Мтел: Лудостта Разговори и Интернет на отделни фактури

afficionado
Регистриран: 04 окт 2010, 18:15

Re: Мтел: Лудостта Разговори и Интернет на отделни фактури

Мнение от afficionado » 20 май 2013, 16:05

Колегата [BG]Agent_Kowalski те запита
[Quote]А на теб не ти ли е правило впечатление че не си плащал тоя така наречен модем тия месеци?[/Quote]
И след всичко написано в темата не следва ли да си малко поне засрамен...и да си замълчиш, след като не се извиняваш за темата и заглавието, а продължаваш да обвиняваш?

[BG]Agent_Kowalski
Регистриран: 24 ное 2006, 09:38

Мнение от [BG]Agent_Kowalski » 20 май 2013, 16:08

@Johnniie
пълни глупости са това.
Като отидеш и кажеш искам да платя номер 0888123456, казват ти колко е и плащаш.
Ако кажеш вижте на егн 1234567890 какво има и почват за номер ххх 20лв,за номер ууу 15лв и тн.
@vladus
ти ако искаш го използвай,така или иначе си го подписал договора и дължиш пари поне го дай на някой твой познат да го използва.В това, което си разписал и не си прочел не пише че ако модема седи в чекмеджето и не се използва не дължиш пари.Това че не си следиш сметките няма кой да ти помогне, значи ти имаш поне 5лв такса за този модем месечно, не ти ли прави впечатление примерно че ниъкде не си я плащаш.Да речем че ти излиза фактура от 20лв на твоя номер и получаваш смс че за номер еди кой си дължиш 20лв с ддс.Ти знаеш че имаш и модем ,обаче отивайки на касата ти казват 20лв , и никъде не плащаш тия 5лв.То в смс-а ти пише сума за договор и сума за номер.Когато двете числа са еднакви явно в договора имаш само една карта.
Накратко казано проблема е изцяло в теб,мтел нямат вина за нищо.

[BG]Agent_Kowalski

Мнение от [BG]Agent_Kowalski » 20 май 2013, 16:16

Както вече казах при мтел си е прекрасно ясно всичко.Като отидеш и кажеш искам да платя 0888123456 ,те ти казват точно това.Ако искам да платя всичко на мое име си казвам егн-то.И си е много удобно.Примерно както телефона на майка ми се води на мое име,а аз искам да си платя само моя за какво да ми излиза всичко като кажа 0888123456?Това при положение че са на два отделни договора.Ако са на един договор двата номера при мтел не знам как излиза.
А между другото като не си плащаш за модема трябва да ти пращат смс,че имаш неплатени фактури по други договори.Това го твърдя със сигурност.И 10 карти да имаш на 10 договора ,ако една не се плати ти пращат смс на останалите 9 че имаш неплатена сума по друг договор. (whistle)

vladus
Регистриран: 04 сеп 2007, 16:27

Мнение от vladus » 20 май 2013, 16:37

Ама ти още малко ще поискаш да започна да им се извинявам поименно, че съм си пропуснал плащанията. Добре, разбира се че и аз имам някаква вина в случая, но това е само едната страна на монетата.:) Модемът към Глобул го ползва сестра ми, на мен не ми трябват подобни устройства. Да не би нарочно да не съм плащал? Защо не ми спомена колегата ти като ми правеше договора, че ще е на отделна фактура? Да не съм длъжен аз да го питам, той мен трябва да пита, защото после аз ще плащам не той. Или вече трябва да си юрист-консулт като сключваш договор с моб.оператор и едва ли не всички точки,алинеи,запетаи трябва да знам.

[BG]Agent_Kowalski

Мнение от [BG]Agent_Kowalski » 20 май 2013, 17:03

Като не ти трябва защо си го взел модема и си подписал?
А и не са ми колеги нито работя нито някога съм работил в който и да е оператор.
Е щях да работя за малко в Хенди преди години,ама като ми казаха за какви пари става въпрос и какво работно време се изсмях и си тръгнах.
Както и да е това...
Не знам какво е станало, но мен винаги са ме питали искате ли на съществуващ договор,искате ли на отделен, явно си попаднал на разсеян продавач-консултант.
За съжаление това не решава проблема.Просто друг път се интересувай малко повече, и отиди да платиш тия 30лв, за да не те тормозят и си готов.А и в крайна сметка подписал си договор и ги дължиш.
Успех (beer)

Sage
Регистриран: 30 авг 2004, 18:43

Мнение от Sage » 21 май 2013, 00:03

[Quote]Просто когато подписваш абонамент за нова карта, независимо за каква услуга е, [B][i]искаш[/i][/B] да се прибави към съществуващата ти фактура. Елементарно е.[/Quote]Абсолютно съм съгласен. Само не разбрах момента с искането... като е толкова нормално и естествено, защо трябва аз изрично да си го искам? :D

komat
Регистриран: 05 мар 2005, 11:04

Мнение от komat » 21 май 2013, 10:43

Аз имам на два номера в Мтел, на мен и на жена ми. Но явно са на една сметка, защото кажа единия номер излизат сметката и за двата и ги плащам заедно. В сайта на Мтел, когато си проверявам ми излизат по отделно, но когато плащам са ми заедно.

Когато плащам ЕГН не казвам само единия номер. Сигурно може към един номер да се добавят и други сметки. Но пък предполагам в такъв случай, ако спрат единия ще бъдат спрени и другите в общата сметка, както при фирмените номера.

Johnniie
Регистриран: 20 апр 2013, 16:35

Мнение от Johnniie » 21 май 2013, 17:39

@ [BG]Agent_Kowalski

Пълни глупости са тези които казваш ти.Отивам във всеки един офис на Глобул или Виваком и когато кажа,който и да е от телефонните ми номера ми казват задълженията за всичко,което имам подписано при тях.Това,че Мтел не се научиха да се държат с клиентите си подобаващо не е мой проблем.И в крайна сметка според ЗЗЛД,никой няма права да ми поиска ЕГН-то за да си платя телефона,защо трябва целия клиентски офис на оператора да ми разбере ЕГН-то.Просто и елементарно е.Повярвай ми не откриваме ние топлата вода,хората вече са го направили просто трябва да се поучим от тях.

Спорен ден.

[BG]Agent_Kowalski

Мнение от [BG]Agent_Kowalski » 21 май 2013, 18:56

За мен начина по който мтел работят е по-удобен.ако не ти харесва твое право е да не използваш услугите им.

drimdiard
Регистриран: 28 сеп 2007, 23:16

Мнение от drimdiard » 21 май 2013, 21:24

Да не работиш и ти при тях? Ментел е най-измисления оператор, не само на земята, а и в цялата вселена!

Отговори