b-connect - 0.26 лв - най-ниската цена на минута разговор

rado_unwe
Регистриран: 05 яну 2008, 17:40

Re: b-connect - 0.26 лв - най-ниската цена на минута разговор

Мнение от rado_unwe » 24 ное 2009, 00:15

Според мен си се отклонил изобщо от живота май. Съжденията ти за ДДС са изначално грешни, по-скоро смешни. Помисли върху разликата приспадане-теглене.

"Но аз съм противник на идеята да си на договор с голяма месечна такса и операторът да те бръсне с по 0.32 лв/мин". - Тук също си далеч от истината.

Сигурно си сънен вече, че бая глупости си наговори.

Spiderman_ot_selo
Регистриран: 08 сеп 2006, 20:58

Мнение от Spiderman_ot_selo » 24 ное 2009, 00:16

Е,то по твоята логика при Виваком предплатени е най-изгодно :|
Пакет "Опа"- презареждане на ваучер от 50 лв всеки месец,получаваш бонус 20 лв и минутата към всички национални мрежи ти става около 0,24 лв ...
Само дето твоята логика е свързана с много ако-ако закупиш пакет минути с валидност 1 месец,ако купиш ваучер от 40 лв и т.н.
По същия начин стоят нещата и при Вивакомското предложени-ако зареждаш ваучер от 50 лв,ако зареждаш всеки месец...

Между другото,от кога "бонус мания" не важат за бонуси безкрай?
http://vivacom.bg/bg/residential/prices_and_services/mobilni_uslugi/mobilni_predplateni/mania/

EMILEN
Регистриран: 08 окт 2006, 11:27

Мнение от EMILEN » 24 ное 2009, 01:15

Не мога да се съглася с теб. Кой ще е този лудият, който ще зарежда по 50 лева ВСЕКИ месец. И отделно дето ако зареежда по 50 лева всеки месец, трябва да изговаря всеки месец 70 лева, което хич не е малко. А моето "АКО" е само и единствено да зарежда по 40 лева наведнъж, може и през 6 месеца да е. А към месечните пакети няма "ако", тях ги броя като задължителни. Ти ако не говориш поне 10 минути на месец, какъв е смисъла да си говорим. То като не правиш изходящи обаждания поне 10 минути на месец, ще ти излиза по 1 лев на месец, колкото да ти е активна картата. Така че съгласи се, ама твоята логика е преди всичко теоретична, докато мойята логика си е напълно приложима, няма толкова "АКО"та, както се опитваш да я изкараш.

Plamen20
Регистриран: 14 дек 2005, 11:29

Мнение от Plamen20 » 24 ное 2009, 08:02

Прав си Emilen така правих още преди 3 години. За да е човек на сметка има смисъл единствено и само ако говори много към дадения оператор. От 3 до 15 номера в групата. Сега съм на сметка. Не съм доволен. Да не говорим че като реша да си разбера колко съм говорил първо слушам реклами и после плащам 0.02 ст.

rado243
Регистриран: 07 фев 2006, 11:30

Мнение от rado243 » 24 ное 2009, 08:51

:D:D:D:D ами аз съм на договор към трите оператора и общо плащам 17.50лв такси и ползвам над 200мин. и минутите ми излизат помалко от 0.12ст.:P:P:P:P;):D

Capo_69
Регистриран: 14 май 2007, 20:54

Мнение от Capo_69 » 24 ное 2009, 10:29

[Quote]@EMILEN:
"Първо да се изкажа, че тази далавера с ДДС-то твърде рядко би могла да се получи, защото много малко фирми теглят ДДС. За да се тегли ДДС трябва разходите ти за покупки да са повече от приходите ти, а това от своя страна означава, че фирмата ти работи на загуба все едно. Отделно дето малко хора смеят да теглят ДДС, защото стават уязвими пред данъчните. И трябва да знаеш, че всичко ти е изрядно, иначе става страшно. Защото много хора си мислят "То струва 120 лева, ама той се тегли ДДС-то и плаща 100 лева. Да, ама не. Отклоних се за ДДС-то."[/Quote]
За това си прав, но до някъде.
И за всяка фирма (зависи от мн. неща) е различно.
Аз си тегля всичко до стотинка.
Не работя за вътрешния пазар.
Не внасям ДДС а само тегля :P защото суровините ги купувам от тука и съм платил
ДДС съответно за тях.
Това е дълга тема и не е за тука - та дори и не ми се коментира.
Всеки сам си преценява дали риска от проверки е оправдан заради някакво си там
възстановено ДДС.

