МЕНТЕЛ отново прибягва до циганските си номера с надписване на сметки!

angelstamb
Регистриран: 22 яну 2007, 10:50

Re: МЕНТЕЛ отново прибягва до циганските си номера с надписване на сме

Мнение от angelstamb » 15 мар 2011, 16:26

Нокия Е71 е апарата.
Този апарат няма самолетен режим :) Има режим офлайн, което не знам дали е същото. Добре, ако е от нета, как тогава се получава така, че го ползвам, без да разбирам? Не трябва ли да ми дава точка на свързване със сървъра на мтел в този случай? За да знам в крайна сметка с чий сървър се свързвам.

rado243
Регистриран: 07 фев 2006, 11:30

Мнение от rado243 » 15 мар 2011, 16:37

[Quote]Има режим офлайн[/Quote]
Ммм да,това е алтернативата на самолетния режим.Със симбиан съм спрял да се занимавам по вече от две години и нямам спомен как беше с нета при ползване на Wi-Fi При андроид с приоритет е Wi-Fi т.е. при включен Wi-Fi авт. ти изключва моб. нет,но при симбиана мисля,че не е така.Значи пак ти казвам трябвало е да изтриеш GPRS настройките както и ти каза KOBRETI , а по повод на тези съобщения за 100те килобайта,ами сигорно ще ти кажат,че не им е задължение да те уведомяват ;)

Emuhead
Регистриран: 23 ное 2009, 17:12

Мнение от Emuhead » 15 мар 2011, 16:52

При Symbian винаги се генерира някакъв малък трафик през мобилния оператор. Това са по 1-2 к, но в роуминг 1 к = 100 к и 10 сесии ти правят тия 50 лв.
Това го разбрах, когато един Vivaz по този начин ми нацъка 30 лв. за 1 ден в Турция миналата есен с Вивакомската карта. Тамън бях решил да качвам Вива на черешата, когато един приятел ме светна, че изключването на нета не значи, че телефонът няма въпреки това да направи опит за сесия и това си е бъг на ОС.
В резултат Vivaz-а беше продаден, а моя милост повече не иска да чуе за тая пародия на ОС наречена Symbian.

angelstamb

Мнение от angelstamb » 15 мар 2011, 17:07

Мерси за бързите отговори.
Сега се сещам и за нещо друго.
Понеже нокиите имат и GPS, може ли според вас от него да цъка пак трафик от нета, ако се използва, при положение, че е в режим офлайн и за точка за достъп му е зададено да търси wi-fi мрежа? Как мислите?

@PLAYLIFE
Регистриран: 02 апр 2009, 00:24

Мнение от @PLAYLIFE » 15 мар 2011, 17:30

Точно при Symbian и Нокия няма как телефона ти да се свърже с нета, ако предварително си настроил за отделните приложения да има запитване, както и индивидуално си задал приоритет на мрежата на оператора посредством GPRS да е след WiFi, без значение за приложението. С такива настройки, няма софтуерен инженер, който да ме убеди, че телефона ми се е конектнал посредством 2/3G, заради слаба (бавна) връзка от безжичното у-во!
Ако приоритетите са ти други, задал си му автоматично да се конектва към нещо си...без да те пита индивидуално, то тогава е друго, но от прочетеното по-долу разбирам, че всичко, което е нужно за да не използваш платения трафик в роуминг през мрежата на оператора е направено, а това е поредния случай на измама! А относно излизането на допълнителната сума след известно време въобще не се очудвам, по-скоро ще се очудя ако сумата не продължи да расте и около Коледа не се сетят, че си използвал през март интернет в роуминг ;)

Иначе не само от мобилния сектор, а изобщо забелязвам, че М-тел са в основната група на компании, чиито работят против своите интереси с всички възможни сили... но това няма да продължава вечно!

[B]Балона се надува,
надувайте момчета,
да стане на парчета - пук.

Когато кажат "Пук" всички клякат долу - балона се е спукал.[/B]
/описание на детска игра-песничка/

Съветвам те да потърсиш помощ и съвет от @[B]Crazy Hearth[/B] !

rado243
Регистриран: 07 фев 2006, 11:30

Мнение от rado243 » 15 мар 2011, 17:41

[Quote]...че е в режим офлайн и за точка за достъп му е зададено да търси wi-fi мрежа? [/Quote]
При това положение "режим офлайн" мисля,че няма начин да ползва моб. нет,въпреки това сега се сещам,че един колега когато бяхме на едно място където моб. услуги са ужасно скъпи:D ползваше една нокиа Е63 без сим карта за скайп и нет;)

angelstamb

Мнение от angelstamb » 15 мар 2011, 17:55

По съвет на съфорумник се обръщам към вас :) за становище по въпроса, който подробно съм описал на страница 4 от темата. Мерси предварително.

Анкъл Самюъл
Регистриран: 10 май 2006, 08:32

Мнение от Анкъл Самюъл » 17 мар 2011, 09:46

Crazy Hearth, и аз се обръщам към вас: твое дело ли беше среднощният нескопосан опит да добиеш данни за скромната ми особа или просто да ме ощавиш с десетина лева? Щото от теб очаквах по-високо ниво. Не по този начин, драги! Не ти отива на положението.

KOBRETI
Регистриран: 30 авг 2005, 16:44

Мнение от KOBRETI » 19 мар 2011, 01:06

Точно това ти обяснявам - за да си сигурен, че телефона ти няма да натвори глупости, преди да излезеш на роуминг си триеш настройките. Поне аз така правя и досега никога не съм имал и 1 КБ нежелан трафик...

KOBRETI
Регистриран: 30 авг 2005, 16:44

Мнение от KOBRETI » 19 мар 2011, 01:07

Може да имаш някоя приложение, на което си дал разрешение да се свързва винаги...

Отговори