Zamunda и Arena може да бъдат свалени “всеки момент”

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Zamunda и Arena може да бъдат свалени “всеки момент”

Мнение от Вито » 06 апр 2020, 10:14

defierofodds написа:
06 апр 2020, 05:31

Много ниски изисквания имат хората да се задоволяват с такива компромисни пародии.
Аз пък съм изключително доволен от Spotify. Папката с музика не съм я отварял от 2015, дори вече е на външния хард за да не ми заема излишно място на лаптопа. Ти понятие имаш ли колко часа са 10000 трака в една листа... Каква пародия кви пет лева... Всичко е синхронизирано межди телефона и лаптопа, пускам си музиката през хромкаста на ресийвъра и изобщо не се занимавам с остарялата mp3. Супер удобно с два клика както се озрази колегата по-долу. Който иска хамалогия, моля. Даже не си правя труда вече да свалям офлайн, слушам си песните онлай...
Screenshot_20191205_121948_com.opera.browser.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

A4i
Регистриран: 08 фев 2009, 02:32

Мнение от A4i » 06 апр 2020, 14:10

Поточното видео товари яко мрежите. Гледаш 10 серии от Игра на тронове в ХБО и пакета с мобилните данни за месеца заминава. Сърфираш ден в Спотифай и същата работа. Услугата зависи и от централни сървърни ферми. Това разпространение е куц кон. Ей сега на места с рехва мрежа и всички в къщи, пробвайте каква е скоростта. Ако е 1Мбит - печелите от тотото. Очаква се мрежите да се сринат. Може би торент технологията, като най-оптималната в случая следва да се адаптира от разпространителите. Малоумно е да борят прогреса и 60 инчовите телевизори. От тези кухари се очаква да приложат технологията за нуждите си, а не да я спират. В двадесетата година на дигитално столетие сме все пак, Удариха ни и с Корона -вирус. Касетки, плочи и кино салони на бунището на историята.

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 06 апр 2020, 14:30

A4i написа:
06 апр 2020, 14:10
Поточното видео товари яко мрежите. Гледаш 10 серии от Игра на тронове в ХБО и пакета с мобилните данни за месеца заминава. Сърфираш ден в Спотифай и същата работа. Услугата зависи и от централни сървърни ферми. Това разпространение е куц кон. Ей сега на места с рехва мрежа и всички в къщи, пробвайте каква е скоростта. Ако е 1Мбит - печелите от тотото. Очаква се мрежите да се сринат. Може би торент технологията, като най-оптималната в случая следва да се адаптира от разпространителите. Малоумно е да борят прогреса и 60 инчовите телевизори. От тези кухари се очаква да приложат технологията за нуждите си, а не да я спират. В двадесетата година на дигитално столетие сме все пак, Удариха ни и с Корона -вирус. Касетки, плочи и кино салони на бунището на историята.
Ок, ама по колко серии се гледат на ден?
И преди това помня Вито спомена, че като гледал по цял ден трябвало да отдели по 200-300лв за филми.

Ако имате по цял ден за гледане или по толкова време, че да изразходите мобилния толкова бързо се замислете дали проблемът е в системата или във вас..
Няма как да се оплакваш, че не ти стигат парите и в същото време да казваш, че гледаш по цял ден филми или че изразходваш нета за норматив..

Хванете поработете в този случай..

board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 06 апр 2020, 15:28

A4i написа:
06 апр 2020, 14:10
Поточното видео товари яко мрежите.
Като гледаш срийминг видео товариш мрежата, а като с дръпнеш същото видео от торент и след това го гледаш, не товариш, така ли? ;)

board

Мнение от board » 06 апр 2020, 15:37

defierofodds написа:
И аз да им дам пари? Няма как да стане. Освен това всяка услуга е преходна, сега я има, след година - не. Задължително човек трябва да си има музиката и офлайн.
Основното което разбрах е, че ти пари не искаш да даваш, съответно си търсиш причини за това. ;)

Да имаш музика и филми офлайн, не означава задължително mp3-ки и торенти. Всяка една плейлиста от спотифай можеш с един клик да си я свалиш на телефона за офлайн слушане, както можеш и да си свалиш филмите от нетфликс при желание. Така че ако имаш притеснение за достъпа си до интернет имаш същото решение.

defierofodds
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Мнение от defierofodds » 06 апр 2020, 15:53

board написа:
06 апр 2020, 15:37
defierofodds написа:
И аз да им дам пари? Няма как да стане. Освен това всяка услуга е преходна, сега я има, след година - не. Задължително човек трябва да си има музиката и офлайн.
Основното което разбрах е, че ти пари не искаш да даваш, съответно си търсиш причини за това. ;)

