b-connect - 0.26 лв - най-ниската цена на минута разговор

EMILEN
Регистриран: 08 окт 2006, 11:27

b-connect - 0.26 лв - най-ниската цена на минута разговор

Мнение от EMILEN » 23 ное 2009, 20:28

Общо взето абонатите на договор говорят на цена 0.32 лв/мин., без значение на кой оператор са.

При предплатените карти положението е малко по-различно, макар да няма чувствителни разлики.

newsmobile -0.29 лв/мин
petrolmobile - 0.29 лв/мин
frog - 0.34 лв/мин
loop - 0.39 лв/мин
prima - 0.35 лв/мин
vivacom (предплатена) - 0.34 лв/мин
b-connect - 0.26 лв/мин

Аз съм на b-connect и моята минута струва само 0.23 лв, но тази цена се постига при определени условия, от които не всеки може да се възползва.
Като ходя да си зареждам, не веднъж са ми предлагали да мина на договор (естествено, нали ще вземат бонус). Питат ме защо съм на b-connect. Аз им отговарям, че съм на предплатена, защото ми е много скъпо да бъда на договор. И те се опитват да ме убедят колко е изгодно на договор, пък на b-connect минутата е 0.47 лв. Глупаците може да плащат толкова. Богатите също могат да плащат толкова, защото в повечето случаи не знаят цената на минута, а и слабо ги интересува. Аз обаче нито съм толкова богат, нито съм толкова глупав (или поне аз така си мисля). Та затова плащам по 0.23 лв/мин, пък който е балък да минава на договор с не знам си колко стотин "безплатни" минути. Даже вече взеха да продават и "безплатни" телефони. Кой ли им ги плаща, сигурно GloBul.

SwollenMembers
Регистриран: 12 мар 2006, 15:57

Re: b-connect - 0.26 лв - най-ниската цена на минута разговор

Мнение от SwollenMembers » 23 ное 2009, 20:39

[Quote] EMILEN написа :
Та затова плащам по 0.23 лв/мин, пък който е балък да минава на договор с не знам си колко стотин "безплатни" минути. [/Quote]

Това всичко е много хубаво, но не разбирам защо наричаш хората, които имат различно потребление/нужди/начин на живот, "балъци" ? Някои хора имаме разговори от сорта на 500-1000 минути месечно, да не говорим за други, които говорят в пъти повече. И това не са просто някакви прищявки, в крайна сметка всеки си има някакъв бизнес, контакти, приятели, гаджета и т.н. ; Влез им малко в положението на тези групи и не ги наричай балъци. Щом си доволен от b-connect-чето си, ползвай си го, но не виждам какво ти пречат другите

Loоper
Регистриран: 19 юли 2006, 02:44

Мнение от Loоper » 23 ное 2009, 20:55

да а и освен да се изфукаш ква е целта на темата ти пич ? поне да беше светнал хората как да говорят и те на 26 ст.мин

bg007
Регистриран: 19 авг 2004, 02:11

Мнение от bg007 » 23 ное 2009, 21:01

Нещо не е съвсем така,с"айде" на виваком минутата е 16 ст до цялата им мрежа. С "опа" пък при определени условия също е 20 и няколко до всички мрежи в Бг.

Със служебния ми телефон говоря до цялата мрежа на Глобул за 10 ст/мин, което ми се струва прекалено дебела цена, понеже съм свикнал с личния ми от виваком да говоря на 2 ст. до цялата мрежа на виваком.

Пък ти се радваш на 20 и нагоре ст. за минутата

m75
Регистриран: 01 яну 2006, 02:39

Мнение от m75 » 23 ное 2009, 21:06

[Quote]Аз съм на b-connect и моята минута струва само 0.23 лв[/Quote]

Средната цена при Глобул е около 15-16 ст/мин;). Важното е цената да е най-ниска за твоя начин на говорене и естествено да можеш да си позволиш тази цена.

Capo_69
Регистриран: 14 май 2007, 20:54

Мнение от Capo_69 » 23 ное 2009, 21:19

Да бе, имаше нещо за купуване на пакети, но те са само към ГлоБул. :P
Да се замислин как може да стане такава цената :|
Стандартно е 034лв/мин.
Ако заредиш 40лв --> получаваш 45лв. + 6лв бонус ако си абонат повече от 3 години.
Така, получава се че минутата ти е 51лв=150мин.
40лв/150мин=0,26лв/мин.
Такааааа....
Ако ползваш данъчна фактура става така:
33,6/150мин=0,224лв/мин.
Етоооооооо :P
И аз говоря на толкова :P
Ама да си призная постоянно звъня от който телефон ми падне ;)
Някак си нямам време да търся къде сам си оставил другите два телефона ;)
и като ми се наложи да звънна го правя, а след това търся къде са :D(whistle)

