Xiaomi - проблем с еквалайзера през bluetooth

nikitrz
Регистриран: 05 дек 2008, 17:23

Xiaomi - проблем с еквалайзера през bluetooth

Мнение от nikitrz » 11 дек 2019, 12:17

Здравейте!Моя позната наскоро се сдоби с Xiaomi Mi9 Lite.
Не знам дали проблема е само в този модел, или всички с Mi Ui интерфейса го имат, но когато свърже bluetooth слушалки, еквалайзера става неактивен, а предварително нагласените настройки се зануляват.При такива настройки знаете, че звука е нещо между грамофонна плоча и ехо в тоалетно казанче :lol: .След прекъсване на връзката със слушалките, еквалайзера автоматично се връща към предварително зададените от потребителя настройки.Ако се ползват слушалки с кабел, проблем също няма.
Някой от вас има ли същия проблем и успял ли е да го разреши?
Чета в чуждестранни форуми, че и други потребители(предимно аудиофили) също се оплакват от този проблем и то не от вчера, но явно от Xiaomi не взимат предвид написаното от недоволните си клиенти.
Ще ви бъда благодарен ако помогнете!

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Xiaomi - проблем с еквалайзера през bluetooth

Мнение от tzincbg » 11 дек 2019, 12:35

nikitrz написа:
11 дек 2019, 12:17
Не знам дали проблема е само в този модел, или всички с Mi Ui интерфейса го имат, но когато свърже bluetooth слушалки, еквалайзера става неактивен, а предварително нагласените настройки се зануляват.При такива настройки знаете, че звука е нещо между грамофонна плоча и ехо в тоалетно казанче :lol: .След прекъсване на връзката със слушалките, еквалайзера автоматично се връща към предварително зададените от потребителя настройки.Ако се ползват слушалки с кабел, проблем също няма.
Чета в чуждестранни форуми, че и други потребители(предимно аудиофили) също се оплакват от този проблем и то не от вчера, но явно от Xiaomi не взимат предвид написаното от недоволните си клиенти.
А да ползваш допълнително equalizer fx или друго подобно приложение от play store?
Също така player pro c допълнително приложение dsp pack, poweramp и n7 player имат собствени мощни алгоритми за звук и еквалайзер, poweramp отделна настройка за блутут, и да пробваш с тях?
Като добър вариант е root и инсталиране на viper 4 android от magisk manager и тогава той става еквалайзер по подразбиране и има един камион настройки, отделно за блутут, говорител, за жични слушалки.

Dubspace
Регистриран: 28 мар 2014, 19:21

Мнение от Dubspace » 11 дек 2019, 18:00

nikitrz написа:
11 дек 2019, 12:17
То като цяло еквалайзера на Xiaomi изобщо не работи с Bluetooth устройства. И аз се издразних, като видях, че не работи на моя Mi9T. Преди като бях на Samsung, беше различна работата.
iPhone SE (2nd generation) 128 GB Black
Xiaomi Mi9T 128 GB Glacier Blue
Sony WI-C200 Wireless Earbuds

pipchi
Регистриран: 31 мар 2016, 19:23

Мнение от pipchi » 11 дек 2019, 21:47

Дъщеря ми е с mi 9 lite. Много трудно я накарах да пробваме( не дава да и гледам в телефона). Свързахме го с блутут колонка. През настройки еквилайзера не работи. Но през спотифай примерно в настройки на приложението има аквилайзер и той отваря системния еквилайзер,който работи напълно функционално. Исках през плеър някаква свалена музика да пробвам,но ми изтече времето.

defierofodds
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Мнение от defierofodds » 12 дек 2019, 08:01

Еквилайзерът на MiUi е само за жични слушалки, но може да пробваш примерно musicolet (безплатен) или jetaudio premium/plus (Най-добрият откъм качество/сила на звука, а и цялостна функционалност) - и на 2-та плейъра еквилайзерните профили могат автоматипно да се сменят според източника и поддържат блутут включително.

nikitrz
Регистриран: 05 дек 2008, 17:23

Мнение от nikitrz » 12 дек 2019, 12:20

Благодаря на всички за отговорите!Ще пробваме с външен еквалайзер и друг плеър!

Отговори