Xiaomi 7A проблем със сензора за близост и още

Dushanov
Регистриран: 01 юни 2006, 04:16

Xiaomi 7A проблем със сензора за близост и още

Мнение от Dushanov » 20 дек 2019, 00:41

Здравейте съформци!
Пиша с надеждата за разрешаване на следния проблем:
Мой близък роднина си купи Xiaomi 7A преди 3 месеца от много голяма и известна верига за техника (нарочно не споменавам името). Веднага ми се оплака, че дисплеят му светва и изгасва по време на разговор. Казах му, че много мърда тел-а и т.н. След няколко дни (седмица след покупката) лично взех за 1 ден апаратчето да го ползвам. Определено правеше проблеми:
-Сензора за близост сработва, когато си поиска
-ДОРИ ПРИ ТЪМЕН ДИСПЛЕЙ ПО ВРЕМЕ НА РАЗГОВОР тел-а (ухото ми или с бузата) влиза във всякакви менюта

Слагах и махах всякакви протектори, резултат нулев.
Върнахме тел-а в магазина като изказахме подробно оплакванията. След 2 седмици ни се обадиха. Отидохме в магазина и пред нас разпечатаха ЧИСТО НОВ апарат (смениха стария гаранционно). И познайте: ПАК СЪЩИТЕ ПРОБЛЕМИ с "новия" телефон! :shock:
Влязох в сервизните менюта и... сензора за близост си работи и очита нормално. Пробвах какво ли не... ъпдейти,различни режими на работа,различни режими на осветеност...не и не!
Пак в магазина, след 3 седмици ни го върнаха-нямал проблеми телефона! :x След седмица пак го върнахме. Сещате се... пак ни го върнаха, като разликата този път беше, че имаше подписи от 3 техника (колко са достоверни...).
Моля, дайте някакви идеи как да решим проблема! Роднината ми е готов да отпадне гаранцията.
Благодаря за отделеното време. :!:

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Xiaomi 7A проблем със сензора за близост и още

Мнение от tzincbg » 20 дек 2019, 02:07

Dushanov написа:
20 дек 2019, 00:41
Здравейте съформци!
Пиша с надеждата за разрешаване на следния проблем:
Мой близък роднина си купи Xiaomi 7A преди 3 месеца от много голяма и известна верига за техника (нарочно не споменавам името). Веднага ми се оплака, че дисплеят му светва и изгасва по време на разговор. Казах му, че много мърда тел-а и т.н. След няколко дни (седмица след покупката) лично взех за 1 ден апаратчето да го ползвам. Определено правеше проблеми:
-Сензора за близост сработва, когато си поиска
-ДОРИ ПРИ ТЪМЕН ДИСПЛЕЙ ПО ВРЕМЕ НА РАЗГОВОР тел-а (ухото ми или с бузата) влиза във всякакви менюта

Слагах и махах всякакви протектори, резултат нулев.
Върнахме тел-а в магазина като изказахме подробно оплакванията. След 2 седмици ни се обадиха. Отидохме в магазина и пред нас разпечатаха ЧИСТО НОВ апарат (смениха стария гаранционно). И познайте: ПАК СЪЩИТЕ ПРОБЛЕМИ с "новия" телефон! :shock:
Влязох в сервизните менюта и... сензора за близост си работи и очита нормално. Пробвах какво ли не... ъпдейти,различни режими на работа,различни режими на осветеност...не и не!
Пак в магазина, след 3 седмици ни го върнаха-нямал проблеми телефона! :x След седмица пак го върнахме. Сещате се... пак ни го върнаха, като разликата този път беше, че имаше подписи от 3 техника (колко са достоверни...).
Моля, дайте някакви идеи как да решим проблема! Роднината ми е готов да отпадне гаранцията.
Благодаря за отделеното време. :!:
Това си е проблем на всички Xiaomi - та. Единствено ми помага при разговор ухото да е малко по-надолу - към края на екрана.

Dushanov

Мнение от Dushanov » 20 дек 2019, 04:57

tzincbg, ползвал съм нот 4,5 и сега съм с 7. Трима от роднините ми са със S2 куп колеги на работа са със стари и нови модели и никой не се е оплакал, така че не всички Шаомита са с такъв проблем.

п.с. Да не се приема като заяждане или нещо подобно! :oops:

pipchi
Регистриран: 31 мар 2016, 19:23

Мнение от pipchi » 20 дек 2019, 07:52

Звучи като магия,но може и да работи. Нищо не губите да пробвате.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Dushanov

Мнение от Dushanov » 20 дек 2019, 09:36

Pipchi, току що го направих с вкл/изкл., даже после и с рестарт. Ще пиша за резултата!

dimitrov68
Регистриран: 28 ное 2015, 12:22

Мнение от dimitrov68 » 20 дек 2019, 11:37

И аз съм със същия телефон и проблем.Когато ми звъннат,докато извадя телефона от джоба и екрана е тъмен,и не мога да видя кой ме търси.С копчето за включване кликвам,тогава спира звука от звъненето,и след още един клик светва екрана.Може направо от тъмния екран да отвориш зеления бутон за отговор,но няма да знаеш на кого вдигаш.Или скоро забелязах ,ако докоснеш тъмния екран,като ти звънят на произволно място се получава много слаба видимост ,но пак не е идеално.
Имам и Xiaomi 4X,при него няма такива проблеми.Гледах при еднаква операционна система,настройките да са еднакви.Сигурно в настройките на сензора .

tzincbg

Мнение от tzincbg » 20 дек 2019, 12:36

dimitrov68 написа:
20 дек 2019, 11:37
И аз съм със същия телефон и проблем.Когато ми звъннат,докато извадя телефона от джоба и екрана е тъмен,и не мога да видя кой ме търси.С копчето за включване кликвам,тогава спира звука от звъненето,и след още един клик светва екрана.Може направо от тъмния екран да отвориш зеления бутон за отговор,но няма да знаеш на кого вдигаш.Или скоро забелязах ,ако докоснеш тъмния екран,като ти звънят на произволно място се получава много слаба видимост ,но пак не е идеално.
Имам и Xiaomi 4X,при него няма такива проблеми.Гледах при еднаква операционна система,настройките да са еднакви.Сигурно в настройките на сензора .
Мисля, че вече имат опция за светване на екрана със сензора за отпечатък без да е нужно да регистрираш отпечатък.

Dushanov

Мнение от Dushanov » 22 дек 2019, 15:52

pipchi написа:
20 дек 2019, 07:52
Звучи като магия,но може и да работи. Нищо не губите да пробвате.
Нищо не стана. Благодаря все пак!

Piponki
Регистриран: 29 юни 2006, 07:20

Мнение от Piponki » 22 дек 2019, 18:46

Да не искаш да кажеш, че в сервизното меню на теста на сензора си работи, а по време на разговор - не ? Ако е така е почти невероятно. Имаше някъде опция в "дайлера" да се изключи сензора по време на разговор, виж дали не е пусната. Всъщност как го тестваш по време на разговор?

tzincbg

Мнение от tzincbg » 22 дек 2019, 19:59

Piponki написа:
22 дек 2019, 18:46
Да не искаш да кажеш, че в сервизното меню на теста на сензора си работи, а по време на разговор - не ? Ако е така е почти невероятно. Имаше някъде опция в "дайлера" да се изключи сензора по време на разговор, виж дали не е пусната. Всъщност как го тестваш по време на разговор?
Работи но нестабилно. Малко да мръднеш ухото се включва екрана...

Отговори