Сравнение на офертите при операторите у нас и в чужбина! (Част 1) [lock]

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Re: Re: Сравнение на офертите при операторите у нас и в чужбина!

Мнение от Ванката » 24 авг 2015, 18:23

Евала за твоя пост и този на [B]@asenna5[/B], ама точно в десетката! В допълнение към поста на Асен да кажа, че за да ти дадът флагман, ще трябва дълбоко бръкване в джоба от сто левовите планове с двугодишен договор. Това прави 2400лв. Предпочитам да дам 30-40лв на месец за неограничени разговори, много нет и минути включени към зона 1 + субсидиран флагман между 850-1000лв, и дори в най-лошия случай, ще спестя едни 400лв. спрямо безплатната алтернатива.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

asenna5
Регистриран: 22 мар 2006, 19:03

Re: Re: Re: Re: Сравнение на офертите при операторите у нас и в чужбина!

Мнение от asenna5 » 24 авг 2015, 20:20

Давам пример. Българин произвежда нещо, което струва 100 лева. Отива да го продава в държава с по-нисък стандарт, например Венецуела, има доста държави с далеч по-нисък стандарт на животи по-малка покупателна способност. Във Венецуела българинът ще иска да изкара пари и да си избие разходите. Тръгва да продава на цена 130 лева,иначе е на загуба. Трябва ли българинът да отиде там и да продава да речем на цена 80лв.,защото във Венецуела имат по-малка покупателна способност?

Nilson
Регистриран: 14 май 2011, 01:06

Мнение от Nilson » 24 авг 2015, 20:58

Не знам откъде си решил,че 1000 GBP ти осигуряват нормален стандарт в Англия..определено не ти осигурява.
Когато сравнявате цените на мобилните планове следва да се гледа не с колко % от месечното си възнаграждение някой може да си купи телефон,а колко е разполагаемият му доход, т.е като плати данъци, такси, сметки, транспортни разходи и т.н колко пари остават за развлечения и глезотии. Простата сметка показва че в Лондон животът е 70% по-скъп от София.Също така следва да се вземе в предвид, че голяма част от българското население притежава жилища без ипотека, за разлика от Великобритания.
Ето ти някои цени:еднопосочен билет за градски транспорт-2,52 паунда в Лондон и 0.38 паунда в София.
Бензин-1,18 паунда в Лондон и 0.82 паунда в София.
Битови сметки (ток, вода, парно) 128.94 паунда в Лондон и 71.57 паунда в София.
Наем на едностаен апартамент в Центъра-1655.64 паунда в Лондон и 190.16 паунда в София.Т.е посмъртно няма как с доход 1000 паунда месечно да плащаш наем, транспорт, битови сметки, храна,облекло и т.н..и да вземеш да дадеш 40 паунда на месец за да се гъзарееш с телефон последен писък на технологиите.

zaboraboy
Регистриран: 06 сеп 2005, 12:29

Re: Сравнение на офертите при операторите у нас и в чужбина!

Мнение от zaboraboy » 24 авг 2015, 21:31

Боб австрия- 2000 мин,2000 смс и 3000 мб за 19.90 евра,но защо не намирам сайта на хърватския боб,там имаше интересни оферти.да сравним.

mgk
Регистриран: 30 дек 2005, 17:14

Re: Re: Сравнение на офертите при операторите у нас и в чужбина!

Мнение от mgk » 25 авг 2015, 00:06

[Quote]Боб австрия- 2000 мин,2000 смс и 3000 мб за 19.90 евра,но защо не намирам сайта на хърватския боб,там имаше интересни оферти.да сравним.[/Quote]

Хърватски боб няма, има словенски.
http://bob.si/ponudba-bob/bob-narocniski-paketi

LAODSE
Регистриран: 10 ное 2012, 16:02

Re: Re: Сравнение на офертите при операторите у нас и в чужбина!

Мнение от LAODSE » 25 авг 2015, 00:41

Това че у нас е най-евтино категорично не е вярно,за качеството да не говорим.Бях за кратко в Дания,там ползвах на един от местните оператори карта с договор.За 120 крони(около 30лв/месец)абсолютно неограничени разговори в оператора,24GB 4G интернет с качество и скорост от които свят ми се зави,като се сетя за нещастната мрежа на мтел дето ползвам за същите пари в Бг.Към плана влизат и 15 часа разговори с другите оператори в страната,смс и ммс безплатно и неограничено навсякъде.За да придобиете представа колко е това за датчаните-човека на който бях на гости тия 130 крони ги заработва за по малко от един час(150 крони/час получава и това е средно заплащане не е нещо особено.)Теленор Дания пък предлагат пакет "скандинавия" тарифа на която сте в Дания може да я ползвате в Швеция,Финландия,Норвегия...За мобилния интернет изобщо не ща да отварям дума-качеството е несъизмеримо с това в Бг,както и количеството...Вярно е и това ,че Дания е плоска като тава,няма никакви прегради като планини и тн.

п.п.Даже в момента се загледах,за 20лв/месец предлагат 10гб/10часа+неограничени смс и ммс в страната(Дания)в оператора фрий.Изобщо не може да става дума за сравнение...

Eur0tica
Регистриран: 04 юни 2014, 10:15

Re: Сравнение на офертите при операторите у нас и в чужбина!

Мнение от Eur0tica » 25 авг 2015, 00:49

Турция:
Водафон: 750 мин към всички , 1 000 смс-а към всички 2 ГБ интернет = 39лири(11.50 Euro) с договор и 45 лири без договор.

