited 3xl.
Между другото искам да изкажа благодарности на колегата ivanovbg, който ме посъветва да искам телефон с план 3xl защото първоначалната им оферта беше за телефон с план A1 one L, с който телефона беше значително по-скъп.

aladin
Регистриран: 09 юли 2005, 15:48

Мнение от aladin » 07 фев 2019, 10:13

Sharky_80 написа:
07 фев 2019, 09:29
Вчера преподписах договора ми с А1 на същите условия както досега (неограничени разговори, 12+2+2 гб. нет за 18лв.), като взех телефон huawei Psmart 2019 za 229лв. т.е като за план unlimited 3xl.
Между другото искам да изкажа благодарности на колегата ivanovbg, който ме посъветва да искам телефон с план 3xl защото първоначалната им оферта беше за телефон с план A1 one L, с който телефона беше значително по-скъп.
А аз говорих със служителка на мтел която каза, че мога да преподписвам след първият месец. Колко е вярно не знам.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 07 фев 2019, 10:37

Sharky_80 написа:
07 фев 2019, 09:29
Като звънна на лоялни клиенти, трябваше да поискаш да ти направят оферта и за апарата с този план. Ние взехме S9, като цената с този план аналогично отговарящ на 3ХЛ от сайта е 920 лева. След разговор с “лоялни клиенти” цената кацна на 860 лева.
Samsung Galaxy S9 Plus Duos 64 GB
iPad (2017) 128GB WiFi only

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!

zinizaga
Регистриран: 07 фев 2019, 11:11

Мнение от zinizaga » 07 фев 2019, 11:12

Как се свързвате с отдел лоялни клиенти на А1?

ive123
Регистриран: 13 яну 2019, 16:09

Мнение от ive123 » 07 фев 2019, 11:19

zinizaga написа:Как се свързвате с отдел лоялни клиенти на А1?
Звънкаш на *88 и казваш, че искаш да те свържат с отдел лоялни клиенти или обясняваш казуса и те ще предадат и ще ти звъннат

Sent from my iPhone using Tapatalk

martin_p
Регистриран: 11 ное 2008, 19:30

Мнение от martin_p » 07 фев 2019, 11:20

///Как се свързвате с отдел лоялни клиенти на А1?

Обаждаш се на 1551 и стреляш!

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 07 фев 2019, 11:36

zinizaga написа:
07 фев 2019, 11:12
Да, както ти казаха колегите на *88 и от там те свързват с отдела. Обаче, като ти направят офертата задължително им кажи, да я направят видима в системата, за да можеш да се възползваш от нея във всеки един офис, ако желаеш да се разходиш.
Samsung Galaxy S9 Plus Duos 64 GB
iPad (2017) 128GB WiFi only

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!

toto999
Регистриран: 09 авг 2011, 14:46

Мнение от toto999 » 07 фев 2019, 15:18

demy26 написа:
06 фев 2019, 19:52
Когато някой плесне тук думата картел и направо се разтройвам (чревно) :D
Операторите не давали нищо на нови клиенти - ами какво искаш да ти дават? И защо?
Ходих до шоурума да гледам за нов автомобил и понеже ще бъде четвърти от марката, ми правят отстъпка няколко хиляди лева. Отивам при другите марки и им казвам: "Онези ми правят няколко хиляди лева отстъпка, вие колко?" отговарят ми: "Като си купиш и от нас три-четири автомобила и ние ще ти направим няколко хиляди лева отстъпка." Картел!
Отивам на бензиностанцията, дават ми десет процента отстъпка на горивото, защото имам карта за лоялност. Отивам на друга бензиностанция и казвам: "Конкуренцията ви, ми дава десет процента на литър, вие какво ще ми дадете?" Отговарят ми: "Сипи 3-4 резервоара, ставаш ни лоялен клиент и започваш да зареждаш с отстъпка." Картел!
Фирмата в която работя, на редовни клиенти дава една цена, на нови клиенти друга, по-висока цена. И ние сме картел, въпреки, че предлагаме продукти без аналог и на практика друг не произвежда такива продукти.
Хора, от кога повтарям, че цялото това безумие със скритите оферти беше много голяма грешка на операторите, и добре, че я осъзнаха и сега работят да я оправят. А ние вместо да мрънкаме, трябва да се радваме, че нещата добиват нормален вид.
А аз като прочета подобни коментари и ми излизат ... безумни газове :lol: :lol: :lol: - чел не дочел, но по-важното е да се изтъкне че много разбира.
За колите - продавам коли, нови и въобще не стоят така нещата, същото е и в повечето други марки. Това че си купил 3-та, 4-та кола не е стимул за търговеца да ти предложи голяма отстъпка. Виж, ако си купил 4 наведнъж е друго, но където и да отидеш, споменеш ли за такава бройка и всеки би ти дал възможно най-голямата отстъпка.
За бензиностанциите - ползвам редовно карта за отстъпка от една бензиностанция, предлагали са ми на много други, но не защото някой си е направил труда да ме засича колко редовно си зареждам гориво, а просто ти предлагат за да имаш някакъв стимул да станеш редовен техен потребител.
Не те знам в коя фирма работиш и въобще не ме интересува, но това което описваш се нарича монопол и ако някой ден ви се появи конкуренция, тогава може би ще се научите как да привличате нови клиенти.

А аз продължавам да твърдя, че между операторите най-вероятно има съглашение - да не се дава на нови абонати повече от официално обявените оферти, а до колкото съм учил, чел, подобно съглашение се нарича картел, а подобно отношение към клиентите няма нищо общо с една нормална конкуренция каквато съществува в по-белите държави .
И защо се появи този картел - защото така им е по-удобно, по-комфортно и по-спокойно относо цените на предлаганите планове, устройства. Я да се върнем назад във времето, примерно преди около 4 години, когато беше започнала люта война между трите оператора, от която разбира се спечелихме най-вече ние клиентите. Тогава всеки оператор предлагаше скрити планове и може би от тогава се зароди практиката да се предлагат такива, но тогава като отидеш при кой да е от трите оператора никой не правеше разлика нов клиент ли си, лоялен ли, нелоялен ли си, а всички гледаха да те спечелят. Ей на това му се нарича нормална пазарна икономика, когато има конкуренция и когато има борба за всяка душица, а не това безумие в момента при което са си направили съглашение и клиента иска-не иска ще си стои на Д-то и да не смее даже да си помисли да смени оператора. На това даже му се вика закрепостяване ...

zinizaga
Регистриран: 07 фев 2019, 11:11

Мнение от zinizaga » 07 фев 2019, 17:14

Ванката написа:
07 фев 2019, 11:36
zinizaga написа:
07 фев 2019, 11:12
Да, както ти казаха колегите на *88 и от там те свързват с отдела. Обаче, като ти направят офертата задължително им кажи, да я направят видима в системата, за да можеш да се възползваш от нея във всеки един офис, ако желаеш да се разходиш.
току що звъннах и ме отсвириха. предложиха ми някакъв друг план за 24лв/месец - 8гб трафик, с P smart за 400лв
12+2+2 не бил актуален, нямало как да преподпиша на същите условия
Някакви съвети? Само мен ли нещо не ме харесаха

mdmark
Регистриран: 11 май 2004, 08:28

Мнение от mdmark » 07 фев 2019, 17:39

Опитай отново след няколко дни. Ако ти предложат неизгодни условия, ги попитай кога ти изтича договора и кога най-рано можеш да пуснеш предизвестие за прекратяване. И отново опитваш след няколко дни.

Отговори