И по темата, когато заредиш 50лв ваучер на виваком имаш 20лв бонус които трябва да го похабиш
за месец.
Не е 70лв да изговаряш.
Също за бонуси безкрай също важи бонуси мания.
ИИ не виждам нищо лошо човек да си зарежда всеки месец 50лв на карта вивацом (бонуси без край) отколкото да е на някакви МИЖАВА таксичка
с безплатни мин. към 1-2-3-10 номера.

РПГ - Sage
Регистриран: 05 дек 2005, 17:09

Мнение от РПГ - Sage » 24 ное 2009, 11:35

[Quote]:D:D:D:D ами аз съм [B]на договор към трите оператора[/B] и общо плащам 17.50лв такси и ползвам над 200мин. и минутите ми излизат помалко от 0.12ст.:P:P:P:P;):D [/Quote]
http://www.metacafe.com/watch/2126460/crazy_dual_gsm_one_cdma_sim_slots_triple_sim_mobile_cell_phone_all_three_sims_active_plus_tv_fm_mp3_mp4_bluetooth_from_c/
(yes):D

vladovn
Регистриран: 24 окт 2005, 21:47

Мнение от vladovn » 24 ное 2009, 12:38

Но, само две от трите могат да са включени.

EMILEN
Регистриран: 08 окт 2006, 11:27

Мнение от EMILEN » 24 ное 2009, 13:14

За ДДС-то се отклонихме, понеже ти го засегна, а то няма място в случая. Защото за да изтеглиш ДДС преди всичко трябва да имаш фирма, освен това тя трябва да е регистрирана по ЗДДС и още куп условности. Не знам каква е статистиката, но изключително малко фирми като дял от общия брой теглят ДДС, че изобщо да засягаме темата в конкретния случай. Да не говорим, че то е смешно собственик на фирма с толкова голям оборот (щом е регистрирана по ЗДДС) да е на препдлатена карта.

За 70-те лева по принцип си прав, че не е нужно да ги изговориш за 1 месец, а е нужно само бонуса си да изговориш. Но на практика ако зареждаш на месец по 50 лева, би трябвало да изговаряш около 70 лева на месец. Да няма да си превръщаш SIM картата в дебитна карта едва ли не и да си трупаш спестявания в нея? Като заредиш ваучер от 50 лв и ти станат с бонуса 70 лв в картата и изговориш за месеца 30-40 лв, ако щеш, то остатъка от 30-ина лева какво ще го правиш? Ще си го оставя за другият месец ще кажеш, така ли? Ами на следващия месец като заредиш още 50 лева и изговориш от тях 30-40, парите ти в картата се удвояват и от 30 стават на цели 60. Ами третия месец, какво става, ами четвъртия... После ще ги изговаряш насила, обаждайки се на импулсни телефони ли, как ще им намериш логично приложение. Така че за мен отпада варианта да съм на предплатена карта и да зареждам месечно по 50 лева. То няма и логика да си на препдлатена карта, а да даваш по 50 лева всеки месец. Замислям се дали има поне един човек с предплатена карта на Виваком, който да зарежда по 50 лева на месец. А и какъв е смисъла чисто теоретично да го прави това, за да постигне цена от 0.24 лв/мин, при положение че на b-connect може да си направи цена от 0.26 лв/мин без много условности. Зарежда си ваучер от 40 лв и следващото си зареждане го прави, когато иска - може и след една година да е.

РПГ - Sage
Регистриран: 05 дек 2005, 17:09

Мнение от РПГ - Sage » 24 ное 2009, 13:51

[Quote]Но, само две от трите могат да са включени.[/Quote]
Много се извинявам, някак си съм пуснал грешния линк, ето този е правилния:

http://www.metacafe.com/watch/2126460/crazy_dual_gsm_one_cdma_sim_slots_triple_sim_mobile_cell_phone_all_three_sims_active_plus_tv_fm_mp3_mp4_bluetooth_from_c/

И[B] трите [/B]карти са активни.

Отговори