Тюрксел: 750 мин към всички , 1 000 смс-а към всички 2 ГБ интернет = 35лири(10.50 Euro) с договор и 45 лири без договор

Aвеа (Тюрк Телеком): 2 000 минути към всички, 1000 смс-а към всички 3ГБ интернет- за първите 12 месеца, след това пада на 2ГБ - с договор 32 лири / без договор 42 лири на месец

без договор - безсрочен = Боб

MobileBoy
Регистриран: 31 окт 2014, 18:13

Мнение от MobileBoy » 25 авг 2015, 08:18

Наистина трябва да се престане с това "като взимаш еди колко си, няма да си купуваш Айфон или Галакси". Що пък да не си купувам?

Българите толкова изпаднахме с тия заплати и подигравки, договори с минимална работна, а реална по-голяма, никой никъде не те оценява, депресията е всеобща, една усмивка не можеш да получиш в магазина, защото магазинерката е яла днес една баничка, за да може да си нахрани и облече децата.

Точно заради това купуването на скъпа ТУК, но нормална в други държави, техника може да се тълкува като желание за НОРМАЛНОСТ. Винаги съм казвал, че искам да живея (и го правя) НОРМАЛНО, не да съм богат, а да живея нормално и да мога да си позволя това, от което имам нужда.

Трябва да спрем да се бъркаме на хората в работите. Работил си е човекът, събрал си е пари 2-3-5 месеца и си е купил нещо, което му доставя удоволствие (айфон, самсунг и т.н.).

И да се спре с оправдаването на цените на Айфона от Мтел!!!!! Ама в САЩ договорът бил 80 долара, ама тука е 30 лева... дрън, дрън. КАК Теленор може да си позволи пусне Айфон за 800 лева за 30-40 лева такса, а Мтел не може? Просто и лесно - Мтелци са се скарали с Апъл и онези са им били шута. Сега Червените внасят телефони от чужбина като съвсем обикновен куфарен търговец, а Теленорци си ги вкарват по официалния канал на официални и нормални (субсидирани) цени. Помните как Мтел Трансфер XL струваше 100 лева, а Айфонът струваше 2000, нали така? Това си е върховна наглост, не друго.

Обичам Мтел и никога няма да ги сменя, но случката с Айфона беше пълно безобразие.

Цени в Италия при Wind за ПРЕДПЛАТЕНА карта:

- 1000 минути към всички
- неограничени СМС към всички
- неограничени минути в мрежата
- 2 GB нет
- Цена? 19 евро. В държава, където всеки изкарва минимум 800 евро като чистач.

velnsl
Регистриран: 30 сеп 2007, 00:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Сравнение на офертите при операторите у нас и в чужбина!

Мнение от velnsl » 25 авг 2015, 08:31

Тази тема ми се струва, че отново има за цел да се опита да докаже колко е мързелив българският народ, че не иска да работи за 500лв. на месец 6 дни седмично(извън София) и че видиш ли операторите тук дават за без пари, [B]АМА НЕ Е ТАКА[/B]. Нали сме европейска страна нека ни дава ти тук европейските си цени, но при европейки доходи.
Защо не ни дават на планове пропорционални на европейските доходи?
Германия средна работна заплата около 50 000 евро( примерно http://viagermanika.com/%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0_%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B0_%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0_%D0%BF%D0%BE_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%81%D0%B8%D0%B8_%D0%B2_%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%B7%D0%B0_2014-3050.html)
В България 700лв(което според е много, на тия социологически агенции, че и на медиите каквото им платиш това говорят) на година по 12 това прави 8 400лв, т.е. 4300 евро. САМО 10 пъти по-малко. Значи за да съпоставами плановете разликата тряба да е 10 пъти. Щото на мен не ми дават като германеца 15 евро(примерно на час), а 500лв(масовият случай и по-малко на МЕСЕЦ, а не на ден).
Не мога да разбера защо това не се отчита като факт или трябва да взимам смешни пари, а да плащам европейски цени. Такава ситуация при горивата е достатъчна, защо трябва и тук да става така? Съпоставяйте и билетчетат към основната заплата - каква част от доходите им отиват за ток, наем. Ето в Пловдив, Варна заплата е около 500-600лв, от тях половината за наем, 1/3 ток, а храна, вода, социален живот и какво трябва да дам на оператора. Дали след заплащането на данъците, наема, тока и т.н на англичанина/немеца от заплатата му остават едни смешни 10-15% от заплатата около 300 паунда джобни на малкия за училище, дрехи, храна, авточасти и елементарните неща необходими за дома и за всичко останало, което носи макар и малко удоволствие от живота http://30dumi.eu/archives/38431
За това не пишете колко били високи данъците в Европа и колко лошо им е било там горките европейци, а никой не е дошъл в България да плаща 10 процента данък. Дайте ми и на мен 10 000 на месец, пък аз съм съгласен тогава и 70% данъци и осигуровки да плащам. Има ли по-високи в света?
Аре стига с тия данъци да се заблуждаваме! И до не забравяме, че някой храни там са и по-евтино на всичкото отгоре, а у нас българските шоколади дори са по-скъпи от същите само, че в Европа.
Вече има интернет и не падаме от луната и да вярваме на всички "що са работили по белият свят". Дори и информацията от моите линкове да е стара нека не забравяме, че към момента едва ли би имала разлика в статистиката в посока "към България".
Тук обсъждаме ОФЕРТИТЕ, а не дали мрежите ни са по-добри или не от европейските.

zaboraboy
Регистриран: 06 сеп 2005, 12:29

Re: Re: Re: Сравнение на офертите при операторите у нас и в чужбина!

Мнение от zaboraboy » 25 авг 2015, 08:55

Мерси,грешката е моя,и какво? Имат "брутален" боб? :)
1000 мин.,1000 смс и 1000 мб за 11.90 евра .Сякаш е нещо подобно на нашия боб за пренос,малко по-скъм ,но с смс-и.

Отговори