Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мilen
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Мilen » 17 апр 2019, 02:41

STE1 написа:
16 апр 2019, 22:05
Кой оператор е работил на загуба ? Всички работеха на солидна печалба даже в годините когато се конкурираха поне малко.

Точно така! Печалбите на операторите достигат до 30 % от приходите, което е огромна цифра за такъв сигурен и сладък бизнес! Никой от трите никога не е бил заплашен реално от фалит! Дори и в годините, когато се конкурираха, печалбите им не са мръднали дори и на сантиметър.

Затова е и скандално как в момента и трите се опитват да изцеждат все повече пари и съсипаха координирано условията по всичките си планове! Печелят, не е да не печелят, просто им се струва малко и искат много повече!!!

Същевременно в Европа операторите се скъсват от конкуренция и дават егати офертите за смешни цифри от порядъка на 15 лв. на месец. Вижте в темата за плановете в чужбина какви оферти има в Италия, Франция... Безумие е това, което става в момента тук, пълно безумие...

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 17 апр 2019, 08:20

Накрая ЕС ще ги принуди и fair usage да отпадне и тогава ще им гледаме сеира.

Apple_fan
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Мнение от Apple_fan » 17 апр 2019, 08:28

Мilen написа:
17 апр 2019, 02:41
STE1 написа:
Кой оператор е работил на загуба ? Всички работеха на солидна печалба даже в годините когато се конкурираха поне малко.

Точно така! Печалбите на операторите достигат до 30 % от приходите, което е огромна цифра за такъв сигурен и сладък бизнес! Никой от трите никога не е бил заплашен реално от фалит! Дори и в годините, когато се конкурираха, печалбите им не са мръднали дори и на сантиметър.

Затова е и скандално как в момента и трите се опитват да изцеждат все повече пари и съсипаха координирано условията по всичките си планове! Печелят, не е да не печелят, просто им се струва малко и искат много повече!!!

Същевременно в Европа операторите се скъсват от конкуренция и дават егати офертите за смешни цифри от порядъка на 15 лв. на месец. Вижте в темата за плановете в чужбина какви оферти има в Италия, Франция... Безумие е това, което става в момента тук, пълно безумие...
Хаха казаното от мен беше със сарказъм.
Това е пазарна икономика. Цените се определят според търсенето и предлагането, а не според дискусия в кварталното кафене или пейката пред блока. Освен това, не се сърдете на операторите, че развалиха тарифните си планове, а на тези, които искаха отпадане на роуминга. Заради тях сега ще ни се предлагат условия от преди 2-3 години. Като отпадне и роуминга на Балканите, тогава може да забравите за план с неограничени минути с такса под 40 лв.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 17 апр 2019, 08:37

Apple_fan написа:
17 апр 2019, 08:28
Мilen написа:
17 апр 2019, 02:41
STE1 написа:

Хаха казаното от мен беше със сарказъм.
Това е пазарна икономика. Цените се определят според търсенето и предлагането, а не според дискусия в кварталното кафене или пейката пред блока. Освен това, не се сърдете на операторите, че развалиха тарифните си планове, а на тези, които искаха отпадане на роуминга. Заради тях сега ще ни се предлагат условия от преди 2-3 години. Като отпадне и роуминга на Балканите, тогава може да забравите за план с неограничени минути с такса под 40 лв.
Както многократно си го казвал - цените се определят според търсенето! В България не са много хората, които ще дадат повече от 20-30 лева за аб.план, като се вземе впредвид какво е заплащането. Като вдигнат цените все повече потребители ще свиват потреблението и отказват от абонаменти на договор. Това операторите го знаят много добре и според мен, ще дойде момент, когато ще се направят абонаменти за пътуващи в чужбина и такива, които не излизат или го правят много рядко, само по почивки евентуално, с възможност за закупуване на временни пакети. Не вярвам да са такива тъпанари и да си подритват сигурните печалби от дългогодишните абонати... :D
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 17 апр 2019, 10:05

Освен това, не се сърдете на операторите, че развалиха тарифните си планове, а на тези, които искаха отпадане на роуминга.
Фене, пак дрънкаш глупости. За 4 лв. повече (28 лв.) спрямо миналия ми договор, освен че говоря свободно и ползвам нет в ЕС имам и 300 минути към него от България. Плюс това нета ми е с цели 12ГБ повече (28ГБ). При мтелците не знам как е, но аз съм доволен от офертата на виваком.
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Apple_fan

Мнение от Apple_fan » 17 апр 2019, 10:45

Вито написа:
17 апр 2019, 10:05
Освен това, не се сърдете на операторите, че развалиха тарифните си планове, а на тези, които искаха отпадане на роуминга.
Фене, пак дрънкаш глупости. За 4 лв. повече (28 лв.) спрямо миналия ми договор, освен че говоря свободно и ползвам нет в ЕС имам и 300 минути към него от България. Плюс това нета ми е с цели 12ГБ повече (28ГБ). При мтелците не знам как е, но аз съм доволен от офертата на виваком.
Ти ще престанеш ли като папагал да повтаряш на какъв план си и колко си доволен?!
Говоря за стандартните тарифни планове. Никой не може да знае какви ще са скритите или специално предложените. Сравни една брошура на А1 или Виваком от април 2018 и една година по-късно. Да не говорим как сега мобилните планове на А1 и Виваком са едно към едно. Говоря за официалните. На Теленор са малко по-добре, дават минути към Зона 2 и Балкани.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 17 апр 2019, 11:39

Фене, аз от 6 години не съм на официалните планове, както и хиляди други възползвали се от план за лоялни клиенти. Айде бегай чети каталозите.
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Apple_fan

Мнение от Apple_fan » 18 апр 2019, 12:17

Преди малко от Виваком се обадиха на един колега и му предложиха неограничени минути и 10GB за 21,99 лв за преподписване.

wiesmann
Регистриран: 28 дек 2018, 15:17

Мнение от wiesmann » 18 апр 2019, 13:08

Някой може ли да каже след колко време нов абонат може да стане лоялен клиент в Теленор?

Alcant
Регистриран: 22 дек 2014, 21:49

Мнение от Alcant » 18 апр 2019, 21:53

От А 1 ми предложиха за прехвърляне от БОБ към тях за 22лв-неограничени,9 GB,50 Мин за Европа и роуминг.Това добре ли е?

Отговори