USSD код - Виваком

KOBRETI
Регистриран: 30 авг 2005, 16:44

Re: USSD код - Виваком

Мнение от KOBRETI » 11 авг 2012, 16:54

от оператора зависи и не знам дали можеш да направиш нещо по въпроса, освен някакви изчанчени трикове...

prasuncho
Регистриран: 03 мар 2008, 14:20

Мнение от prasuncho » 11 авг 2012, 18:40

[B]SwollenMembers[/B], [B]dandi72[/B] - принципно идеята ви е добра, но за мен е неприложима, защото не ми се ще постоянно да пренасочвам и изключвам пренасочвания - ще стане досадно, гарантирано! :S

[B]KOBRETI[/B], започвам да си мисля дали и аз не съм се заблудил преди и този [B]сигнал "Свободно"[/B] да се е получавал само при една от мрежите... Наистина нямам точен спомен, беше преди около 3-4 години... :|

Както и да е, засега се спирам на следния вариант: Изключвам Чакащите повиквания и тези, които ме търсят докато говоря, чуват това: [i]"Избраният номер е зает. Моля, опитайте по-късно."[/i]. По този начин няма да виждам кой ме е търсил, но това не е важно...

[B]P.S.[/B] Сега направих проби с брат ми - оказа се, че никакъв [B]сигнал "Свободно"[/B] не му дава, а същото съобщение, каквото и при другите оператори - че абонатът говори или номерът е зает - т.е. съобщението от автоматичната централа на Виваком! Просто той ме е заблудил вчера (понеже като ме е търсил, е бил на оживена улица и явно не е чул съобщението от централата).

Обаче преди малко направих друга проба. Имам предплатена на М-Тел и от нея набрах *88 (за да симулирам разговор) и след това от Вивакомския си номер звъннах на предплатената си М-Телска карта. И познайте: дава ми [B]сигнал "Свободно"[/B], а същевременно на дисплея на телефона с М-Телската карта виждам кой ме търси (в случая аз). :D Еб*си ташака! Точно това искам, обаче на Вивакомския си номер. И двата телефона са Nokia - и тези им настройки за повикванията са еднакви!

Пинокио
Регистриран: 08 фев 2009, 11:35

Мнение от Пинокио » 11 авг 2012, 18:46

Защо просто не му кажеш директно на този от когото се криеш, че не желаеш да разговаряш с него, нито да му даваш обяснения. Мисля че е по-лесно :)

KOBRETI
Регистриран: 30 авг 2005, 16:44

Мнение от KOBRETI » 11 авг 2012, 20:00

Първо Глобул пуснаха такова съобщение, после Вива. Само на Мтел когато говориш и си си активирал call waiting, на другия му дава обикновено "свободно". На Боб се държи по същия начин - чува се нормално "свободно". Ако ти е толкова фатално, си пренеси номера

prasuncho

Мнение от prasuncho » 12 авг 2012, 10:10

[B]Пинокио[/B], не че не искам да разговарям конкретно с някого, просто искам да избегна момента някой да знае, че говоря. Имам си лични съображения.

[B]KOBRETI[/B], чак до пренасяне на номер не мисля да стигам. Ако си прав, значи наистина преди е било така и наскоро са въведи промяната (т.е. спомените не са ме излъгали). Както и да е - ще търся друго решение...

Sage
Регистриран: 30 авг 2004, 18:43

Мнение от Sage » 12 авг 2012, 10:40

[Quote][B]KOBRETI[/B], чак до пренасяне на номер не мисля да стигам.[/Quote]Е, беше длъжен да опита :D

azcv
Регистриран: 01 апр 2008, 00:37

Мнение от azcv » 12 авг 2012, 11:21

Виваком винаги са имали съобщение още от 2005 година.Наистина най разумно е ако ти е толкова фатално да го пренасочиш към друг номер при заето.Ако ползваш два телефона ще ти е супер лесно.Пренасочваш единия към другия.Не смятам,че ще ти се случи да говориш и по двата едновременно.

prasuncho

Мнение от prasuncho » 12 авг 2012, 17:57

[Quote]Е, беше длъжен да опита :D[/Quote]

Пропаганда ли?
Не си спомням [B]KOBRETI[/B] да е бил такъв преди... или това е някой друг [B]"KOBRETTI"[/B]?
Който и да е - на такива номера не се хващам... :P

[B]azcv[/B], днес следобяд направих няколко проби с пренасочване при [B]сигнал "Заето"[/B] (както ме посъветваха по-горе също и [B]SwollenMembers[/B] и [B]dandi72[/B]). Истината е, че аз се бях заблудил, че трябва да въвеждам пренасочването за всеки отделен номер, а то било общо за всички. Къде блея, и аз не знам... :D

Както и да е - сега идеята ми допадна повече и направих няколко проби. Въпросните проби правих с двата си телефона (Nokia), с карти съответно на Виваком (абонамент) и М-Тел (предплатена) - т.е. правя пренасочването към предплатената М-Телска карта (имам и предплатена на Глобул, но нея не я ползвам толкова активно вече, та засега не съм я ползвал за пробите). Та, открих, че за да работи правилно пренасочването при [B]сигнал "Заето"[/B], Чакащите повиквания трябва да са [B]ДЕАКТИВИРАНИ[/B]. След това всичко вече е песен, с изключение на един... (поне за мен)... досаден проблем. Понеже с доста хора говоря безплатно (т.е. те ми звънят, аз ги прекъсвам и след това ги набирам), когато ми звънят, ако натисна червената слушалка, за да прекъсна и да ги набера аз, то тяхното звънене към мен автоматично се пренасочва към М-Телския ми номер. Това е доста досадно и изисква и двата телефона да са в мен по едно и също време, иначе няма как да прекъсна звъненето. Ако някой се сеща за трикче, с което да преодолея този проблем - всичко вече ще е тип-топ!!!

[B]P.S.[/B] Вече започвам да се замислям за телефон с 2 SIM-акрти... :|

dandi72
Регистриран: 22 юни 2006, 08:56

Мнение от dandi72 » 14 авг 2012, 08:23

Искаш хем вълка сит, хем агнето цяло:D Ще трябва да носиш двата телефона постоянно с теб иначе няма как да прекъснеш входящия разговор и да избереш ти. :P

prasuncho

Мнение от prasuncho » 14 авг 2012, 08:41

Ами да - то е ясно, че ще искам най-удачния вариант, лошо ли е? ;)

Гадно е това, че прекъсването на входящото повикване се третира като [B]сигнал "Заето"[/B]...

Отговори