Гаранция без касова бележка?

nmnikolov
Регистриран: 19 ное 2008, 22:47

Re: Гаранция без касова бележка?

Мнение от nmnikolov » 16 апр 2014, 23:15

Свържи се с Омниаком и ги помоли да ти направят справка по IMEI-я на телефона ти дали фигурира при тях с налична гаранция. Дори и да фигурира при тях като гаранционен, при проблем ще ти искат и касовата бележка. Заради това всеки нормален магазин за техника прикрепя касовата белезка към гаранционната карта с телбод още на касата.

Scorpinox10
Регистриран: 09 фев 2011, 23:01

Мнение от Scorpinox10 » 16 апр 2014, 23:18

В случая нямаш гаранция :S

A4i
Регистриран: 08 фев 2009, 02:32

Мнение от A4i » 17 апр 2014, 10:25

Абе, ако е платил по банков път , няма как да му издадат касова бележка, но фактура може да си иска.

Scorpinox10
Регистриран: 09 фев 2011, 23:01

Мнение от Scorpinox10 » 17 апр 2014, 10:32

Човека е отишъл на място и е платил :|
Моите телефони са от оператори и там положението е друго.
Един iphone 5 два пъти даде фира и от Глобул два пъти ми дават чисто нов. Не търся нито сервизи
нито никой само го нося в магазина от който съм го купил.
Мисля, че е редно и интернет магазините да приемат тази практика. (angry)

sgs_maniak
Регистриран: 22 окт 2013, 12:18

Мнение от sgs_maniak » 17 апр 2014, 10:42

Здрасти
[B]Според мен гаранцията е валидна с гаранциионна карта и касова бележка.[/B]
Аз когата съм си купувал техника да же я прикрепена с телбод касовата бележка към гаранционната карта. Моя съвет е отиди отново на място във фирмата и си поискай касова бележка.
Поискай касова бележка а не фактура защото може да ти кажат че цената с фактура е друга. Но е било редно да ти дадат касова бележка.

sabin_zaimov
Регистриран: 03 май 2011, 20:40

Мнение от sabin_zaimov » 17 апр 2014, 13:57

Ако нямаш касов бон, все едно нямаш гаранция. Ако е платен по банков път трябва да има ф-ра. Според ЗЗП представянето на касов бон е достатъчно и търговецът длъжен да приведе стоката в съответствие, дори и да ти липсва надлежно попълнена търговска гаранция. Щом телефона няма касов бон или някакъв документ за продажба най - вероятно е с неясен произход ( откраднат, контрабанда и т.н.) За съжаление трябва да се надяваш на съдействие от страна на търговеца.

bugmenot
Регистриран: 07 юли 2006, 14:44

Мнение от bugmenot » 17 апр 2014, 19:41

@veidar45, Би ли споделил за кой търговец става въпрос, ако не е тайна разбира се и какъв телефон си си взел, ВАЖНО Е - защото смятам да си взимам от Slot Mobile, но чрез куриер (Еконт).
Ако се чудиш, защо се интересувам толкова, можеш да погледнеш другите две подобни теми:
http://www.mobilebulgaria.com/forum/read.php?parent_id=442863&cat_id=1&view=1
http://www.mobilebulgaria.com/forum/read.php?parent_id=442752&cat_id=13&view=1

[i][B]Много ме кефят, такива "Автори" който създават тема с някакъв въпрос и после ги няма никакви, да напишат какво е станало. Логват се, колкото да създадат тема и след това, нито и влизат, за да си проверят Бележките. (no)(angry)[/B][/i]

veidar45
Регистриран: 28 ное 2010, 10:52

Мнение от veidar45 » 22 апр 2014, 12:51

Съжалявам, нямах възможност да седна. Аз точно от Slot Mobile си купих телефона и те не ми дадоха нищо. После им звънях по въпроса и те ми казаха, че няма проблем да ми издадат фактура, ако си платя ДДС-то. Което ми говори, че те правят някакви шашми с ДДС-тата и затова техните цени са ниски. Предполагам, че с касова бележка случаят е същият - не мисля, че могат да ми издадат касова бележка, ако не съм си платил ДДС.

ShinG0
Регистриран: 17 май 2005, 18:06

Мнение от ShinG0 » 22 апр 2014, 13:51

90 % от търговците в mobilebulgaria слагат цени без ДДС и правят шашми с ДДС, за да държат цените ниски. Това е говорено многократно. Никой не прави нищо, защото така устройва всички - клиентите, защото цените са ниски, сайта, защото иначе ще загуби 9/10 от търговците си и ще загуби посетители, самите търговци, защото така с ниски цените правят повече продажби... Само държавата остава прецакана от цялата ситуация, но докато не се самосъзира нищо няма да се промени. А колкото до въпроса дали важи гаранцията без касова бележка - по закон НЕ важи, ако се разберете нещо на лична договорка с продавача - би могла да важи, но ако ремонта е много скъп и прочие, продавача може да откаже да ремонтира телефона безплатно и да анулира вече и без това незаконната гаранция :)

Отговори