Офффффф, май много време губя с тези телефони :X:S

[BG]Agent_Kowalski
Регистриран: 24 ное 2006, 09:38

Мнение от [BG]Agent_Kowalski » 23 ное 2009, 22:16

супер,щом си намерил най-добрия варянт за теб :) тъпо е да храниш хората така.за теб тва е изгодно ,за други няма да е.има хора които говорят много с няколко човека и малко с други номера.тогава абонамента е по-изгоден.както описваш ти нещата далаверата е само към глобул.това го получаваш с ваучер от 40лв и бонус че си ползвал картата повече от 3 години.иначе цената ти е 35ст.ако звънеш извън глобул какво става 47ст....по твойте сметки ти излиза 37 стотинки и кво нищо в крайна сметка...аз съм на договор и си говоря за 30ст/мин извън мрежата на оператора,а ти говориш за 37 ако човек тръгне да смята хич не си на сметка.но важното е ,че на теб така ти е изгодно :)

bg007
Регистриран: 19 авг 2004, 02:11

Мнение от bg007 » 23 ное 2009, 22:56

Вярно ли че понеже сте длъжник на 3-те мобилни оператора,никой от тях не иска да ви регистрира предплатените карти? както написахте скоро в една тема:D

.|.
Регистриран: 15 юли 2009, 19:35

Мнение от .|. » 23 ное 2009, 22:56

Към заглавието на темата сигурно умишлено липсва края:
"в ?С"(angry)

Искахте ?С(angry)
Къде е ?С?
-В цените (респективно на мобилните услуги) 8)
-В лихвите по кредитите 8) и [B]най- скъпите банкови такси в ?С[/B], скоро само за поглед ще искат такса :D
-В доходите на хората :|
-В наставленията кое е вредно за хората:S (с акцизите)
-Аааа ясно, това е - сигурно престъпността е намаляла (angry)(angry)(angry)

МНОГО ми харесват цените, мисля ги за тънки:D
Щастието е за мен- дишам безплатно(woo), засега:D
НО нямам розови очила (woo)

EMILEN
Регистриран: 08 окт 2006, 11:27

Мнение от EMILEN » 23 ное 2009, 23:50

Преди да отговоря, нека да отбележа, че сравнявам цената на минута разговор към всички национални мрежи Tо е ясно, че ако говориш в собствената си мрежа, цената ще е доста по-ниска. Само че аз ще се побъркам, ако трябва да се ограничавам да звъня на чужди мрежи, само защото ми е значително по-скъпо.
Да няма да си деля приятелите на такива от моята мрежа и такива от чужди мрежи?! Но аз съм противник на идеята да си на договор с голяма месечна такса и операторът да те бръсне с по 0.32 лв/мин. Нали по принцип би трябвало като си на договор да ползваш някакви преференциални цени, а в Абсурдистан - точно наопъки.

Та как аджеба се получава толкова ниска цена в крайна сметка?
Добре си се сетил за бонусите. но си допуснал няколко фактологични грешки, ако мога така да се изразя.

Първо да се изкажа, че тази далавера с ДДС-то твърде рядко би могла да се получи, защото много малко фирми теглят ДДС. За да се тегли ДДС трябва разходите ти за покупки да са повече от приходите ти, а това от своя страна означава, че фирмата ти работи на загуба все едно. Отделно дето малко хора смеят да теглят ДДС, защото стават уязвими пред данъчните. И трябва да знаеш, че всичко ти е изрядно, иначе става страшно. Защото много хора си мислят "То струва 120 лева, ама той се тегли ДДС-то и плаща 100 лева. Да, ама не. Отклоних се за ДДС-то.

Та ето как се получава цена от 0.26 лв. Бонусът за лоялен клиент също няяма да го коментираме, защото не всеки има b-connect карта отдавна. С максималния седмичен бонус от 6 лева цената ти става 0.23 лв/мин, колкото плащам аз. Но за да го получите трябва да сте абонат от поне 2 години (не 3), а освен това има и други условия, но няма да задълбавам повече.

Номиналната цена на минута разговор от b-connect по принцип е от 0.44 лв нагоре, няма такава цена 0.34 лв/мин. За да си свалите на 0.29 лв минутата, е нужно да си закупите пакет от 10 минути, който струва 2.90 лв точно. Чрез зареждане на 40 лева или повече получавате 12.5% бонус, които на 40 лева са 5 лева. 45 като го разделим на 40, се получава коефициент 1.125. Т.е. 0.29 го делим на полученият коефициент и получаваме 0.26 лв/мин. Със седмичен бонус цената пада с още някоя и друга стотинка. Тази цена се получава от въздуха, дет се вика. Ако още повече се изтарикатим и си правим сметката цена би могла да падне и още, но това вече е свързано с прекалено тънки сметки, като закупуване успоредно на пакет за национални разговори с такъв с минути само към GloBul и/или такъв с минути към GloBul само за през уикендите.

Отговори