Здравина и издръжливост на смартфоните (устройствата)

alexandrov1
Регистриран: 29 юни 2012, 20:36

Здравина и издръжливост на смартфоните (устройствата)

Мнение от alexandrov1 » 04 апр 2021, 09:20

Здравейте,

Относно издръжливостта и здравината на устройствата, както и от общата удоволетвореност при ползване, в детайли или накратко, предлагам да споделим малко инфо тук, за да е полезно за всички.

Например:
- марка и модел
- време на ползване (месеци, години)
- здравина, обща (при падане, изпускане или др.)
- здравина, дисплей (при падане, изпускане или др.)
- батерия (като нова, след 1г, след 2г и т.н.)
- други индикатори (кой каквото прецени)

Поздрави!

alexandrov1
Регистриран: 29 юни 2012, 20:36

Honor 10 Re: Здравина и издръжливост на смартфоните (устройствата)

Мнение от alexandrov1 » 04 апр 2021, 09:30

Honor 10, 2018г
Ползван повече от 2г.
Много добра обща здравина и надеждност при падане/изпускане
Много добра здравина и надеждност на дисплея при падане/изпускане
Ползва се с протектор и кейс.
Батерия - като нова и след 1г - много издръжлива. След пълни 2г - държи се прилично.
Отличен телефон, закупен от оператор за 800лв през 2018г, надежден и стабилен. Без проявени дефекти.
Добър/Много добър 3G/4G/Wifi обхват.

Потребителски аватар
centur
Регистриран: 10 авг 2005, 22:39

Re: Здравина и издръжливост на смартфоните (устройствата)

Мнение от centur » 04 апр 2021, 10:07

Samsung Galaxy S4 (модел 2013-та)
3 години и половина.
Доста пъти съм го изтървал, но "облечен" с Samsung Protective Bumper Cover Plus беше добре защитен.
Падал е по дисплей върху асфалт, върху бетон - без стъклен протектор.
След 2 години батерията му почна да умира внезапно (на около 40% някъде се самоизключваше).

iPhone 7 (модел 2016-та)
2 години и половина (почти).
С обикновен прозрачен силиконов калъф - никакви щети след доста падания.
1 път бях го изтървал по дисплей, но се пукна само протектора.
В първата година добре, но след 2 години почна да пада по-бързо и накрая я смених с чисто нова (беше намалена по него време на 30 лв. оригинална в сервиз на apple), но месец след това го продадох.

iPhone XS (модел 2018-та)
1 година и 9 месеца
С обикновен прозрачен силиконов калъф - никакви щети след доста падания. След 1 година почнах да го ползвам без калъф, а само по стъклен протектор отпред и отзад. Имаше 2 фини драскотини, които се забелязваха под определен ъгъл (в дясната част на говорителя долу).
Дисплея му беше непокътнат въпреки, че сменях протектори счупени по неволя.
Батерията му беше на 89% здраве след като въведоха екстра "оптимизирано зареждане" - в продължение на половин година не беше мръднала дори 1%.
Apple iPhone 12 Pro Max (128GB) Silver
Apple AirPods v2
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм

Потребителски аватар
radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Re: Здравина и издръжливост на смартфоните (устройствата)

Мнение от radko89 » 04 апр 2021, 10:10

iPhone X - закупен Ноември 2017, предаден на жената ноември 2020.
Докато беше при мен беше винаги с протектор и кейс, многократно изпускан - никакви ядове, нито драскотини - след 3 години - като нов.
На втората седмица в ръцете на жена ми все още с протектор и кейс дисплеят бе повреден след едно изпускане :lol: стъклото не се счупи, само оледа под него получи черно петно колкото стотинка в горния десен ъгъл.
Батерия след 1 година - 93%, след втората - 84%, след третата - 82%
Обхвата не мога да го оценя - обръщам му внимание само ако го няма и не съм имал проблеми освен на места, които са си черни дупки за всеки телефон. Закупен от оператор за 2400лв.

iPhone 6s - закупен от оператор ноември 2015 за 1500лв. Носен винаги с протектор и кейс. След 2 години в ръцете ми отиде при майка ми. Никакви проблеми досега след множество изпускания - няма нито по дисплея нито по корпуса драскотини.
След като отиде при майка ми се оказа, че кабелите за зареждане в женски ръце са му най-слабата черта след като от 2017 досега са сменени поне 5 броя.
Батерия след първата година - не знам - нямаше още функцията за проценти живот. След втората година - 87% след третата година - 84%, след четвъртата година 78%, след петата година - 74%, при което беше сменена.
Обхват - ок.

За galaxy s5 и iPhone 4s няма да пиша - прекалено са стари вече, но резултатитe бяха като при горните.

Като цяло телефоните са здрави устройства, които се сменят често (дори да е на 5 години не е като печка или хладилник), съответно не мисля, че трябва да обръщаме толкова внимание на издръжливостта им освен ако не е точно това, което ни трябва поради работа и т.н., в който случай според мен е най-добре да се взимат телефони предназначени да издържат повече.

Отговори