Да имаш музика и филми офлайн, не означава задължително mp3-ки и торенти. Всяка една плейлиста от спотифай можеш с един клик да си я свалиш на телефона за офлайн слушане, както можеш и да си свалиш филмите от нетфликс при желание. Така че ако имаш притеснение за достъпа си до интернет имаш същото решение.
Ако не се лъжа, спотифай-клиентът няма как да работи изобщо, ако спрат услугата (Все пак нали трябва да се логнеш), а офлайн песните работят само със спотифай, така че това няма да свърши работа след време, като спре да се поддържа ;) А както казах, и да беше безплатно с всички екстри, пак не бих го ползвал - проблемът далеч не са само парите. Пиратското просто предлага най-много във всяко отношение, поне за моите нужди.

board

Мнение от board » 06 апр 2020, 16:37

defierofodds написа:
06 апр 2020, 15:53
Ако не се лъжа, спотифай-клиентът няма как да работи изобщо, ако спрат услугата (Все пак нали трябва да се логнеш), а офлайн песните работят само със спотифай, така че това няма да свърши работа след време, като спре да се поддържа. ;) А както казах, и да беше безплатно с всички екстри, пак не бих го ползвал - проблемът далеч не са само парите. Пиратското просто предлага най-много във всяко отношение, поне за моите нужди.
Ще спре най-вървежната музикална услуга с над 100 милиона активни абонамента.... добре, солиден аргумент. ;)

И какво е по-доброто на пиратската музика? Че трябва да ровиш по разни сайтове да я търсиш, далнлоудваш и категоризираш, след което копираш по различните ти устройства... супер удобно.
Да разбирам и, че ти слушаш само позната ти музика, на която знаеш името за да си я свалиш, не ползваш услуги които да ти предлагат други парчета на база на това което слушаш?

defierofodds

Мнение от defierofodds » 06 апр 2020, 16:56

board написа:
06 апр 2020, 16:37
defierofodds написа:
06 апр 2020, 15:53
Ако не се лъжа, спотифай-клиентът няма как да работи изобщо, ако спрат услугата (Все пак нали трябва да се логнеш), а офлайн песните работят само със спотифай, така че това няма да свърши работа след време, като спре да се поддържа. ;) А както казах, и да беше безплатно с всички екстри, пак не бих го ползвал - проблемът далеч не са само парите. Пиратското просто предлага най-много във всяко отношение, поне за моите нужди.
Ще спре най-вървежната музикална услуга с над 100 милиона активни абонамента.... добре, солиден аргумент. ;)

И какво е по-доброто на пиратската музика? Че трябва да ровиш по разни сайтове да я търсиш, далнлоудваш и категоризираш, след което копираш по различните ти устройства... супер удобно.
Да разбирам и, че ти слушаш само позната ти музика, на която знаеш името за да си я свалиш, не ползваш услуги които да ти предлагат други парчета на база на това което слушаш?
Непознатата я намирам от онлайн-радиата - много по-ползотворно, отколкото да разчитам на някакви алгоритми да ми предлага уж според вкуса ми. :)
Имам 15К песни на телефона, слушам ги с плейър, който е на светлинни години пред Спотифай по гъвкавост и безбъгавост (А и ефекти/качество на звука), не разчитам на нет, песните са ми архивирани и на хардове, в клауда и т.н.

Същото и на компютъра. Всеки един аудио-плейър е далеч по-гъвкав от спокифай. Отделно, че мога да си сваля цели колекции с торентите и пак е много по-бързо и гъвкаво, отколкото да добавям чрез спотифай. А и наистина една немалка част от нещата ги няма. докато на мп3-ки единици не съм успявал да намеря. 8-)

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 06 апр 2020, 17:03

Странно,

наистина мислех, че mp3-ките си бяха изпяли песента (ако разбирате какво имам предвид 8-) )

Явно все пак има хора, които ги ползват.

Кой плеър ползвате за целта на тела и на компа?

defierofodds

Мнение от defierofodds » 06 апр 2020, 17:06

radko89 написа:
06 апр 2020, 17:03
Странно,

наистина мислех, че mp3-ките си бяха изпяли песента (ако разбирате какво имам предвид 8-) )

Явно все пак има хора, които ги ползват.

Кой плеър ползвате за целта на тела и на компа?
На телефона съм с Jetaudio premium+Xiialive pro за радиата, а на компютъра продължавам да си ползвам Winamp и за 2-те- имаше невероятни DSP plugin-и за подобряване качеството на звука, които не го "напомпват", а наистина подобряват и балансират, подобно на хардуерните процесори:
https://winampheritage.com/plugin/octimax/95237
До момента така и няма по-добър плейър. :)

"МП3-ките" ми са всъщност AAC/М4а, иначе за самия формат mp3 и аз съм съгласен, че е отживелица. ;)

Отговори