Xiaomi - проблем с еквалайзера през bluetooth

nikitrz
Регистриран: 05 дек 2008, 17:23

Xiaomi - проблем с еквалайзера през bluetooth

Мнение от nikitrz » 11 дек 2019, 12:17

Здравейте!Моя позната наскоро се сдоби с Xiaomi Mi9 Lite.
Не знам дали проблема е само в този модел, или всички с Mi Ui интерфейса го имат, но когато свърже bluetooth слушалки, еквалайзера става неактивен, а предварително нагласените настройки се зануляват.При такива настройки знаете, че звука е нещо между грамофонна плоча и ехо в тоалетно казанче :lol: .След прекъсване на връзката със слушалките, еквалайзера автоматично се връща към предварително зададените от потребителя настройки.Ако се ползват слушалки с кабел, проблем също няма.
Някой от вас има ли същия проблем и успял ли е да го разреши?
Чета в чуждестранни форуми, че и други потребители(предимно аудиофили) също се оплакват от този проблем и то не от вчера, но явно от Xiaomi не взимат предвид написаното от недоволните си клиенти.
Ще ви бъда благодарен ако помогнете!

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Xiaomi - проблем с еквалайзера през bluetooth

Мнение от tzincbg » 11 дек 2019, 12:35

nikitrz написа:
11 дек 2019, 12:17
Не знам дали проблема е само в този модел, или всички с Mi Ui интерфейса го имат, но когато свърже bluetooth слушалки, еквалайзера става неактивен, а предварително нагласените настройки се зануляват.При такива настройки знаете, че звука е нещо между грамофонна плоча и ехо в тоалетно казанче :lol: .След прекъсване на връзката със слушалките, еквалайзера автоматично се връща към предварително зададените от потребителя настройки.Ако се ползват слушалки с кабел, проблем също няма.
Чета в чуждестранни форуми, че и други потребители(предимно аудиофили) също се оплакват от този проблем и то не от вчера, но явно от Xiaomi не взимат предвид написаното от недоволните си клиенти.
А да ползваш допълнително equalizer fx или друго подобно приложение от play store?
Също така player pro c допълнително приложение dsp pack, poweramp и n7 player имат собствени мощни алгоритми за звук и еквалайзер, poweramp отделна настройка за блутут, и да пробваш с тях?
Като добър вариант е root и инсталиране на viper 4 android от magisk manager и тогава той става еквалайзер по подразбиране и има един камион настройки, отделно за блутут, говорител, за жични слушалки.

Dubspace
Регистриран: 28 мар 2014, 19:21

Мнение от Dubspace » 11 дек 2019, 18:00

nikitrz написа:
11 дек 2019, 12:17
То като цяло еквалайзера на Xiaomi изобщо не работи с Bluetooth устройства. И аз се издразних, като видях, че не работи на моя Mi9T. Преди като бях на Samsung, беше различна работата.
Xiaomi Mi9T 128 GB Glacier Blue - MIUI 12.0.1.0.QFJMIXM (Android 10)
Sony WI-C200 Wireless Earbuds

pipchi
Регистриран: 31 мар 2016, 19:23

Мнение от pipchi » 11 дек 2019, 21:47

Дъщеря ми е с mi 9 lite. Много трудно я накарах да пробваме( не дава да и гледам в телефона). Свързахме го с блутут колонка. През настройки еквилайзера не работи. Но през спотифай примерно в настройки на приложението има аквилайзер и той отваря системния еквилайзер,който работи напълно функционално. Исках през плеър някаква свалена музика да пробвам,но ми изтече времето.

defierofodds
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Мнение от defierofodds » 12 дек 2019, 08:01

Еквилайзерът на MiUi е само за жични слушалки, но може да пробваш примерно musicolet (безплатен) или jetaudio premium/plus (Най-добрият откъм качество/сила на звука, а и цялостна функционалност) - и на 2-та плейъра еквилайзерните профили могат автоматипно да се сменят според източника и поддържат блутут включително.

nikitrz
Регистриран: 05 дек 2008, 17:23

Мнение от nikitrz » 12 дек 2019, 12:20

Благодаря на всички за отговорите!Ще пробваме с външен еквалайзер и друг плеър!

Отговори