Mtel - цени за роуминг от 1.07 - да,ама не...

DocHoliday
Регистриран: 13 юли 2006, 21:30

Re: Mtel - цени за роуминг от 1.07 - да,ама не...

Мнение от DocHoliday » 16 авг 2012, 11:18

хайде да бъдем реалисти. Кой оператор в света сменя роуминг тарифата на абонатите си автоматично, за да са на най-изгодната според държавата, в която са в момента? Технически това ще е супер голяма инвестиция. Това със смс-а е най-лесният вариант. Никой не е длъжен да ти прави сметка кога, къде и колко ще говориш, че и да ти сменя тарифата. Ако ще пътуваш толкова много ще се поинтересуваш и си е твое задължение и право да си сменяш тарифата, когато и както поискаш.

Sage
Регистриран: 30 авг 2004, 18:43

Мнение от Sage » 16 авг 2012, 12:33

[Quote]Кой оператор в света сменя роуминг тарифата на абонатите си [B]автоматично[/B], за да са на най-изгодната според държавата, в която са в момента?[/Quote]Би било и некоректно спрямо клиента, защото така или иначе всяка тарифа има някакви плюсове при някакви обстоятелства. Само, че не знам защо ми задаваш този риторичен въпрос - къде съм споменал за подобна идея?
[Quote]Ако ще пътуваш толкова много ще се поинтересуваш и си е твое задължение и право да си сменяш тарифата, когато и както поискаш.[/Quote]Не оспорвам, че @[B]ButcherBoy[/B] сам има вина, че е пропуснал да се поинтересува и да си актуализира активираната от самия него тарифа. Това, за което М-Тел са некоректни съм го написал достатъчно подробно в два поста, и то не се отнася до другите два оператора, а само до тях. Това също може лесно да се види от сайтовете им.

ButcherBoy
Регистриран: 08 ное 2006, 15:27

Мнение от ButcherBoy » 16 авг 2012, 14:01

Привет, благодаря за линка, да, наистина се оказа че старите абонати ги оставят на роуминг тарифа, очевидно драстично по-скъпа от съществуващите такива, въпреки че се надвишават маскимално допустимите цени за роуминг в ЕС... Жалко и смешно и честно казано септември месец ще си кажем чао с Мтел след 10 години.

ButcherBoy
Регистриран: 08 ное 2006, 15:27

Мнение от ButcherBoy » 16 авг 2012, 14:03

Това е чудесно, но аз НЕ СЪМ АКТИВИРАЛ никаква роуминг тарифа!
Още от сключване на договора преди 10 години съм го преподписвал и никъде не ми е казано ДОРИ ЧЕ ИМА РАЗЛИЧНИ ТАРИФИ ЗА РОУМИНГ!

Sage
Регистриран: 30 авг 2004, 18:43

Мнение от Sage » 16 авг 2012, 14:31

[Quote]Това е чудесно, но аз НЕ СЪМ АКТИВИРАЛ никаква роуминг тарифа![/Quote]Хм... не, че съм учуден, но... все пак този вариант е по-лош от тези, които предположих в разсъжденията си дотук. Ако наистина никога не си пращал SMS за активация на роуминг тарифа - вече си е 100% подло от страна на оператора. Да ти я активира по подразбиране и да не те уведоми при промяната в условията и актуалността и.

dazdiz
Регистриран: 28 яну 2012, 14:41

Мнение от dazdiz » 16 авг 2012, 15:06

Няма ли кой да банне jaimy? Или е много добър трол, или типичен служител на Мтел.

dandi72
Регистриран: 22 юни 2006, 08:56

Мнение от dandi72 » 16 авг 2012, 19:13

[Quote]вече си е 100% подло от страна на оператора[/Quote]
Винаги съм твърдял че Мтел е най педалската компания. Когато за първи път активирах роуминг на Виваком, пуснаха ми стандартната си тарифа, на която в последствие промениха цените и за да отговорят на наложените ограничения за максимален таван на цените в роуминг.
Днес им погледнах цените от 01.07.2012 са с новите цени [u]http://vivacom.bg/bg/residential/roaming/tariffs[/u]. Значи единия оператор може да адаптира цените а другия излишно трябва да го [u]помолиш[/u] да не те цака с високите си цени.
Това доказва твърдението ми изказано по горе в първия абзац.

