Въпрос за Gboard настройка

arakchiev
Регистриран: 01 мар 2014, 11:45

Въпрос за Gboard настройка

Мнение от arakchiev » 29 апр 2021, 17:55

Привет, допреди сегашния ми телефон винаги съм ползвал Сони и там клавиатурата работеше съвършено - и като подредба, и като предложения. Сегашният ми дойде с Gboard, който има една гадна особеност. Ползвам предложенията за следваща дума, но когато пишеш на български и избереш дума, курсорът остава в края й без да оставя автоматично рязстояние до следващата. Само че когато тръгнеш да пишеш следващата спейса се появява. Така когато думата не е точна, а искаш да добавиш окончание, се налага всеки път или да изтриеш последната буква от предложената дума или да натиснеш нещо и после да изтриеш два пъти и чак тогава да напишеш окончанието. Очевидно клавиатурата е предвидена за английски, но има ли настройка за тази дреболия? Не ми се иска да си сменям клавиатурата със майкрософстка или друга само заради това, все пак вече посвикнах.

Благодаря за помощта!

JKRL
Регистриран: 18 фев 2021, 10:41

Re: Въпрос за Gboard настройка

Мнение от JKRL » 29 апр 2021, 19:07

arakchiev написа:
29 апр 2021, 17:55
Така когато думата не е точна, а искаш да добавиш окончание, се налага всеки път или да изтриеш последната буква от предложената дума или да натиснеш нещо и после да изтриеш два пъти и чак тогава да напишеш окончанието.
Няма настройка, която да оправя този проблем.
Аз съм свикнал и го правя машинално без да се замисля. След като съм избрал думата, слагам интервал и след това изтривам. Така реално е само един интервал, а не два и се налага да натисна два бутона, а не 3, каквото е решението при теб.

Потребителски аватар
NSWDG
Регистриран: 03 май 2004, 19:02

Мнение от NSWDG » 29 апр 2021, 22:51

Когато ползвах андроид, най-добрата опция за клавиатура беше swiftkey. Горещо ти я препоръчвам. Пишеш поне с 20-30% по-бързо и без излишни действия.
==================
MTAN2LL/A

arakchiev
Регистриран: 01 мар 2014, 11:45

Мнение от arakchiev » 30 апр 2021, 10:03

Егати чудото, не мога да повярвам направо, че всеки се съобразява с това решение... за мен това не е дреболия, защото пиша много мейли от телефона. Ще пробвам SwiftKey, макар че доколкото помня я бяха купили Майкрософт, а тях избягвам всячески да подкрепям.

Благодаря ви!

monster789
Регистриран: 19 ное 2017, 10:18

Мнение от monster789 » 30 апр 2021, 19:15

SwiftKey е най-добрата клавиатура, изолзвам я от години.

Отговори