asenna5
Регистриран: 22 мар 2006, 19:03

Мнение от asenna5 » 16 авг 2012, 20:01

Ако клиент на Мтел е ползвал Евротарифа преди 1.07, то новите цени по тази тарифа влизат в сила автоматично за съответния клиент и след тази дата - т.е. същото, което казваш.. И за какви [i][B]молби[/B][/i] става въпрос :? Просто пращаш един СМС или се обаждаш и [i][B]изискваш[/B][/i]. Нормално е при Мобилтел да седят по подобен начин нещата, при положение, че предлага най-голямо портфолио услуги, включително и за роуминг тарифи и пакети. От линка, предоставен от теб е очевидно, че Виваком предлагат Евротарифа и ...ъъ-ъ ..абе, то друга нямат !?.. За другите дестинации таксуването е според разделението за Зона 2, Зона 3, локални сателитни мрежи и т.н., което са стандартни за Виваком цени. Това ще рече, че нямаш особен избор на каква цена по дестинация да говориш, което в случая с "най-п*далската" компания няма нищо общо.

berserk
Регистриран: 02 юни 2008, 19:43

Мнение от berserk » 16 авг 2012, 23:20

[Quote]Ако клиент на Мтел е ползвал Евротарифа преди 1.07, то новите цени по тази тарифа влизат в сила автоматично за съответния клиент и след тази дата - т.е. същото, което казваш.. И за какви [i][B]молби[/B][/i] става въпрос :? Просто пращаш един СМС или се обаждаш и [i][B]изискваш[/B][/i]. Нормално е при Мобилтел да седят по подобен начин нещата, при положение, че предлага най-голямо портфолио услуги, включително и за роуминг тарифи и пакети. От линка, предоставен от теб е очевидно, че Виваком предлагат Евротарифа и ...ъъ-ъ ..абе, то друга нямат !?.. За другите дестинации таксуването е според разделението за Зона 2, Зона 3, локални сателитни мрежи и т.н., което са стандартни за Виваком цени. Това ще рече, че нямаш особен избор на каква цена по дестинация да говориш, което в случая с "най-п*далската" компания няма нищо общо. [/Quote]

виваком нямат нужда от 10 вида роуминг тарифи, при всички случаи роуминга при тях е много по-евтин от мтел ;) поне по моя скромен опит от пътувания в третия свят...та мтел ако ще 1000 роуминг тарифи да изкарат, пак няма много смисъл, да не говорим колко е неудобно човек да търси коя е препоръчителната мрежа в дадената страна...което при вива автоматично отпада защото навсякъде си работят с всички мобилни оператори налични в дадената държава ;)

asenna5
Регистриран: 22 мар 2006, 19:03

Мнение от asenna5 » 17 авг 2012, 02:03

[Quote]...което при вива автоматично отпада защото навсякъде си работят с всички мобилни оператори налични в дадената държава ;)[/Quote]

И Мтел работи с всички оператори, въпроса е в цената, според която ще те таксуват, ако не избереш препоръчаната мрежа.
[Quote]

виваком нямат нужда от 10 вида роуминг тарифи, при всички случаи роуминга при тях е много по-евтин от мтел ;) поне по моя скромен опит от пътувания в третия свят...та мтел ако ще 1000 роуминг тарифи да изкарат, пак няма много смисъл, да не говорим колко е неудобно човек да търси коя е препоръчителната мрежа в дадената страна...[/Quote]

Тук обаче може да се развие доста дълга дискусия., тъй като може да се дискутира доста по въпроса и при всички положения ми се струва доста крайно казано. Бих те посъветвал да отвориш направо нова тема във връзка с това, би била полезна. ..

Отговори